Promocja ebooka

Jak można promować ebooka i zwiększyć jego sprzedaż?

historyjki saharyjskie

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to zestaw opowiadanych wierszem historyjek, najczęściej o egzotycznych dla polskiego dziecka zwierzętach. Spotkamy się więc z fenkiem, zwierzątkiem przypominającym małego pieska. Fenki żyją na pustyni i są aktywne nocą, posiadają też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się im przy budowie norek. W swoisty sposób autorka opisuje też bardziej znanych przedstawicieli afrykańskiej fauny: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy, czy kameleony. Wiersze są pełne przyjaznego ciepła, wynikającego nie tylko z osadzenia ich w afrykańskim klimacie. Ale w tomiku znajdziemy również poetyckie opisy polskiej fauny i flory. Jesień jest pełna kolorów i zapachu owoców, wiosna z kolei lśni od promieni słońca i kusi zmysły barwami oraz aromatem kwiatów. Są też i polskie zwierzęta: łoś, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, kret, wrony, pszczoły i trzmiele. Jest też krótka historia o rodzącej się przyjaźni między polską sarenką, a afrykańską gazelą.

Autorka tych wierszy jest Polką mieszkającą od wielu lat w Tunezji. Gdyby Historyjki saharyjskie… ukazały się w dwóch językach, z pewnością dostarczyłyby niezwykłych wrażeń nie tylko polskim, ale i arabskim dzieciom. Oraz, oczywiście, ich rodzicom.

Polecam.

dysonanse i harmonie

Dysonanse i harmonie

Dysonanse i harmonie, to debiut pisarski, trafiający do szerokiej rzeszy odbiorców. Rzeszy co prawda kobiecej, ale mieszczącej się w wieku piętnaście-sto lat. A to kobiety są przecież zdecydowaną większością populacji, obejmującej ludzi, którzy kojarzą, co to jest słowo pisane. Usłyszę zaraz pełen oburzenia głos męski, ale- drodzy Panowie- to nie jest Coben albo Sapkowski. Nie ma w tej powieści skomplikowanych intryg ani potworów rodem z najciemniejszych czeluści duszy. Nie jest to również King ani Kuntz, nie poczytacie więc o lejącej się krwi, odcinanych fragmentach ciał i wszechobecnej dewiacji. No i w końcu, nie jest to E L James, więc jeśli ktoś z Was chce poczytać o wielokrotnych orgazmach i erotycznych gadżetach, niech omija tę książkę szerokim łukiem. Choć jeśli głębiej się zastanowić, to w opowieści tej, jak i życiu każdego z nas znajdziemy elementy thrillera, fantasy, horroru i opowiadania erotycznego. Gdy opiekuńczy tatuś zamienia się nagle w oprawcę lub kochający pan przywiązuje do drzewa w lesie dawnego pupilka, to czy nie jest to fragment z okrutnego reality show? Przeprowadzka z wielkiego miasta na wieś, schowaną pośród lasów, zmiana zapachu spalin na skoszoną świeżo trawę i pędu samochodów na cwałowanie na grzbiecie konia, powoduje, że magicznym sposobem przenosimy się do Śródziemia lub Narni. A gdy w brzuchu odezwą się motyle na samo wspomnienie, czy zapach, lub niespodziewane, lekkie jak piórko dotknięcie, spowoduje nagłe ugięcie kolan, to mamy erotyk najwyższej klasy, bo będący w zasięgu ręki każdej z nas. Jeśli chcecie poczytać, o czym marzy zwykła kobieta, jakie ma oczekiwania i tęsknoty, to jak najbardziej znajdziecie tutaj odpowiedzi. Nie wszystkie oczywiście, bo ile kobiet, tyle marzeń, ale każda z nas pragnie miłości, namiętności co jakiś czas i poczucia bezpieczeństwa. Tego pragnie też Mariola, mieszkanka dużego miasta, która po niespodziewanym telefonie ląduje nagle w samym środku Puszczy Drawskiej. Wegetująca do tej pory u boku męża, przyziemnego choleryka, zajmująca się nielubianą pracą i spędzająca czas na użalaniu się nad własnym losem czterdziestolatka, znajduje w końcu cel. Zapomniane dawno emocje, budzą się do życia i kobieta ponownie odkrywa flirt, przyjaźń i sens wstawania co rano z łóżka. Każdy nowy dzień zamienia się w pasjonującą przygodę lub wyzwanie. I choć przygodą tą nie jest lot na księżyc, ale odwiedziny przystojnego weterynarza, a wyzwanie polega na zrobieniu sera lub upieczeniu chleba, to Mariola czuje, że w końcu robi to, co lubi i kładąc się spać wieczorem, z uśmiechem czeka na kolejny ranek. Są też oczywiście zgrzyty i łzy. Sielanka zmienia się w piekło, miłość w nienawiść a radość z życia w myśli samobójcze, a to przecież także zna każda z nas. Ranek, który zaczął się pięknym romantycznym świtem, może skończyć się najczarniejszą otchłanią piekła. Na całe szczęście, może być również odwrotnie.

