Promocja ebooka

Jak można promować ebooka i zwiększyć jego sprzedaż?

shavrill

Shavrill – Prośba i Żądanie

„Shavrill – Prośba i Żądanie” Tomasza Kołomyjskiego to powieść fantasy, która przenosi czytelnika w nowy wymiar fantastyki.

Książka przedstawia historię jedenastu postaci, których losy splatają się ze sobą. Fragmenty ich biografii z przywołanych wspomnień będą miały kluczowe znaczenie dla historii Efferenu – świata aniołów, dżinów, tytanów, elfów, bestii, duchów, diabłów, demonów i ifrytów, żyjących w Królestwie Elfów, Otchłani i Celestii. Poznajemy refleksyjne, ciekawe świata osobowości, zainteresowane tym kim są i skąd pochodzą, uwikłane w sieć własnych intryg. Na przykład Elfy, istoty kochające się w pięknie, magii oraz życiu rodzinnym to pod wieloma względami przeciwieństwo współczesnego człowieka. Rozpoczynającą się wojnę w Efferenie pomiędzy Królestwami Elfów przerywa wydarzenie bez precedensu. W świecie Elfów pojawia się Shavrill, ktoś, kto niegdyś był wyjątkowo okrutnym elfem, lecz teraz na mocy zaklęcia stał się niepokonanym herosem.

Kim jest Shavrill? Co nim kieruje? Spaceruj z bohaterami po skąpanym ciepłym blaskiem Villed – mieście czarodziei i wojowników. Stań twarzą w twarz z najgroźniejszymi z bestii. Zwiedź lochy Pandemonium – międzysferycznego więzienia, z którego żadna dusza nie wymknęła się przez wieki. Masz odwagę, by odnaleźć siebie po drugiej stronie rzeczywistości? Przeżyj epicką przygodę opowiedzianą wierszem i prozą.

druga szansa

Druga szansa

„Druga szansa” Juliusza Yulo Rafelda to kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań zapoczątkowana przez „Podwójny blef”.

Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół, wchodzi w paradę bandytom wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga czasem zdjęcia białych rękawiczek, a Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają drugą szansę.

„Znalazca” opowiada o dwóch niezależnych zdarzeniach, wpędzając kilka luźno spokrewnionych osób w poważne kłopoty, a na pomoc przychodzą Art i Tom. Opowiadanie „Ferajna” to bandyckie towarzystwo dopuszczające się szantażu, wyłudzeń i stręczycielstwa. Dwójka przyjaciół i w tym wypadku nie waha się przyjść z pomocą wielu ofiarom. Trzecia historia „Zapłacisz mi…” przedstawia pewnego cwaniaku prowadzącego nielegalne interesy, oszustwa przetargowe, porywającego dziewczyny do zagranicznych domów publicznych. Z jego ust padają też kilkakrotnie groźby pod adresem Arta.

anara

Anara

„Anara” Marcina Zajdlera to opowieść z cyklu fantasy.

Książka przedstawia losy osiemnastoletniego Aleksa, który nie ma łatwego życia. Wychowywany przez przyjaciela rodziny – barmana, stara się zapomnieć o przeszłości. Nie znał swoich rodziców, a dziadek porzucił go w dzieciństwie zostawiając na pamiątek srebrny wisiorek, skrywający pewną tajemnicę. Chłopak cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć nie tylko ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Ar-khanu – królestwa znajdującego się w rękach samego Boga, ale będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i czy w ogóle różni się czymś od swoich wrogów.

Piękna, zaskakująca i zapierająca dech w piersiach opowieść, zawierająca elementy grozy, spleciona epickim romansem dwóch młodych osób, co powoduje, iż każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

skarby cara

Skarby cara Aleksandra

„Skarby cara Aleksandra” czyta się z zapartym tchem. Autor przenosi czytelnika do początków XIX wieku, do Lidzbarka Warmińskiego, opuszczanego przez wojska napoleońskie po zwycięskiej wojnie z Prusakami i Rosjanami. Główny bohater, lidzbarski kowal Albert Giersz, wraca do domu po wojennej zawierusze. Jednak trudno mu przywyknąć na nowo do spokojnego życia. Kiedy więc dowiaduje się, że w okolicy wycofujące się wojska rosyjskie zakopały skarb, postanawia go odnaleźć. W sprawę wtajemnicza sąsiada Antoniego i szwagra Stefana. Podjęta przez nich próba okaże się bardzo niebezpiecznym zadaniem, ponieważ nie tylko oni słyszeli o skarbie i nie tylko oni będą chcieli go posiąść…

