Posts tagged archeologia

sekrety umarlaków

Sekrety umarlaków

Sekrety umarlaków” Jonathana Gray’a to fascynująca książka. Autor próbuje przekonać czytelników, że nasi praprzodkowie stworzyli cywilizację, której zaawansowania jeszcze nie udało się nam w pełni poznać, a tym bardziej dogonić.

Jeśli byśmy potraktowali poważnie i uwierzyli w zebrane świadectwa wszystkich starożytnych narodów, to okazałoby się, że wcześniejsza historia ludzkości była naprawdę pasjonująca. Była to „Złota Era” niezwykle zaawansowanej cywilizacji, era gigantów posiadających przewyższającą nas inteligencję i technologię. Starożytne księgi potwierdzają, że już od dawna ludzie posiadali niezwykłe zdolności.

Co się z tym wszystkim stało? Ówcześni ludzie najprawdopodobniej doprowadzili do zagłady stworzonej przez siebie cywilizacji. Cudem jest jednak to, że pomimo niszczenia śladów i dowodów naszej przeszłości, tysiące rzeczy przetrwało.

Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej, fabularyzowanej, autor pisze o teoriach dotyczących upadku tamtego „Superświata”. Druga zawiera dowody na to, że ów świat istniał.

Polecam „Sekrety umarlaków” i zapewniam, że po lekturze będziecie innymi ludźmi niż w momencie, gdy po raz pierwszy braliście tę książkę do ręki…

Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!

Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania – warto polecić każdemu, kto lubi odkrywać sekrety z naszej przeszłości. A najlepiej takie, które dosłownie ścinają z nóg! Książka pozwoli wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu. Wszystko, co wiąże się z biblijnym Potopem jest niezwykle frapujące. W 1999 roku ogłoszono, że Sahara ma około 4000 lat. Ta ocena opierała się na obliczeniu tempa, w jakim się rozrasta, przeprowadzono więc symulację odwrotną. Nasuwa się jedno pytanie. Jeśli ziemia ma miliardy lat, czy nie powinno istnieć na niej większe i starsze pustynie? Dlaczego największa pustynia na ziemi ma tylko 4000 lat? Każdemu, kto jest zaintrygowany tymi kwestiami polecam pozycję Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania. Zapraszam na naszego bloga TAJEMNICE PRZYSZŁOŚCI

Więcej sekretów umarlaków – kolejny ebook J. Gray’a

Starożytne wyprawy handlowe, starożytna opieka zdrowotna czy też więcej faktów odnośnie piramid to tylko kilka z przeszło 70 poruszonych tematów w książce Jonathana Graya Więcej sekretów umarlaków – More Dead Mans Secrets. To kontynuacja znanej już na rynku wydawniczym publikacji Graya Sekrety umarlaków. Autor odkrywa wiele zagadkowych, tajemniczych informacji dotyczących nauki i techniki cywilizacji ludów starożytności. Dostarcza cennych informacji na temat cywilizacji Hebrajskiej czy też informacji o tym co starożytni Egipcjanie robili w Australii? (więcej…)

Ludzie w kłopotliwych miejscach – Men in Embarrassing Places

Ludzie w kłopotliwych sytuacjach” - Men in Embarrassing Places to książka napisana przez znanego archeologa i badacza starożytnych misteriów – Jonathana Graya w sposób rzeczowy i konkretny. Autor za wszelką cenę dąży do prawdy ponieważ żyjemy w cywilizowanym i bardzo postępującym kraju a mimo to próbuję się nas karmić jakimiś wyssanymi z palców teoriami, które już dawno straciły swoją wiarygodność, zresztą zebrane fakty i dane mówią same za siebie.

Jonathan Gray opisuje bardzo szczegółowo swoje badania nie tylko z dziedziny archeologii czy geologii, ale także biologii, religioznawstwa i historii. Sensacją jest np. skamieniałość znaleziona przez amatora archeologii, na której odciśnięta jest stopa ludzka w bucie, na którego podeszwie widnieje rozdeptany trylobit! Skała ta datowana jest oczywiście na setki milionów lat. Najprawdziwszej prawdy nigdy nie poznamy, ale warto rozpatrywać wszystkie poglądy pod najróżniejszym kątem. Wszystkie odkrycia dotyczące znalezienia ludzkich szczątków w najbardziej „niewygodnych dla nauki” miejscach są trzymane w tajemnicy. Jednakże wszystkie te znaleziska są także dobrze udokumentowane, choć większości zwykłych ludzi nie jest łatwym do nich dotrzeć. (więcej…)

Zaginiony świat gigantów – Jonathan Gray

Zaginiony Świat Gigantów” – The Lost World of Giants – książka ta została napisana przez znanego archeologa i badacza starożytnych misteriów- Jonathana Graya w sposób rzeczowy i konkretny. Autor nie stara się za wszelką cenę wpłynąć na opinię czytelnika i nie narzuca mu aby uwierzył w coś co teoria stworzona przez Darwina kategorycznie neguje a mimo to wzbudza wielkie poruszenie. Zebrane fakty i dane mówią same za siebie, a ich wyważony ton podkreśla profesjonalizm badacza. Bez względu na to, po której stronie będzie stał czytelnik, i tak przeżyje niesamowite emocje związane z próbą odnalezienia prawdy o istnieniu Gigantów. (więcej…)

Zaskakujące „Sekrety umarlaków” Jonathana Graya

Za chwilę odkryjecie sekrety naszej przeszłości, od których dosłownie eksplodują wam umysły! Każda strona tej książki jest jak magnes. To istna uczta dla zmysłów. Oryginalna książka w języku angielskim w wersji papierowej kosztuje ponad 20 dolarów (Amazon), a ebook w języku polskim jest trzykrotnie tańszy.

