Promocja ebooka

Jak można promować ebooka i zwiększyć jego sprzedaż?

polski backstage

Polski backstage

„Polski Backstage” to książka, która mówi o tym jak przemysł muzyczny wygląda od środka. Jak pracują zespoły muzyczne, kim jest menager, a kim tour manager i co najważniejsze – jakie są relacje pomiędzy artystami, a ich menagerami i mediami. To książka, która rozwieje wiele wątpliwości.

Książka „Polski Backstage” odpowie Wam na zadawane od lat pytanie: jak to się robi? Muzyka i branża muzyczna to temat rzeka, o którym można odpowiadać latami. To co się dzieje „za sceną” jest bardzo ważne – ta książka uświadomi Wam pewne działania, które są podejmowane, a których nikt zazwyczaj nie tłumaczy. Z niej dowiecie się jacy są artyści, branża i media – po przeczytaniu tej książki będziecie mogli śmiało spróbować zostać menagerem zespołu muzycznego.

Rita Post – to osoba, która weszła w świat muzyczny będąc jeszcze dzieckiem, chociaż nie zdawała sobie z tego sprawy. Zamiłowanie do muzyki i niestety fakt nie posiadania talentu muzycznego pchnął ją w stronę bycia menagerem zespołu muzycznego. W branży jest już ponad 10 lat i widziała już prawie wszystko. Miała styczność z małymi zespołami, ale i również z wielkimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Pomimo tego, iż w tej branży na polskim rynku przeszła przez wszystkie etapy, ciągle jej mało. Co więcej, wciąż z tą samą pasją podchodzi do muzycznych tematów. Jej opowieść o tym jak to się robi, jest pewną formą spowiedzi, która ma za zadanie oczyścić ją z przebytej drogi.

Ja, oni i Dżej

Kiedy wiadomo, że nie warto już walczyć o miłość, o ukochaną osobę? Czy proces ten trwa latami czy to mgnienie oka i już wiadomo? Dlaczego ludzie decydują się na związek, mimo tego potrafią się okłamywać, oszukiwać? Odpowiedzi na te pytania poszukuje bohaterka książki „Ja, oni i Dżej”. Młoda dziewczyna spotyka wymarzonego mężczyznę – zakochuje się bez pamięci i wierzy, że tak będzie już zawsze. Niestety, życie to nie scenariusz filmowy, i często okazuje się brutalne. Wizja romantycznej przyszłości szybko pryska niczym mydlana bańka, a rzeczywistość zdaje się rozczarowywać. Wtedy z pomocą Emmie przychodzi Dżej – druga natura, skrzętnie skrywana pod płaszczem skromności i lekkiego roztrzepania. Dżej nie przejmuje się opiniami innych, problemem dnia codziennego. Dżej bawi się do białego rana, flirtuje, czasem pije na umór, ale przede wszystkim nie łączy zabawy z emocjami. Wyłącza myślenie i uczucia. A Emma czuła się coraz bardziej niepotrzebna. Snuła się jak cień, zupełnie niezauważana przez swojego partnera. Nadszedł dzień, kiedy postanowiła wszystko zmienić. A może to była Dżej? Odważna i bezkompromisowa? Dżej, która spontanicznie postawiał wszystko na jedną kartę… Czy wygrała? Jak zmieniło się życie Emmy? Która osobowość zdominowała jej życie? Odpowiedzi szukaj w książce Ja, oni i Dżej”.

Namiętność niejedno ma imię

Czy obsesja może być tak silna, by zniszczyć komuś życie? Czy może tak zawładnąć psychiką, by popaść w paranoję? Okazuje się, że tak. Z takim problemem musi zmierzyć się Martyna – bohaterka książki Stefanii Jagielnickiej-Kamienickiej pt. Namiętność niejedno ma imię”. Młoda kobieta od roku mieszkająca we Wiedniu, postanawia odszukać swojego ojca, którego wyimaginowany od lat obraz pielęgnuje w swojej głowie. Choć nic o nim nie wie, nie zniechęca się. Do pomocy w poszukiwaniach angażuje nowo poznanego muzyka, który zakochuje się w Martynie i nie potrafi jej odmówić, choć wie, że pomysł ten jest irracjonalny. I choć pewnego dnia matka wyznaje jej okrutną prawdę, dziewczyna nadal z uporem pragnie odszukać ojca, którego od lat idealizuje.