„Skarby cara Aleksandra” łączą w sobie historyczną powieść przygodową z kryminałem. W tle głównej akcji mają miejsce ważne wydarzenia: bitwa pod Frydlandem czy traktaty pokojowe z Tylży, w wyniku których powstało Księstwo Warszawskie. Jednak Warmia i jej polscy mieszkańcy zostają pod panowaniem Prus. Wątek Polski i polskiego patriotyzmu na Warmii często pojawia się na stronach tej książki, jednak jest to przede wszystkim dobra powieść przygodowa.

pseudohellenika

Pseudohellenika czyli siedem esejów na siedem dni podróży po Grecji

„Pseudohellenika” to siedem szkiców, których bezpośrednią inspiracją jest antyczna, bizantyjska i współczesna kultura grecka. Refleksje nad kondycją intelektualną ponowoczesnego Europejczyka splecione są w nich z oryginalnymi opisami różnych zakątków Grecji i anegdotycznymi charakterystykami postaci historycznych i współczesnych Greków. Tytuły esejów: „Abderyci”, „Aleksy Zorba i Markos Vamvakaris”, „Za płotem”, „Ikaria”, „Plaża Plaka”, „Przetrwać Apokalipsę” i „Pochwała syntezy”. Ostatni utwór został uhonorowany główną nagrodą w konkursie „El Greco – przystanek Siedlce”.

wszechświat

Wszechświat to najpiękniejsza maszyna

Opowiadanie „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” Macieja Trawnickiego przeniesie cię w zupełnie inny wymiar. Nie będzie to jednak świat składający się z fantastycznych zdarzeń i nierealnych przedmiotów. To miejsce, w którym odkryjesz, co tak naprawdę jest w życiu ważne, zatrzymasz się, bo emocje, które w tobie narosną podczas czytania, zachwieją twoim dotychczasowym systemem wartości. To baśń dla dorosłych, w której wykreowana wizja świata polega na życiu w interakcji z otoczeniem. Bezimienny żołnierz snuje się po tajemniczym mieście, nie potrafiąc sobie niczego przypomnieć. Spotyka dwójkę zagubionych dzieci, które z czasem pomagają mu w odzyskiwaniu wspomnień. Żadne z nich nie spodziewa się tego, co się wydarzy. Młoda kobieta pracuje w ośrodku, w którym ludzie po stwierdzonej śmierci mózgu sztucznie utrzymywani są przy życiu. Jednemu z pacjentów, którym się opiekuje, wybrawszy sobie go na powiernika, opowiada o swoich najgłębszych przemyśleniach. Nadaje mu nawet imię. Pewnego dnia odkrywa na jego ciele pewien znak, którego znaczenie nie daje jej spokoju. Kiedy zaczyna wnikać w sprawę tajemniczego tatuażu, trafia do kobiet, która uznaje się za medium i mąci jej dotychczasowy światopogląd. Julia jednak nie zamierza odpuścić, pragnie dowiedzieć się, kim jest tajemniczy, bezimienny mężczyzna, którego od dłuższego czasu pielęgnuje. Wraz z innym pracownikiem ośrodka postanawiają działać na własną rękę. Do czego będą się w stanie posunąć?

zeszyst grafomana

Zeszyt grafomana – żądza

Co zrobisz aby mężczyzna w którym się zakochałaś należał do ciebie. Aby właśnie tobie oddał swoje serce. Prześpisz się z nim? Zaproponujesz mu pieniądze? Zapewnisz Go o swoim całkowitym posłuszeństwie? Nie? To może go porwiesz?

„Zeszyt grafomana – żądza” Siewcy Słów to kategoria romansu, ale czy ma on szczęśliwe zakończenie?

Główna bohaterka Roksana zakochana jest bez pamięci w Emanie. Innych mężczyzn traktuje instrumentalnie, a całą miłością do szaleństwa obdarza tylko jednego. Żeby związek nazwać szczęśliwym, dwoje ludzi musi się kochać, a w tym wypadku problem polega na tym, że Eman nie widzi wielkiego uczucia ze strony kobiety. Traktuje ją jak wieloletnią znajomą, która często odwiedza go w restauracji, w której pracuje. Dlaczego mężczyzna nie pożąda jej tak jak ona jego? Dlaczego nie odwzajemnia jej uczucia? Dziewczyna natomiast gotowa jest zrobić wszystko, aby on z nią był, aby ją wreszcie pokochał i by ona była najważniejsza w jego życiu. Zdesperowana zwabia podstępem chłopaka do swojego domku letniskowego. Eman nie podejrzewa, że z chwilą przekroczenia progu domu, jego życie zmieni się na zawsze…

tylko ty i teraz

Tylko Ty i teraz

Któż z nas nie marzy o prawdziwej miłości aż do końca? Kto nie chce wierzyć, że gdzieś tam, w szerokim świecie, czeka na niego upragniona połówka, którą jedynie trzeba odnaleźć, a wtedy wszystko skończy się w szczęśliwości marsza weselnego, a później rodzinnego ciepła przy gromadce dzieci? Na pewno ogromna większość z nas. I dlatego romans, jako gatunek literacki wciąż ma się doskonale. Zatem polecam wszystkim, którzy marzą o szczęśliwej miłości książkę Tomasza Więsaka „Tylko ty i teraz”.

