Promocja ebooka

Jak można promować ebooka i zwiększyć jego sprzedaż?

UFO-landii fantastyczną opowieścią o działaniu służb specjalnych

Tajemniczy kosmici rozwijają w Polsce struktury swojej służby – UFO-landii. Do sieci mogą przystąpić też Ziemianie, po przejściu specjalnych testów. Ziemscy osobnicy byli podatnym materiałem, nietrudno ich zwerbować, gdyż zachętą jest wyższy standard życia. Jednak byli nieświadomi tego, że z chwilą wstąpienia do UFO-landii, zostaną zarzucone na nich sieci, które stwarzają w umysłach bezwzględność, że będą skazani na przestrzeganie norm prawnych obowiązujących w Ufo-landii, a dodatkowo zostaną pozbawieni wszelkich uczuć i wszystkiego, co się z nimi wiąże, że staną się będą świetnym materiałem do produkcji istot nieziemskich.

W tę scenerię autorka UFO-landii wpisuje losy trojga bohaterów: Latrix, Boba i Worma. Są bardzo różni. Latrix jest zainteresowana tylko karierą w UFO-landii. Nie ma w niej wyższych uczuć, dla kariery i potwierdzenia swojej atrakcyjności jest w stanie zdradzać męża. Bob i Worm są inni. Odkrywają, że UFO-landia czipuje ziemskich funkcjonariuszy po to, by byli bezwzględni, bez uczuć. Ich działalność zmierzająca do odkrycia prawdy o UFO-landii zostaje zdemaskowana i tracą pracę w jej strukturach. Mąż Latrix, Daniel, który poznał część tajemnic UFO-landii ginie w spreparowanym przez organizację wypadku samochodowym. Ta okoliczność pozwoli ujawnić Wormowi swoje od dawna skrywane uczucie miłości do Latrix. Za pomocą antyczipa chce jej pokazać prawdziwą miłość i zatrzymać przy sobie.

Czy to jest możliwe?

UFO-landia  jest fantastyczną opowieścią o działaniu służb specjalnych. Pewnie nie tylko w Polsce.

Tłumacz – reportaż z życia

Tłumacz – reportaż z życia” Aleksandra Janowskiego to zalecana lektura obowiązkowa dla każdego adepta tego wymagającego, lecz dającego ogromną satysfakcję zawodu. Ukazuje drogę życiową młodego człowieka, cały proces powolnego stanowienia się tłumacza, mozolną drogę na szczyt dokonań zawodowych. Oszczędza upiększeń i lukru, nie szczędzi natomiast sporej porcji konfliktów, goryczy i frustracji jako nieodłącznych składników każdego rozwoju. Widzimy z bliska w działaniu Edwarda Gierka, Leonida Breżniewa, Stanisława Kanię, Wojciecha Jaruzelskiego, Giscarda d,Estaigne, Michaiła Gorbaczowa, Fidela Castro oraz inne czołowe postacie historyczne tego okresu.

Przepis na tłumacza doskonałego według autora: “Bardzo dobra znajomość języków, żelazne zdrowie (w tym żołądek strusia, nerwy z liny stalowej, pamięć słonia, wytrzymałość maratończyka, refleks kobry, natychmiastowa gotowość pamięci), głęboka wiedza na temat zjawisk kulturowych, społecznych, gospodarczych i politycznych obszaru zainteresowania, nieustanna praca nad sobą, wysoka kultura osobista, dyskrecja i takt, niezwykła odporność na stresy, zrównoważony charakter, rzetelność, punktualność, właściwy tryb życia, unikanie zgubnych nałogów. Łatwe. Każdy to może”.