Przecież ona musi znać jego nazwisko – zastanawiała się w skrytości. Mogłabym go odszukać gdzieś tam w Austrii. Nie miała jednak śmiałości, by w dalszym ciągu indagować o to surową matkę, która w dzieciństwie często karała ją biciem po pupie. Złościła się na nią, że nie chce ćwiczyć na pianinie, że źle się uczy. Dziewczynka nigdy nie zaznała od niej czułości, pieszczot. Była zahukana, melancholijna i skryta. Przez całe życie marzyła o ojcu Austriaku, aż w końcu uwierzyła w wymyśloną przez siebie wersję swego poczęcia. Teraz w Wiedniu coraz częściej myślała, że musi w końcu dowiedzieć się od matki, jak nazywa się jej ojciec. Może też tu mieszka?

Mając kilka podstawowych informacji na jego temat, wydzwania do mężczyzn w Wiedniu, poszukując rodziciela. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jeden telefon do nieznajomego mężczyzny zmieni jej życie w piekło. Co się wydarzy? Czy Martyna odkryje prawdę? Czy odwzajemni miłość młodego melomana? Czy będzie w końcu szczęśliwa?

kamczatka

Kamczatka – moja wolność

„Kamczatka – moja wolność” Amadis Engel to wspomnienia i przeżycia autorki po pobycie w jednym z warszawskich więzień. Opis jest bardzo dosadny i obrazowy, choć nie pozbawiony elementów humorystycznych. Poprzez zamieszczenie listów kierowanych do sądu oraz przedstawienie regulaminu więzienia, książka ta zyskuje na autentyczności. Natomiast listy pisane do narzeczonego łagodzą negatywny obraz więzienia, ponieważ są obrazem miłości. Autorka dzięki tej książce pokazuje, iż pomimo trudnych warunków nie przestaje być sobą i nie chce porzucić swojego dawnego życia. Wykazuje się aktywnością na różnych polach, pomaga współosadzonym poprzez pisanie pism urzędowych, stara się o przyjęcie do pracy. Nie poddaje się, walczy o swoją godność.

„Kamczatka” to literatura autobiograficzna przedstawiająca prawdziwe wydarzenia, których autorka była uczestnikiem. Pozycja kierowana jest do czytelników chcących poznać świat więźniów od wewnątrz, skazanych, na których czeka normalne życie za kratami, rodzina i przyjaciele.

„Historia, która na zawsze odmieniła moje życie, nauczyła pokory i pokazała jak kończy się zbytnie zaufanie do ludzi… Działanie polskiego wymiaru sprawiedliwości pozostawia wiele do życzenia… Oto powieść oparta na prawdziwej historii”.

kobiety afryki

Kobiety Afryki

Nigeria, koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Uwolniona od kolonializmu, pogrążona w wojnie domowej, zwaną Biafrańską. W Polsce panuje komuna, na półkowych sklepach znaleźć można jedynie ocet. W Afryce nie ma wody. Nie tylko tej do kąpieli, często nie ma nawet wody do picia. A upał niemiłosierny. W takich warunkach przyszło pracować naukowcom i pracownikom uniwersytetów, którzy wyjeżdżając m.in. do Afryki w ramach „handlu zagranicznego”, zasilali swoją kadrą nowo powstające uczelnie oraz instytucje naukowe. Ich podróże miały różną motywację: od czysto przygodowej, po rodzinne, finansowe na politycznych kończąc. Autorka, Jadwiga Wojtczak-Jarosz, w książce pt: „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”, wspomina, jak zetkniecie się z tak odmienną kulturą ma wpływ na człowieka z Europy oraz odwrotnie – jak cywilizacja zachodu jest odbierana przez Afrykańczyków – lud plemienny wzrastający często w tajemniczym świecie pogańskich wierzeń i ludowych tradycji. Zapoznaj się z niezwykłymi losami bohaterów wspomnień „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” – a nie spojrzysz na świat tymi samymi oczami.

