Promocja ebooka

Jak można promować ebooka i zwiększyć jego sprzedaż?

prawo międzynarodowe

Rola sądów międzynarodowych w kształtowaniu praw jednostek

Publikacja, wydana pod redakcją Patryka Kubsika stanowi efekt pracy członków Studenckiego Koła Naukowego Rozstrzygania Sporów Międzynarodowych, działającego przy Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorami poszczególnych rozdziałów są studenci czwartego oraz piątego roku prawa, którzy dzielą się na kartach niniejszej publikacji swoją pasją i zamiłowaniem do prawa międzynarodowego rozumianego sensu largo.

Na wyjątkowość tego dzieła wpływają także okoliczności jego wydania. Jest to zbiór prac studenckich, które stanowią pewne podsumowanie rozważań i debaty podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej w ramach Wrocławskiego Seminarium Europejskiego pn. „Rola sądownictwa międzynarodowego w kształtowaniu prawnej pozycji jednostki, jako podmiotu prawa międzynarodowego”, która odbyła się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 5 maja 2014 r. Było to bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie dla społeczności akademickiej oraz przede wszystkim dla członków naszego koła naukowego, ponieważ wytrwale pracowali, aby podołać zadaniu zorganizowania tego spotkania.

Promacja naszych ebooków na Virtualo

Zapraszamy do interesujących promocji książek Wydawnictwa Psychoskok, które potrwają od 16-31.08 – Zapraszamy

(więcej…)

w ukryciu jpg

W ukryciu

U ukryciu Kingi Stoj jest ponurym świadectwem życia kobiety w związku z mężem tyranem. Bohaterka często rezygnuje z realizowania swoich pasji i pragnień, ponieważ nie chce się narażać na gniew męża. Nauczyła się w swoim związku ze świadomością, że nic od niej nie zależy i praktycznie na nic nie ma wpływu. Poświęciła swoich bliskich, staranniej sprzątała, lepiej gotowała, ale niczego to nie zmieniło. Największa pułapka, w jaką wpadła, to przekonanie, że jest winna złym humorom partnera. Takie myślenie powoduje, że wciąż stara się zasłużyć na lepsze traktowanie. Ma nadzieję, że jak bardziej się postara, zrobi coś lepiej, a czegoś innego nie zrobi, może on w końcu będzie zadowolony, czuły i okaże jej miłość i namiętność, których tak bardzo pragnie. Po latach złego traktowania czuje się mało atrakcyjna i bezwartościowa Takie zachowanie jest zresztą typowe dla ofiar przemocy psychicznej i fizycznej. W końcu jednak, pewne wydarzenie zmienia atmosferę w jej małżeństwie. Miejmy nadzieję, że na dobre.

dziewczyny z prl

Dziewczyny z PRL-u

„Dziewczyny z PRL-u” Małgorzaty Chaładus to powieść osadzona w czasach rozkwitu PRL-u. Powojenne zniszczenia Warszawy zmuszają Martę do przeprowadzki do Dzierżoniowa. Wraz z drugim mężem wychowuje tam córkę z pierwszego małżeństwa oraz stara się odbudować to, co ocalało po wojnie – dawne relacje, wspomnienia i codzienne życie. Dorastająca córka buntuje się przeciw decyzjom matki, a kiedy osiąga pełnoletniość, wychodzi za mąż za chłopaka związanego z partią. Rodzina nie pochwala tego wyboru, Anna wydaje się być jednak zaślepiona swoimi racjami. Wkrótce okazuje się, że małżeństwo nie należy do udanych. Mąż Anny ciężko choruje, a na nią spada samodzielne gospodarowanie domem oraz wychowywanie małej córeczki. Młoda dziewczyna rozczarowuje się życiem. Czasy nie są łatwe, choć pod względem materialnym niczego jej nie brakuje. Pogrążona w opiece nad mężem i córką po pewnym czasie wie, że gwałtowna decyzja o wyjściu za mąż w tak młodym wieku, nie była słuszna. Czy pozna jeszcze kogoś, kto sprawi, że znów poczuje się szczęśliwa? Czy historia rodzinna zatoczy koło? Czy Anna będzie potrafiła uchronić Basię przed błędami swej młodości? By się tego dowiedzieć, sięgnijcie po wzruszającą i niezwykle wciągającą powieść „Dziewczyny z PRL-u”.

Wspomnienia na wesoło

„Wspomnienia na wesoło”, to zbiór dowcipów i anegdot opisujących Polskę i Polaków od czasów II wojny światowej, do współczesności. Czytelnik znajdzie w tej publikacji dowcipy o milicjantach, wojskowych i przywódcach politycznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, o lekarzach, turystach, Żydach i wiele obyczajowych, opisujących codzienność Polaków na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dla młodszych czytelników, lektura „Wspomnień na wesoło” może być ciekawą lekcją historii, dla starszych, wirtualnym powrotem do czasów, które pamiętają ze swojego życia. Oczywiście, powrotem na wesoło.