odnaleziona odwaga

Odnaleziona odwaga

Od ponad dekady, w literaturze nazywanej kobiecą, rośnie popularność tak zwanego romansu paranormalnego. Romans paranormalny miesza realizm z fantastyką lub fantastyką naukową. Autorzy wprowadzają do narracji wampiry, demony, wilkołaki, ale także ludzi ze zdolnościami parapsychicznymi, czarownice i duchy. W ten szeroki obszar wpisuje się Dragona Rock ze swoją powieścią „Odnaleziona odwaga”. Bohaterka, dwudziestokilkuletnia kobieta o imieniu Lina, ma zdiagnozowaną schizofrenię. Stan jej zdrowia wyraźnie pogarsza się po śmierci suki Xeny, którą kobieta uważała za swoją jedyną przyjaciółkę. Lina trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje młodego, niezwykle przystojnego psychologa o imieniu Subaru. Wpadają sobie w oko, później także do serc. Jednak życie Subaru jest zagrożone, ktoś próbuje go zastrzelić podczas randki z Liną. Tym samym, także życie dziewczyny jest w niebezpieczeństwie. Kobieta postanawia na jakiś czas opuścić rodzinny dom i szukać schronienia w posiadłości psychologa. Tam się okaże, że jest on nie tylko nieziemsko przystojny, ale i bajecznie bogaty. Poza tym nosi w sobie sekret, do którego dostęp mają tylko nieliczni… Czytelnik, wraz z bohaterami powieści, w sposób subtelny zostanie przeprowadzony przez granicę świata realnego i magicznego. Autorka nie szczędzi też opisów aktów namiętności, którym Subaru i Lena poddają się niemal w każdej wolnej chwili.

Koniec książki sugeruje, że pojawi się kontynuacja historii Liny i Subaru. Czekamy.

alden

Adlen

Nina, młoda prostytutka, wracając do domu staje się świadkiem brutalnego ataku na młodego mężczyznę. Całe zajście obserwuje z ukrycia. Kiedy napastnicy oddalają się z miejsca przestępstwa, dziewczyna podchodzi do pobitego mężczyzny, chcąc udzielić mu pomocy. Ten, będąc w ciężkim stanie, przekazuje Ninie kartkę z tajemniczą wiadomością. Wiadomość jest jednak zaszyfrowana, a Nina nie potrafi czytać. Musi więc dopuścić do swojej tajemnicy inne osoby, co całkowicie zmieni jej oraz ich życie…

Adlen Joanny Jankiewicz, to możliwość przeżycia pasjonującej przygody bez potrzeby wychodzenia z domu (chyba, że postanowimy czytać w plenerze lub w kawiarni). Świat w Adlen jest światem fikcyjnym, lecz znajdziemy w nim sporo odniesień do współczesności: nieudolność władzy, korupcja, zorganizowana przestępczość, czy wszechobecne służby specjalne. W te, znane nam ze współczesności wątki, autorka wplata elementy fantasy, w tym przypadku są to ludzie parający się magią i nie zawsze wykorzystujący ją w szlachetnych celach.