brunatne sekrety foto

Brunatne sekrety

Każda historia z przeszłości, a zwłaszcza ta owiana tajemnicą, nie pozwala o sobie zapomnieć. Żyje w pamięci pokoleń lub czasem tylko jednego człowieka. Taka właśnie „rodzinna” zagadka męczy Andrzeja Nowaka – jednego z głównych bohaterów powieści Dariusza Krzywdzińskiego „Brunatne sekrety”. Kiedy po śmierci dziadka babcia przekazuje mu tajemniczą kopertę, Nowak pracujący jako dziennikarz śledczy, nie potrafi się oprzeć pokusie wniknięcia w sprawę. Oprócz tego pracuje nad poważnym artykułem, który zdyskredytowałby wiele osób zajmujących poważane stanowiska. Nawiązuje kontakt z dawnym znajomym z liceum, który szczęśliwym trafem pracuje jako tajny policjant w berlińskiej grupie do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej. Razem starają się rozwikłać sprawę międzynarodowej grupy przestępczej, która swą wicie rozpostarła na obszarze Niemiec jak i Polski, m.in. za sprawą handlu narkotykami czy sutenerstwa. W trakcie śledztwa okazuje się, że nawet dziennikarz potrafi nadepnąć nieodpowiednim osobom na odcisk, co powoduje, że życie Nowaka zostaje zagrożone. Spokoju nie daje mu także sprawa sprzed lat i zagadkowa koperta z listem pozostawiona mu przez dziadka, który wspomina w nim tajemnicze skrzynie, które wraz z innymi jeńcami ładowali na ciężarówki, które wyjeżdżały z zamku w Królewcu. Będąc u kresu życia, starszy pan chce, by kolejny fragment nieznanej historii ujrzał światło dzienne. Czy wnuk dotrze do informacji, które ujawnią, co zawierały skrzętnie ukryte skrzynie? Czy rozwikła zagadkę sprzed siedemdziesięciu lat? Wreszcie czy uda mu się artykułem na temat mafii wstrząsnąć opinią publiczną? Odpowiedzi na te pytania szukaj w powieści Dariusza Krzywdzińskiego „Brunatne sekrety”.

Kocham cię mamo okładka

Kocham Cię Mamo

„Kocham Cie mamo” Justyny Eweliny Depty to powieść psychologiczna, która od początku trzyma Czytelnika w napięciu i ciekawości. Przedstawia historię dziewczyny, później kobiety, począwszy od okresu surowego i purytańskiego wychowania w domu rodzinnym, przez burzliwą i pełną zaskoczenia dorosłość, kończąc wraz ze śmiercią głównej bohaterki – Karoliny Masłowieckiej. Karolina jest szesnastoletnią dziewczyną mieszkającą w Opolu wraz z rodzicami. Rygorystyczny ojciec często lubiący zaglądać do kieliszka chciałby tylko kierować życiem córki. Dziewczyna nie może znaleźć oparcia w matce, która całkowicie podporządkowuje się woli męża. Jednak jedno przypadkowe spotkanie sprawia, że życie Karoliny całkowicie się zmienia. Milicyjne przesłuchanie, zeznania w sądzie, odejście ukochanego oraz żądny zemsty przestępca to tylko niektóre z perypetii, które spotykają główną bohaterkę. Całość prowadzi do zaskakującego zakończenia. W powieści znajdujemy krzywdę, opór, zauroczenie, dojrzałą miłość, duchowe oddanie, wiarę, akceptację bólu i cierpienia, jak i radość i apoteoza życia.

kobiety afryki

Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” cz. 2

Druga część książki „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”, to zdecydowanie książka dla dorosłych. Autor nie szczędzi nam wrażeń i opisów drastycznych scen, nieznacznie tylko złagodzonych w dialogach dzięki empatii dyskutantów, znanych nam już z pierwszej części oraz stosowanych przez nich fachowych medycznych określeń. Odwiedzając szpitale odkrywamy przed Czytelnikiem świat młodocianych prostytutek; ich młody wiek szokuje, chociaż jest tak charakterystyczny dla Afryki. W szpitalach większych ośrodków uniwersyteckich zauważyć można oznaki wielkiego postępu: są instytuty badawcze, pojawia się dobra aparatura do badań diagnostycznych i naukowych. Czytelnik może zaobserwować również pierwsze rozpoznawalne objawy AIDS w Afryce. 