Przez czerwony wir

Przez czerwony wir

Przez czerwony wir” jest trzecią częścią perypetii Franciszka Cybulskiego. Jego wcześniejsze losy opisał Piotr Kościński w książkach „Przez czerwoną granicę” i „Przez czerwony step”. W pierwszej, dziejącej się około 1930 r., Franek – mieszkaniec wsi Janówka w polskim rejonie autonomicznym w Ukraińskiej SRR wraz z zawodowym przemytnikiem przechodzi do Polski, gdzie wpada w sam środek wojny wywiadów. W drugiej (1936 r.) po likwidacji polskiej autonomii, Franek zostaje deportowany wraz z całą wsią do Kazachstanu, skąd próbuje uciec. Akcja trzeciej rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku. Cybulski przekazuje polskiemu rządowi informacje o spodziewanym ataku ZSRR na Polskę. Mało kto w nie wierzy, jednak napaść Sowietów staje się faktem. Bohater, wraz z rodziną przedostaje się do okupowanej już przez Niemców Warszawy. Tam, przypadkowo spotyka człowieka, w którym rozpoznaje agenta bolszewickiego wywiadu…

Piotr Kościński pisze dynamicznym, barwnym i pełnym detali językiem, sugestywnie przedstawiając atmosferę pierwszych dni wojny. Czyta się świetnie. Chyba najwyższy czas na to, żeby wszystkie dotychczasowe przygody Franciszka Cybulskiego znalazły się w jednej publikacji…

Przez czerwony wir

Niemcy zaatakowali Polskę. Na wschód Rzeczypospolitej ciągną tłumy uchodźców cywilnych i wojsko. W takich okolicznościach rozpoczyna się historia, którą Piotr Kościński opowiada w swojej najnowszej książce „Przez czerwony wir”. To trzecia część przygód Franciszka Cybulskiego, opisywanych wcześniej w książkach „Przez czerwoną granicę” i „Przez czerwony step”. Na tle zaczynającej się zawieruchy wojennej i związanego z nim chaosu, toczy się walka z jeszcze jednym wrogiem: Sowietami, którzy za chwilę zaatakują Polskę, lecz już od pewnego czasu rozbudowują siatkę wywiadowczą w Warszawie i snują plany utworzenia Nadwiślańskiej Autonomicznej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Książkę czyta się jednym tchem. Warto po nią sięgnąć.

Senne wskazówki

Senne wskazówki”, to opowieść, która niesie kilka ważnych przesłań:

-  pieniądze nie dają szczęścia

-  nie należy ranić innych ludzi

- prawdziwa przyjaźń polega na tym, żeby się wspierać.

Powyższe przesłania powinny zapamiętać nie tylko dzieci, kto wie, czy nie bardziej przydadzą się ich rodzicom…

jak leczyć

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów II

Dr.Jarosław Niebrzydowski wyjaśnia zawiłości leczenia i w prosty sposób tłumaczy co i dlaczego oraz jak należy prawidłowo leczyć w tej chorobie. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub leczy nieprawidłowo. Samo łykanie leków, które nie hamują choroby a tylko łagodzą objawy nie jest leczeniem.

Do leczenia zniechęca chorych brak widocznych rezultatów i powszechne przekonanie, że choroba jest nieuleczalna. Autor wyjaśnia, że powszechne w tej chorobie przyjmowanie leków zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi oraz leków przeciwbólowych wcale nie leczy tej choroby tylko chwilowo łagodzi dolegliwości. Podobnie jak przyjmowanie sterydów. Leki te poza chwilową ulgą nie mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu zapalenia stawów bo nie hamują postępów choroby. Tym samym nie dają szans na wyleczenie. Na dodatek powodują dużo efektów ubocznych. Dzięki tej lekturze dowiesz się czym i jak prawidłowo leczy się reumatoidalne zapalenie stawów. Co robi twój lekarz robi dobrze lub źle. Czy masz przy tym leczeniu szansę na zatrzymanie choroby i późniejsze wyleczenie.

Poradnik ten w przeciwieństwie do wszelkich innych publikacji dostępnych w Polsce opisuje aktualnie stosowane metody leczenia oparte na najnowszych wynikach badań naukowych. Autor przekazuje najbardziej aktualną wiedzę odnośnie leczenia RZS.

Poradnik, który przedstawiamy „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” jest wydaniem uzupełnionym i poszerzonym.
Powodzenia w lekturze i walce z chorobą.

W głąb lawendowych uliczek

Klaudia Kopiasz jest niezwykle młodą autorką. Jednak napisała bardzo dojrzałą powieść. Dojrzałą i piękną. „W głąb lawendowych uliczek” jest historią o tęsknocie za prawdziwą miłością oraz determinacji w jej poszukiwaniu. Współczesna kultura popularna próbuje nam wmówić, że miłość to tylko atrakcyjność fizyczna rodząca pożądanie. Że to swego rodzaju fast food. Szybka konsumpcja i zmiana menu. Jednak takie życie w pewnym momencie prowadzi do pustki, którą może wypełnić tylko bliskość oparta na prawdziwym uczuciu. Bohater powieści Klaudii Kopiasz ma dobrą pracę i śliczną dziewczynę, z którą zamierza się pobrać. Jednak pewnego dnia trafia do niezwykłej księgarni. Otrzymuje od jej właściciela w prezencie książkę, która wywróci do góry nogami całe jego dotychczasowe życie. Ale dzięki temu, nabierze ono nowej treści.

Opowieść Klaudii Kopiasz doda otuchy wszystkim tym, którzy wierzą w prawdziwą miłość, szukają jej i są gotowi porzucić dla niej pustkę dotychczasowego życia. Wartościowa lektura.

Go to Top