Wiele osób lubi czytać i to sprawia im radość, potrafi cieszyć. To otwiera człowieka na świat i poszerza horyzonty. Z książek wiele się człowiek dowiaduje, czytanie wzbogaca język i wyobraźnię, to naturalny sposób relaksu. Ostatnio pojawiło się coś, co rewolucjonizuje czytanie: Kobo – szybko rozwijająca się usługa w e-czytaniu. Kobo to sklep internetowy, który umożliwia zakup e-książek i daje możliwość przeczytać ją na dowolnym urządzeniu do wyboru.

Nie jest to nowość, jeżeli chodzi o mieszkających w Stanach Zjednoczonych i niektórych innych krajach. Amazon robi to już od 2007 roku wraz z wydaniem Kindle. Apple również wszedł na miejsce w 2010 roku z eBokkami. Aby przeczytać e-książki, można korzystać z aplikacji Kobo na iPod Touch.

Oto trzy najważniejsze powody, dla których wiele osób wybiera tę formę książki:

  • Można łatwo przenosić książki. Ponieważ wszystkie książki są dostępne w iPodzie Touch – można po prostu umieścić urządzenie w kieszeni i zabierać go ze sobą w dowolne miejsce. (na przykład podczas oczekiwania w kolejce), można wziąć urządzenie i poczytać książkę.
  • Rozmiar jest mniejszy. Wielkość iPod touch jest mniejszy od papierowej książki. To sprawia, że ​​czytanie jest bardziej wygodne.
  • Można czytać w dowolnej pozycji. Ekran sam posiada źródło światła, więc nie jest zależny od światła zewnętrznego do czytania. Oznacza to, że można czytać praktycznie w każdej pozycji. W łóżku, przed snem, często przeczytać kilka stron. Czasami nawet czytać w ciemności. W sumie mam teraz więcej niż, przed, bo to bardziej wygodne do czytania.

Powodów jest oczywiście wiele więcej i można by o nich pisać w nieskończoność. Niewątpliwie będzie to cena, koszty wydania, magazynowanie, jakość i dostępność. Ebooki stały się bardzo popularne i coraz częściej chętniej czytane niż wydanie papierowe. A jaka jest Twoja opinia na ten temat? Ebook czy tradycyjna książka?