Ostatnia szansa – Piotra Piątaka

Ostatnia szansa” to druga powieść autora po „Rachunku sumienia” Książka przedstawia losy majora Michała Wolskiego zmuszonego do samotnego wykonania pewnego zadania, które miało wpłynąć na losy całej ludzkości. Zmuszony do zachowania tajemnicy, zdecydował się na radykalne rozwiązanie, a wszystko przez… zielony listek. Michał stał się bezbronny w obliczu zbliżającego się końca świata. Pytanie brzmiało czy będzie mocno bolało. Nie znając czasu nadejścia końca Świata walczył z myślami wybierając to, co było najważniejsze. Spełniał marzenia swoje oraz innych osób, by ostatecznie walczyć o całą ludzkość. Ciesząc się pierwszymi, zielonymi listkami nie mógł pozwolić aby zostało to zaprzepaszczone. Tak by pozostało, gdyby major nie wiedział więcej od innych. Poznał siłę – której imienia nie był w stanie wypowiedzieć, dającą ludziom ostatnią szansę. Cała ta sytuacja sprawiła iż Michał stracił podporę w wartościach, którymi dotychczas się kierował. Utracił również zaufanie do osób, które dotąd szanował. Związany tajemnicą wojskową, obawiając się o los młodego człowieka, którego nazwał swoim synem, zdecydował się na ostateczne rozwiązanie…

Sześć przeszkód – Patrycja Balcerzak

Sześć przeszkód” Patrycji Balcerzak to zgrabnie opowiedziana powieść przygodowa dla młodzieży. Autorka sugeruje, że docelowym Czytelnikiem są dziewczyny w wieku gimnazjalnym, ale spodziewam się, że każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki z przyjemnością zagłębi się w tę lekturę. Niezależnie od wieku.

Bohaterką powieści jest Nila Plisz, która prowadzi spokojne życie zwykłej nastolatki. Spokojne do pewnego momentu, bowiem jej świat zacznie się zmieniać, gdy jej chłopak Daniel niepodziewanie zniknie z domu dziecka. Od tego czasu wszystko się zmieni. Nila będzie musiała  zmierzyć się z problemami, o jakich wcześniej nie śniła. I odnaleźć tajemniczego nadawcę listu, który pozostawił po sobie jedynie sześć czerwonych kopert z zagadkami, których rozwiązanie być może doprowadzi dziewczynę do zaginionego Daniela…

Dominujący w książce przygodowy wątek jest pretekstem do ukazania Czytelnikowi problemów, z jakimi boryka się współczesna młodzież. Zatem „Sześć przygód” może być też swego rodzaju „przewodnikiem” po świecie dzisiejszych nastolatków. A to cenna rzecz dla rodziców, którzy – zabiegani – nie zawsze znajdują czas na poznanie problemów swoich dorastających dzieci.

Fraszki3

Fraszki igraszki część III

„Fraszki igraszki część III” Witolda Oleszkiewicza to najnowszy, już trzeci zbiór autora.

Bardzo krótkie kilkuwersowe, rymowane i wierszowane utwory obejmują różną tematykę. Jak to we fraszkach igraszkach bywa wierszyki te przepełnione są ironią satyryczną. Autor jak w poprzednich częściach „Fraszek igraszek” nadaje swoim utworom osobisty wydźwięk i subiektywny charakter. Warto więc zapoznać się z tą częścią i skonfrontować ją z własnymi przemyśleniami. Tematy, które pisarz porusza w trzeciej części książki to między innymi: bieda, dobroć, samotność, płeć, miłość czy twórczość. Fraszkopisarz po raz kolejny przedstawia nam swój punkt widzenia na różne pojęcia: zakłamanie, zazdrość, naiwność, pomyłka, ale też opisuje kim według niego jest bałaganiara, niewolnik czy samobójca. „Profesjonalista”: „Dobry aktor granej postaci nie udaje On się nią staje”. „Artyści”: Gwiazdy krajowe Rzadko stają się międzynarodowe”. „Panna młoda”: „Zwykle jest młoda, śliczna apetyczna I najszczęśliwsza na świecie. A nieraz ani pierwsze, ani drugie, ani trzecie”.