Historia ta wydarzyła się pomiędzy dwojgiem ludzi, kobietą i mężczyzną, którzy dryfowali po bardzo wzburzonym oceanie życia, poszukując swojego miejsca i osoby, która wypełniłaby pustkę w egzystencji każdego z nich. Łączyła ich chęć znalezienia swojej drugiej połowy, ale dzieliła duża odległość. W chwili, gdy ich drogi zeszły się, obydwoje byli jeszcze młodzi, choć powoli wkraczali w wiek średni. Pragnęli być szczęśliwi, ale zanim się poznali, nie zasmakowali prawdziwego szczęścia, a coś, co momentami im się nim wydawało, ostatecznie okazywało się być jedynie jego złudzeniem, które rozwiewało się niczym pył na wietrze.

Piotr i Anna poznają się na portalu randkowym. Szybko przypadają sobie do gustu. Łączy ich podobna wrażliwość, podobny bagaż doświadczeń i podobne marzenia. Mimo dzielącej ich odległości (Piotr mieszka w Oslo, Anna w Dublinie), znajomość internetowa szybko przeradza się w coś więcej, a po spotkaniu w stolicy Irlandii jest już pewne, że są dla siebie stworzeni.

I byłoby sielsko, anielsko gdyby nie przyjaciółka Anny, Maria. Jej życie małżeńskie zamienia się w ruinę. Maria zazdrości szczęścia Annie, więc będzie chciała je w perfidny sposób zniszczyć…

Tylko ty i teraz” jest współczesną baśnią o miłości, która jest w stanie przetrwać najgorsze przeciwieństwa.

Miłej lektury.

Z rytmem rymy

Książki Kurowskiego

Książki Kurowskiego

„Limeryki o Polsce…” są książką powstałą z przypadkowości człowieczego losu dwóch wieloletnich kolegów – teraz emerytów. Obaj układają limeryki. O tym wspomina Autor w przedmowie i swych czterech limerykach. Całość książki to: klasyczne pięciowersowe limeryki w liczbie 518 oraz formy dwuwersowe – nazywane od pierwszych, użytych w nich wyrazów. Są to: lepieje – od słowaLEPIEJ, zamiastki od ZAMIAST, wartki – od WARTO oraz negatki – od słowa NIE. Zamieszczano ich łącznie111.Interesującymi fragmentami książki są : przybliżenie czytelnikowi historii limeryków oraz współczesnego ich „stanu”- pobudzonego twórczością środowiska krakowskich polonistów. Pisze o tym, przywołany przez Autora, Profesor Jacek Baluch – naukowy autorytet – autor książki „Jak układać limeryki”. Książka Tadeusza Kurowskiego jest smakowaniem limeryków oraz wiedzy o nich, jako nurtu poezji „biesiadnej” – często improwizowanej. Mnogość limeryków i dwuwierszy pozwala zauważyć różną ich „wartość” – od bliskich banalności, po błyskotliwe. Autor zachęca do ich zapamiętywania… Piszący tę opinię zachęca do zapamiętywania takich jak np.

****

” W podłukowskim Ulanie

udało się w stodole na sianie

zasianie Janowi i Uli

życia nowego -teraz tuli

ULA syna – nie myśli o bocianie.”

Lub takiego;

„Uznany kurort, to Ciechocinek

z portretu kuracjuszy to wycinek,

których erotyczne starania

są, jak po uszyciu ubrania

do odrzucenia podarty ścinek”.

****

Niebanalność obserwacji widoczna jest też w dwuwersach-np.

„Lepiej korzystają ze swego ciała – oręża

kobiety – mające silnego i bogatego męża.”

także np.

„Lepiej pić wodę zdrową – źródlaną

niż niepewną – ze złotego kranu”.

****

W książce „Z rytmem rymy…” czytelnik, którym jestem, czyta rzeczywiście takie rymy, z których wyróżnić można – zlokalizowane zwłaszcza na początku – rymy powstałe w reakcji na współczesną poezję, którą Autor nazywa PROZEZJĄ tj. prozą poetycką „pociętą ENTEREM komputera.