Finezja uczuć Anety Krasińskiej

Finezję uczuć” Anety Krasińskiej bez obaw możemy nazwać współczesnym romansem. I, jak to w romansach bywa, powieść opiewa miłość romantyczną, żeby jednak nie było tak prosto, jest to miłość, która zanim wypełni się do końca, napotka na wiele problemów. Problemów, wydawać by się mogło, nie do rozwiązania. Wiadomo, że zakochanie spada na ludzi nagle i czasami Kupidyn strzela w serca osób, którzy bez wsparcia jego magicznej strzały nigdy nie pomyśleliby nawet o tym, że mogą być razem.

Alicja jest przykładną żoną. Zapracowaną, bo poza obowiązkami zawodowymi, ma jeszcze drugą pracę – opiekowanie się domem. Mąż, Adam, robi karierę w sektorze bankowym i do domu wraca praktycznie tylko po to, żeby się wyspać. Alicja pokornie zgadza się na to, ponieważ mąż dobrze zarabia, a pieniądze są im potrzebne na spłatę kredytu za dom. Nietrudno się jednak domyślić, że zaniedbana zostaje sfera uczuć małżonków. Żyjąc w taki sposób, coraz bardziej oddalają się od siebie. W konsekwencji, w sercu Alicji rodzi się tęsknota za prawdziwą miłością. I ta niespodziewanie się zjawia. Obiektem odwzajemnionych uczuć jest jednak mężczyzna, którego Alicja nigdy nie powinna zapraszać do swojego serca. Na imię ma Mariusz. Jest…księdzem. Między tymi dwojgiem rodzi się gorąca namiętność. Czy ma szansę na spełnienie?

Odpowiedź znajdziecie w książce. Polecam.

park dinozaurów

Park dinozaurów

„Park dinozaurów” Andrzeja Szmidli to powieść obyczajowa z tłem biznesu i polityki. Bohaterami są dwa pokolenia 50-latków i 25-latków. Karolina i Kamil – reprezentujący „młodych”, szukają swojej życiowej drogi. W poszukiwaniach odnajdują obraz kraju podzielonego na branże zyskowne dla elit i strefy niewdzięcznej pracy. Odkrywają niesprawiedliwy świat ukształtowany przez politycznych dygnitarzy. Powieść przedstawia bitwę o uzyskanie funduszy europejskich, z których bohaterowie korzystają w różny sposób. Ukazuje tym samym współczesnych dinozaurów „pożerających” słabszych osobników, przedstawiając coraz większy podział grup zawodowych, pomijany w mediach.

„Park dinozaurów” jest drugą, buntowniczą powieścią tego autora, po „10 rundach”. Książka obrazuje nasz współczesny kraj rządzony przez bogatych polityków, któremu warto się przyjrzeć i wyciągnąć wnioski. To także opowieść o miłości, romansie i rozłące, o szukaniu drogi czystej, nieskalanej i odkrywczej

Tajemniczy rozmówca Michała Wancerza

Książka Wywiad ze śmiercią jest wywiadem-rzeką z człowiekiem, który przez kilka godzin był martwy i – choć to wbrew naszym wyobrażeniom o naturze – wrócił do życia bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Za to jest przepełniony wiedzą, której nie posiada żaden inny człowiek na Ziemi. Już to stawia go w boskiej pozycji. Tajemniczy rozmówca Michała Wancerza wie, jak powinniśmy żyć, wie, co dzieje się z nami po śmierci, ma też wiedzę na temat tego, co się wydarzy w przyszłości. Podobno za pięć lat odkryjemy tunele czasoprzestrzenne i wymyślimy nowy rodzaj kosmicznego paliwa. Odpowiada też na pytanie skąd się wzięliśmy, jako ludzie i czy istnieje Bóg. Dlaczego nie chciał sam opublikować tej książki?

