Posts tagged duchowość

jak_dziala_energia_czyli_rozwoj_duchowy_od_podstaw

Jak działa energia? Czyli Rozwój Duchowy od podstaw

Kim jestem? Po co tu jestem? Dlaczego moje życie jest trudne? Czy istnieje piekło i niebo? Jak wygląda Bóg i co będę robić po śmierci? Jak mogę osiągnąć w życiu sukces? Skąd się biorą choroby? – jeżeli poszukujesz odpowiedzi na którekolwiek z tych pytań – książka „Jak działa energia? Czyli Rozwój Duchowy od podstaw” Darii H.A. Gurbada, jest napisana dla Ciebie. Po jej przeczytaniu, spojrzysz na swoje życie od innej strony – masz bowiem szansę poznać wyższą perspektywę rzeczywistości.

To propozycja dla tych, którzy pragną zgłębiać wiedzę z zakresu, jak wskazuje sam tytuł – rozwoju duchowego. Zarówno adepci, jak i osoby bardziej zaznajomione z tym tematem znajdą w tej książce cenne dla siebie wskazówki, które pozwolą im kształtować i doskonalić siebie, a nawet – nie bójmy się tego stwierdzenia – odnaleźć receptę na szczęście.

Wiele osób rozmawia o rozwoju duchowym i prowadzi głębokie rozważania, próbując odnaleźć odpowiednią dla siebie drogę. Autorka książki w przystępny i – co najważniejsze – nie narzucający niczego sposób pisze o sprawach trudnych, których zrozumienie okazuje się niezbędne do zrzucenia z siebie pasm niepowodzeń i rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Poglądy autorki są o tyle ciekawe, że osnute własnymi doświadczeniami. Wszystko o czym pisze, to wynik wieloletnich obserwacji opartych na solidnym i niepodważalnym gruncie, jakim są własne przeżycia i doznania. Książka od której warto zacząć, kiedy zdecydujesz się poznać Prawdę. Autorka przedstawia swoją wizję świata, jednocześnie pozwalając Czytelnikowi dokonać samodzielnego wyboru.

 

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/postaw-rozwoj-duchowy/

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/dziala-energia-czyli-rozwoj-duchowy-podstaw/

 

geneza_duszy_large

Geneza duszy

,,Geneza duszy” Tomasza Jurgiewicza to niezwykła lektura, podczas której czytelnik przenosi się do innego, mistycznego świata, którego mechanizm funkcjonowania stopniowo odkrywa. Autor we ,,Wprowadzeniu” zwraca uwagę na bardzo istotną rzecz, mianowicie na to, że jego ,, fundamentem dającym niezachwianą postawę względem Rzeczywistości jest Nauka Teozofii i Filozofia Złotego Różokrzyża ujęta w ramy Lectorium Rosicrucianum. Obydwie doktryny bardziej się uzupełniają niż wykluczają, jedna jest następstwem drugiej biorąc pod uwagę kontekst historyczny”. Odbiorca książki dostaje więc sygnał, że jest to książka filozoficzna, niezwykła, której czytanie jest równoznaczne z podróżą w głąb niezwykłej rzeczywistości – oderwanej od człowieka a zarazem bardzo mu bliskiej. ,,Geneza duszy” jest to hybrydyczny zbiór, w którym odnaleźć można zarówno utwory odwołujące się do zjawisk dotyczących ściśle człowieka (,,Moc miłości”), natury (,,Ciepłe niebo nocą”, ,,Czar złotej jesieni”, ,,Sen o jeziorze”), czy też sfery duchowej i boskiej (,,Dusza duchowa”, ,,Boska piramida”). Co ciekawe, autor każdy z tych utworów umieszcza w kontekście filozofii, o której wspomina we ,,Wprowadzeniu”. Poza tym książka zawiera również wiele inspirujących ilustracji i schematów, które pozwalają lepiej zrozumieć sens dzieła. ,,Geneza duszy” to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy pasjonują się w filozofii i pragną spojrzeć na świat duchowy inaczej niż dotychczas.