Której początek lokalizuje w drugiej połowie dwudziestego wieku…

Głos ten wybrzmiewa jako obrona klasycznej poezji – właśnie z rytmem i rymem – w Polsce od REYA po OSIECKĄ. Jest to więc krytyka takiego

obrazu poetyckiego otaczającej rzeczywistości ,który bez większego WYSIŁKU

(czy talentu ?) – bez poszukiwania współbrzmienia: prawdy i piękna rymu z rytmem – jest jak strzelanie z automatu wyrazów „bez ładu i składu”-

jak pisze, motywowany pięknem, Autor. Czyni tę krytykę prawdopodobnie z potrzeby długoletniego smakosza poezji klasycznej. Czyni to jednak z lekkim rozumieniem TAKIEGO stanu ” wierszowania”. Zawiera jednak prośbę do twórców TEGO WYCINKA KULTURY/LITERATURY

w Polsce ( z różnych współcześnie pokoleń ), by zauważyli , jak rodzaj i jakość twórczości wpływa na czytelnictwo poezji. Bo czytających jest prawie tylu, co piszących – włączając czytających piszących- ha, ha!

Jego ( Autora ) natomiast – jak sam pisze – rymotwórstwo, to

twórczość z bezsprzecznymi: rytmem i rymem. Z potoczystością frazy

zapisanej – bez udziwnień – wyraźną polszczyzną. Od żartów po opinie polityczne….Bezpretensjonalne rymy – bez poszukiwania ” poprawności naukowej” dot. rymów – wychwytują naturalny rytm polskiej mowy potocznej i stanowią o łatwości czytania oraz chwytania myśli autora niemal synchronicznie – bez zwłoki na intelektualny namysł i poszukiwania głębi skojarzeń autora. Jest to zatem twórczość dla wszystkich, którzy sięgają po literaturę nie męczącą – ale też nie banalną! Książka przypomina długi okres publikowania np. kieszonkowych serii poetyckich w konwencji klasycznej. Banalny zatem tytuł książki jest prawdziwy, a książka wzbudzi refleksje..Książka ta nie stanie się sławna i Autor nie zostanie zaproszony na PARNAS. Choćby z powodu swojego wieku ( emeryta ). Jednak …za grosze sprawi CZYTELNIKOM PRZYJEMNOŚĆ treścią i formą przedstawiania swoich niewątpliwie interesujących myśli. W żartach i strofach nostalgicznych, po lęki – także egzystencjalne – w coraz bardziej niespokojnych czasach. Ostatnia uwaga zaprzecza przyjemności – pobudzić może jednak refleksję nad losem tych, którzy nie rodzili się w RAJU.

7kobiet

7 Kobiet Mafii

7 Kobiet Mafii” – autorstwa Mateusza Wieczorka, to pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Bohaterowie tworzą mieszankę dosłownie wybuchową. Główny bohater – Zaren – otrzymuje do wykonania zadanie od szefa mafii – odnaleźć i dostarczyć mu tajemniczą walizkę, której zawartość pełna jest dowodów na popełniane przez niego zbrodnie. Wszystko byłoby proste, gdyby nie poplątane zwroty akcji, który sprawiają, że Zaren doświadcza najbardziej absurdalnych sytuacji w życiu. Do tego poznaje córkę szefa – piękną i zadziorną Angelę, której celem życiowym jest robienie ojcu na złość, a Zaren – od lat przyuczany do „fachu” traktuje mafioso jak ojca, jest mu oddany i bez mrugnięcia okiem wykonuje każde jego polecenie. Zadania traktuje jak misję, której niepowodzenie mogłoby źle się dla niego skończyć. Problem polega na tym, że klucz do ów ważnej walizki jest w posiadaniu Angeli. Do tego dowiaduje się, że szef mafii chce „przejść na emeryturę” i szuka dla siebie zastępstwa. Zastępstwa kogoś, kto godnie kontynuowałby jego dzieło – a szkolony od wczesnych lat Zaren wydaje się jedynym i słusznym wyborem. Czy młodemu mężczyźnie powiedzie się jedno z najważniejszych „zawodowych” zadań? Czy odzyska walizkę i zasłuży na podziw siejącego postrach szefa? Czy lubiąca robić ojcu na złość Angela nie pokrzyżuje mu planów?! By poznać życiowe zawirowania Zarena oraz innych bohaterów powieści Mateusza Wieczorka, warto sięgnąć po „7 Kobiet Mafii”.

Go to Top