Magiczna sztuka uwodzenia

Magiczna sztuka uwodzenia panów

Magiczna sztuka uwodzenia panów” Jacquelline Lanser jest książkowym kursem bardzo nietypowym, ponieważ autorka zdradza w nim rzekomo tajemniczą wiedzę, której skutkiem jest umiejętność przyciągania miłości, szacunku i wierności ukochanej osoby. Ten swego rodzaju podręcznik oparty jest na przykładach wziętych z codziennego życia. Chwilami są to krótkie obyczajowe opowiadania, na podstawie których przewodniczka buduje zadania dla chcących posiąść tę tajemną wiedzę Czytelniczek. „Jest to wiedza przepracowana przez nasze babcie, prababcie oraz ta współczesna, już trochę oszlifowana przez XXI wiek. Warunkiem dobrego zrozumienia materiału zawartego w tej książce jest dokładne przepracowanie tematów zawartych w poszczególnych ćwiczeniach” – pisze autorka. Książka skierowana jest do tych odbiorców, którzy marzą o prawdziwej, pięknej miłości. Ma ona za zadanie pomóc im w odnalezieniu i zdobyciu tego uczucia.

Poprawiny

Poprawiny Akt I

Poprawiny” – Narodowy dramat muzyczny autorstwa Franciszka Michny już swoim tytułem nawiązuje do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i przypomina „Wesele” atmosferą pesymizmu, beznadziei.

Rzecz się dzieje w Polskiej Ziemi,/Gdzie Lud nie ma już Nadziei,/Gdzie Lud wyzbył się już Marzeń,/Bo za czyny Los go karze…

Franciszek Michna na dwustu pięćdziesięciu stronach rozlicza się z Polską postsolidarnościową, konfrontując ideały przyświecające tej narodowej rewolucji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku ze współczesnością. Podobnie, jak Wyspiański, pokazuje dewaluację tamtych ideałów.

Przecież miało być inaczej,/Nie tak żeśmy wymarzyli./Bóg jedyny wiedzieć raczy,/Czemu żeśmy to spieprzyli…/Dziś, gdy Kraj mój widzę,/Za niego się wstydzę! – mówi już na początku Prezes, dyrektor teatru, w którym dzieje się akcja „Poprawin”. Teatr jest symbolem Polski. Aktorzy podzieleni są na lewicę, centrum i prawicę. Pod przewodnictwem dyrektorów, zmieniających się w rytm partyjnych wyborów, próbują stworzyć spektakle, którymi porwą tłumy. Każde przedstawienie staje się okazją do obnażania polskich słabości, wypominania błędów czy wręcz zdrad, popełnionych przez dawnych przywódców rewolucji.

Nas zdradziła w Magdalence Naszych wrogów armia cała,/A można było wziąć więcej/ -Władza na bruku leżała!/Potem był sejm kontraktowy,/Przepychanki, zmiany znaków,/Stare stołki, nowe głowy,/Szukanie w teczkach łajdaków./W końcu nasi się dorwali,/Jak te świnie do koryta!/Co też oni wyczyniali/ -Jakbym Kodeks Karny czytał!/Rozpieprzyli cały związek,/Każdy władzy chciał i kasy!/No i to był ten zalążek,/Który w końcu wkurzył masy! /Ja już na to nie czekałem, Miałem dość tej „słusznej racji”/-Legitymację oddałem,/Zrażony do demokracji.

Takimi słowami dyrektor teatru opisuje przemiany w Polsce w 1989 roku. Opisuje je przyjacielowi – aktorowi, który po latach emigracji wrócił do Ojczyzny i chce wesprzeć teatr swoim talentem.

W sztuce Franciszka Michny dostaje się wszystkim: byłym przywódcom Solidarności, liderom prawicy, lewicy i centrum, Kościołowi, a nawet władzom Polski międzywojennej. Michna krytykuje też zmianę obyczajowości i brak ideałów w społeczeństwie, które zostały zastąpione chciwością i konsumeryzmem.

Warto przeczytać i…przemyśleć.

Go to Top