Zdaję sobie sprawę z tego, iż książka ta stać się może bestsellerem na całym świecie. Utrzymanie w tajemnicy tożsamości autora byłoby niemożliwe, a właśnie na tym w tej chwili zależy mi najbardziej.

- Tak, to prawda, rozmawialiśmy o tym, iż Pana tożsamość musi pozostać tajemnicą, lecz czy nie wydaje się Panu, że przez to wielu ludzi nie uwierzy w to, o czym za chwilę będzie Pan opowiadał? Czy nie przyszło Panu na myśl, że ta cała tajemniczość wokół Pana osoby przysporzy tylko negatywnych recenzji i opinii tej książce? Sam Pan powiedział, że zależy Panu, aby książka ta trafiła do jak największej liczby ludzi. A ludzie lubią dowody.

- Nie interesuje mnie to, czy ludzie uwierzą mi, czy też nie. Nie interesują mnie żadne, jak Pan to nazwał, negatywne recenzje. Takimi rzeczami przejmują się pisarze, którzy chcą zarobić na swojej książce, a pisanie jest ich pracą zarobkową. Ja na tej książce nie zamierzam zarabiać.

 Z doświadczenia wiem, że ci, którzy czekają i są gotowi na tę wiedzę, zapoznają się z nią, ocenią, zaakceptują lub odrzucą wedle swoich przekonań. Ci, którzy na nią nie są jeszcze gotowi, obrzucą tę książkę błotem. Bylibyśmy niepoprawnymi idealistami myśląc, że książka ta przysporzy nam, a właściwie Panu, jako autorowi, samych przyjaciół i zwolenników. Myślę, że stanie się wręcz odwrotnie.

Po której stronie staniesz, drogi Czytelniku?

Łosoś a la Africa – Michał Krupa

Kolejna powieść Michała Krupy zatytułowana „Łosoś a’la Africa” to w pewnym sensie kontynuacja wcześniejszych losów głównych bohaterów, które przedstawione zostały w książce „Łosoś norwesko-chiński”. Jednak fabuła nie jest ściśle związana z pierwszą książką, gdyż stanowi odrębny repertuar przygód i perypetii. Tym razem, wraz z bohaterami, przenosimy się do Afryki, do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam głównie wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, ale też mrożących krew w żyłach skutków.

Powieść „Łosoś a’la Africa” to historia pełna zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, ale przede wszystkim wytrawnego humoru. Niemożliwym jest, aby, czytając tę książkę, nie uśmiać się do łez. Autor w sposób kunsztowny, z dużą dozą uśmiechu, opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe.

Szalone wakacje na wsi – kolorowa książeczka P. Choroszczaka

Chcesz poznać przygody małego chłopca imieniem Leonek?! Sięgnij po opowiadania dla najmłodszych pt. Szalone wakacje na wsi autorstwa Pawła Choroszczaka. To zbiór zabawnych opowieści, których bohaterem jest sześcioletni urwis – Leonek. Jak to mały chłopiec – jest sprytny i wszędzie musi wsadzić swój ciekawski nos! Wakacje spędza u dziadków na wsi, gdzie zagląda do każdego zakamarka, poszukując przygód i sensacji! Czas na dworze spędza z ukochanym psem Kajtkiem, jednak najbardziej na świecie lubi spędzać czas z dziadkiem. To razem z nim planują psikusa wścibskiej sąsiadce, puszczają latawiec czy wdrapują się na drzewo, z którego potem Leonka musi ściągać straż pożarna! Choć Leonek przysparza dziadkom nie lada kłopotów, kochają oni wnuczka ponad wszystko. I szkoda tylko, że wakacje kończą się tak szybko! Na szczęście tak szalonych wakacji, Leonek długo nie zapomni! Opowiadania „Szalone wakacje na wsi” są częścią serii „Przygody Leonka” i ukazały się nakładem Wydawnictwa Psychoskok.

Go to Top