Autor książki Sekrety umarlaków” (oryginał „”Dead Men’s Secrets”") Jonathan Gray ujawnia szereg różnorodnych informacji w swojej książce. Poza badaniem rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem. Wysunął on interesującą teorię, że każda cywilizacja osiąga swój szczyt rozwoju a następnie chyli się ku schyłkowi przez coraz bardziej prymitywne społeczności, które zapominają o swojej dawnej chwale. Autor postrzega to zjawisko jako fatalny przejaw ludzkiej natury. Najbardziej ekscytująca część książki poświęcona jest nadal istniejącym podziemnym miastom, niektóre z nich są zaludnione, inne nie. Gray opowiada o tunelach prowadzących od kontynentu do kontynentu oraz o tych transkontynentalnych i podaje przykłady wydarzeń, które dowodzą, że tunele te są nadal w użyciu. (więcej…)

64 niewyjaśnione sekrety starożytności – Jonathana Graya

Jonathan Gray to wybitny naukowiec i badacz świata starożytności. Jego dokonania są zawarte w serii wydawanych właśnie książek, z których dowiemy się wiele o już zasłyszanych odkryciach, ale także o zupełnie nowych.   Dzięki niemu możemy mieć nowe spojrzenie na odkrycia dotyczące starożytności. W swojej książce „64 niewyjaśnione sekrety  starożytności” – 64 Secrets Still Ahead of Us autor opisał wiele ciekawostek z dziedziny archeologii, architektury, medycyny oraz prehistorii czy nawet zjawisk dotąd niewyjaśnionych a znanych już w starożytności. Wiele z tych informacji zwłaszcza dotyczące technologii nadal budzą wielki podziw dla tamtejszych konstruktorów. Bo jak można bez dzisiejszych urządzeń pomiarowych czy maszyn dokonać tak wspaniałych budowli, jak na przykład Sacsayhuaman – ruiny już „twierdzy” nieopodal Cuzco. Wskazuje to na mistrzostwo tamtejszej technologii, nie do pojęcia dla nas. (więcej…)

praktyki_na_starym_miescie_w_lublinie_

Praktyki na starym mieście

Właśnie się ukazała nowa książka pod tytułem „Praktyki na starym mieście”, jest to powieść autobiograficzna, której autorem jest Tomasz Zackiewicz. Powieść ta przedstawia pewien fragment z życia autora, kiedy to był początkującym studentem na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Właściwie autor był wtedy dopiero świeżo upieczonym maturzystą, który w wakacje przed rozpoczęciem studiów wybrał się do Lublina na odbycie praktyk studenckich z dziedziny archeologii. Właśnie archeologię wybrał nasz bohater na dziedzinę swych studiów. Jak mu się wtedy wydawało dziedzinę nauki szczególnie interesującą i pasjonującą. Zapewne archeologia jest taką ciekawą dyscypliną naukową ale ówczesne, młodzieńcze wyobrażenia autora i zarazem głównego bohatera były nieco naiwne i romantyczne. Był on pod wpływem obrazów stworzonych przez serię filmów z Indiana Jonesem. Nasz bohater przyjeżdża do Lublina pociągiem z okolic Suwałk i zgłasza się w sekretariacie na praktyki. Zostaje tam przyjęty urzędowo ale ciepło i skierowany na kwaterę do Domu Studenta „Grześ”. W akademiku jest jednym z nielicznych mieszkańców w okresie wakacji i pierwszym ze swej grupy praktykantów. Wkrótce do jego pokoju przybywają pozostali koledzy z praktyk; Zbyszek i Piotr. Trzej koledzy szybko się zaprzyjaźniają aby nazajutrz wyruszyć na miejsce praktyk. Praktyki odbywały się na starym mieście lubelskim. Tam trafiają do firmy archeologicznej niejakiego Mundka, który prowadzi wykopaliska w obrębie starego miasta. Okazuje się że z początku praktyki są mocno przygnębiające i rozczarowujące, polegają na pracy z pomocą łopaty aby dokopać się do głębszych warstw archeologicznych. Praca fizyczna mocno rozczarowuje i męczy naszych praktykantów, przekonanych że będą wykonywać prace bardziej intelektualne. Takie jest pierwsze doświadczenie z praktyk archeologicznych. Dalsze losy Tomasza Zackiewicza poznamy już z samej powieści.

Go to Top