Powieść Joanny Jankiewicz jest także ciekawym studium przemiany wewnętrznej głównej bohaterki. Nina, z cynicznej, wyrachowanej osoby, za sprawą przeżytych doświadczeń staje się oddaną wyższym celom obywatelką…

Joanna Jankiewicz ma talent nie tylko pisarski. Jest też wnikliwym obserwatorem ludzkich zachowań. Czekając na kolejne książki tej autorki, z całego serca polecam czytelnikom Adlen.

Kiedy wiosna nie nadchodzi

Julia, bohaterka powieści „Kiedy wiosna nie nadchodzi”  Anny Wysockiej- Kalkowskiej jest młodą, atrakcyjną i dobrze sytuowaną mężatką. Pozornie niczego więcej nie potrzebuje do szczęścia. To jednak tylko pozory. Julia nie widziała swojego męża od ośmiu lat, to znaczy od czasu, kiedy ten wyjechał do pracy w Stanach . Od tamtej pory Julia zamknęła się w sobie, zapomniała o rzeczach, które przynosiły jej radość, zapomniała nawet o ukochanym przez nią miejscu, Kazimierzu Dolnym. Dodatkowym ciosem, który musiała przetrzymać była śmierć rodziców. Kobieta coraz bardziej pogrąża się w smutku oraz coraz silniejszej izolacji od świata. Przełom następuje dniu trzydziestych piątych urodzin Julii kiedy kobieta otrzymuje bukiet białych róż od Bernarda, starszego człowieka od którego zaraz po ślubie kupiła dom w Kazimierzu Dolnym. Postanawia odwiedzić miasteczko celem uporządkowania zaległych spraw. Jej decyzja powoduje, że przyjaciółka, Weronika, wręcza jej list od zmarłej matki, który odkrywa rodzinną tajemnicę…

Kiedy wiosna nie nadchodzi”, to swego rodzaju bajka. Bohaterowie są młodzi, atrakcyjni, zamożni. Nie muszą się martwić, czy starczy im pieniędzy do końca miesiąca, bo pieniądze mają. Natomiast tym, co ich męczy jest miłość, a raczej tęsknota za nią i głód poszukiwania jej. Oczywiście, po drodze spotykają ich radosne i bolesne doświadczenia, ale i tak wszystko zmierza do happy endu. To nie jest zarzut. Gdyby autorka podała nam całkowity realizm, nie uzyskałaby zamierzonego efektu. A jest nim, jak podejrzewam, przedstawienie smaków, zapachów i barw otaczającego nas świata, których tak często nie dostrzegamy w codziennym życiu i zasianie wiary w to, że zawsze trzeba wierzyć w miłość oraz o nią dbać.

Podstępna żmija, czyli endometrioza

Podstępna żmija, czyli endometrioza” to opowieść Róży o jej zmaganiach z tą chorobą. Rozpoczęła się  już po 30-stym roku życia i zaatakowała ze zdwojoną siłą. Wywołała strach, ból i dezorganizację życia. Sprawiła, że młoda kobieta nie mogła normalnie funkcjonować, pracować, a nawet siedzieć. Operacja usunięcia guzów wydawała się wybawieniem, niestety do czasu, kiedy choroba znów powróciła i znów wprowadziła chaos nie tylko w życiu, ale także i w głowie Róży. Kolejna operacja, ciągły ból, faszerowanie się tabletkami. Zauważyła, że przez chorobę zaniedbała  syna, który opuścił się w nauce. Postanowiła z tym walczyć. Róża nie dała za wygraną. Zaparła się, że nie podda się chorobie. Realizowała swoje marzenia i pasje. Cała jej determinacja zawiera się w kilku zdaniach:

 

„Tyle dni zabrałaś z mojego życia. Przepłakałam wiele godzin, bo wprowadziłaś zamęt, cierpienie i strach. Myślałam, że jestem kimś gorszym, bezradnym, uciemiężonym. Wiele razy zastanawiałam się, jak dalej potoczy się mój los. Ale, zapomniałaś o jednym! Zapomniałaś, że paraliżując moje ciało, zmuszasz mózg do bardziej intensywnej pracy. W moim umyśle powstawały więc coraz to ciekawsze pomysły. Pomysły na siebie! Znalazłam w sobie ukryte talenty i pokłady wspaniałych możliwości, które dają mi wiarę w istnienie i sens życia.”

kruszenie odmieńca

Kruszenie odmieńca

Kruszenie odmieńca” jest wciągającą powieścią sensacyjno-szpiegowską z dużą domieszką…romansu. Ale nie od dziś wiadomo, że tam gdzie są agenci służb wywiadowczych, tam kręci się dużo pięknych kobiet próbujących wkraść się do portfeli i serc agentów. Część z tych kobiet chce posiąść nie tylko ciała i umysły kochanków, lecz także noszone przez nich tajne informacje. Oczywiście robią to wykonując obowiązki służbowe…
Ale do rzeczy. Marek Kabacki, jeszcze jako nastolatek, wplątuje się we współpracę z PRL-owską tajną policją. Jak się okaże, nie będzie łatwo uciec od konsekwencji tej umowy. W latach siedemdziesiątych, będąc już woskowym – radzistą, trafia do Wietnamu Południowego jako członek polskiej delegacji Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach. Oczywiście przed wyjazdem został poinstruowany przez tajnych „opiekunów” na co powinien zwracać uwagę i jakie informacje zapamiętywać. Jednak, w głębi serca, Kabacki nie żywi miłości do socjalistycznej ojczyzny. Pewnego dnia poznaje śliczną Wietnamkę, Lan. Wybucha między nimi gorąca namiętność, w dziewczynie rodzi się uczucie do Polaka. Jest jednak pewien problem, Lan nie wyznaje sowieckich wartości. Z tego też powodu ich związek nie podoba się polskim stróżom moralności socjalistycznej. Kabacki zostaje ukarany. W tym czasie Lan podsuwa mu pomysł wspólnej ucieczki do USA…
Autor kreśli swoją powieść na tle upadającej powoli Republiki Południowego Wietnamu. Pod względem formy przypomina ona dziennik. Nie ma w nim jednak dat, my jednak domyślamy się w oparciu o historię, że jest to przełom 1974 i 75 roku dwudziestego wieku. Poznajemy atmosferę państwa, które opuszczone przez sojuszników z jednej strony, z drugiej opanowane przez agentów komunistycznej Północy, coraz szybciej chyli się ku upadkowi…

Nina prawdziwa historia

Nina, prawdziwa historia to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmierzeniu się z własnymi słabościami i lękami. Młody wykładowca prawa tymczasowo wykładający na Uniwersytecie Johanna Gutenberga, zostaje odwiedzony przez tajemniczego gościa nazwiskiem Ernest Schneider. Mężczyzna, jak na nieznajomego, bardzo dużo wie o życiu Daniela. Pozostawia mu także dziwny wpis w książce, którą szczególnie się zainteresował: Aby to, co było we mnie, nie umarło razem ze mną. Dla Daniela, Nina. Daniel, nie rozumiejąc sytuacji, rozpoczyna poszukiwania nieznajomej Niny. Choć kobieta okazuje się prostytutką, nie oburza go to, płaci za seks i obsesyjnie zaczyna myśleć o pięknej Ninie. Kiedy wyjeżdża na zagraniczny staż do Paryża, wspomnienia znów odżywają. Dziwnym zbiegiem okoliczności znów natyka się na Ernesta Schneidera – dziwacznego starca, który wcześniej wtargnął do jego mieszkania. Daniel znów zaczyna myśleć o Ninie. Spotyka się z nią, przezywając dziwną, erotyczną przygodę również z towarzystwem mężczyzny… Pozostaje jednak jeszcze nierozwiązana zagadka zabytkowego wydania „Nędzników”, którego tłumaczem okazał się być nie kto inny, jak sam Schneider. Daniel wraz z grupą znajomych postanawia rozwikłać tę tajemnicę. Do jakiego wniosku dojdzie? Czy historia, która mu się przydarzyła , miała na celu coś mu uzmysłowić? Przekonacie się, czytając debiutancką powieść Eweliny Rubinstein Nina, prawdziwa historia.

dzieci soma

Dzieci Soma Seba

Nową książkę Jacka Grzelakowskiego „Dzieci soma seba”, można zaliczyć do kategorii opowieści psychologicznych. Autor opisuje wydarzenia z życia Konrada, jak też i relacjonuje jego wewnętrzne stany psychiczne, które nastąpiły wskutek fundamentalnych przemian pod wpływem traumatycznego wydarzenia. Jego dotychczasowe, beztroskie życie ulega gruntownemu przeobrażeniu. Strata ukochanej kobiety, jak też perfidna intryga przygotowana przez starego i wiernego przyjaciela, do którego miał bezgraniczne zaufanie, doprowadzają go do przewartościowania swojego dotychczasowego życia. Nie bez znaczenia mają też przeżycia paranormalne, które doświadcza a które pokazują mu też złożoność i inność światów, które do tej pory nie rozumiał, stanowczo odrzucał, przyjmując ich istnienie za niezgodne z logicznym rozumowaniem. Czuje się bardzo samotny, wyobcowany z otoczenia, nie może z nikim nawiązać emocjonalnego kontaktu. Dookoła siebie dostrzega tylko wrogie mu postaci. Bohater tworzy własne, wyimaginowane światy, przeplatające się z faktami rzeczywistymi.

Czy to są halucynacje, doznania spowodowane psychicznymi objawami pourazowymi będącymi następstwem wypadku, czy też może wpływ doświadczeń pozazmysłowych z pogranicza parapsychologii, mistyki, a może też poglądów gnostyka, tajemniczego mistrza Mansweta? Na te pytania czytelnik musi już sam odpowiedzieć i wybrać najbardziej mu odpowiadające rozwiązanie

Wyspy Naftalinowe – Aneta Skarżyński

Wyspy Naftalinowe to przezabawna książka, pióra Anety Skarżyński. Bohaterkę – 8letnią Anetę poznajemy w momencie, kiedy stwierdzono u niej nadpobudliwość psychoruchową. A to może oznaczać tylko jedno – kłopoty! Tak, Aneta bardzo lubi się w nie pakować. I to często! Czytając Wyspy Naftalinowe, poznasz Anetę, jej rodzinę i przyjaciół. Będziesz świadkiem niesamowitych zdarzeń, perypetii i niezaplanowanych wpadek! A w te Anetka umie pakować się bez dwóch zdań! Poza tym nie lubi chodzić do szkoły, na wakacje czeka jak na zbawienie, nie lubi pani od gry nauki na fortepianie, ani swoich cienkich włosów i chudych nóg. Babcia tłumaczy jej, że kiedyś zakwitnie i stanie się kobieca, jednak ona na razie nie ma na to widoków. Jak więc widzisz, życie młodej dziewczyny nie jest usłane różami! Zwłaszcza w socjalistycznej rzeczywistości lat 80-tych widzianej oczami dziecka. Wyspy Naftalinowe to książka przewidziana dla czytelników w wieku od 8 – 108 lat. Każdy, zwłaszcza „nastoletni–czterdziestoletni”, odnajdą tu nie tylko humor i zabawne dialogi, ale również zapomnianą cząstkę siebie – radosną i beztroską.

Go to Top