Jak zrobiłem z piekła raj

Jak zrobiłem z piekła raj to poradnik dla wszystkich tych, którzy zmagają się z uzależnieniem od alkoholu oraz dla tych, którzy chcieliby wyjść z każdego innego uzależnienia. Autor – Aquarius – ukazuje swoją długą i ciężką drogę, którą przemierzył, by uwolnić się ze szponów nałogu. Musiał upaść, dotknąć dna, by się ocknąć, podnieść i pójść dalej. Zaczął pić w wieku 16 lat, skończył… po dziesięciu. Alkohol stał się wspaniałym wyłącznikiem dla wszelkich dolegliwości fizycznych i psychicznych. Sprawiał, że człowiek stawał się duszą towarzystwa. Gdyby nie samoświadomość, chęć wyrwania się z nałogu, pomoc rodziny, żony i grupy wsparcia, ciężko byłoby mu rozstać się z butelką. Była przecież lekiem na wszystko – na problemy w szkole, w domu, w pracy. Stała się sensem życia, które tak naprawdę powoli odbierała. „Jak zrobiłem z piekła raj” to książka o dojrzewaniu, podejmowaniu świadomych decyzji, wybieraniu pomiędzy dobrem a złem. W poradniku znajdziemy cenne rady, w jaki sposób małymi krokami zacząć radzić sobie z uzależnieniem. Jak mówi sam autor: „Uzależnieni (…) nie mają monopolu na przechlapane życie”. To opowieść na bazie doświadczeń i przemyśleń, którą warto poznać.

Królestwo serca, czyli jak rozmawiać z Bogiem?

 

Cytat zaczerpnięty z książki Królestwo Serca czyli jak rozmawiać z Bogiem porusza bardzo istotną kwestię dotyczącą wychowywania dzieci zwłaszcza jego spędzania wolnego czasu przed telewizorem. Najwięcej kontrowersji budzi zawartość treściowa emitowanych programów. Analiza treści np. bajek – czyli gatunku adresowanego do dzieci młodszych w aspekcie prezentowanych wartości moralnych jest niezadowalająca. Brak jednoznacznych ocen, szybka akcja i przemoc. Filmy pełne przestępczości, strzelaniny, pościgów samochodowych, powodują znieczulenie dziecka na ludzkie cierpienie. Wpływa na uczenie się agresywnych zachowań oraz uczy nierealistycznych zachowań. Właśnie ten jakże ważny aspekt porusza Grzegorz Kaźmierczak w swojej książce pt. „Królestwo Serca”: „Przetrzyjcie oczy, odetkajcie uszy i poprzez serce poczujcie dlaczego to czynicie najukochańszym dla was istotom pod słońcem, moim ukochanym dzieciom, które wam posyłam na ratunek. Baczcie, co włączacie dziecku, jaką bajkę, jaki program zawarty w niej? Czym odwracacie jego uwagę od prawdziwego świata, od natury, od rodziny, serwując mu przeprogramowania, które i wam zaserwowano.”

(więcej…)

Potęga serca Grzegorza Kaźmierczaka – ebook

Każdy w życiu poczuł zazdrość, która nie dawała mu spokoju. Czym tak naprawdę jest uczucie zazdrości w naszym życiu postanowił wyjaśnić w swojej książce „Potęga serca” Grzegorz Kaźmierczak. Autor tak w niej pisze o tym uczuciu – Każdy, kto dostrzega to uczucie w sobie ma nieprzepracowane kochanie siebie. Nie przyjął wewnętrznego dziecka, które jest w nim bez opieki, bez pełni ukochania. Zazdrość to uczucie po stronie strachu, przeciwne miłości, jej zaprzeczenie.” Jednak jego zdaniem osoby które prawdziwie kochają sercem i pozwolą sobie poznać naukę serca tego uczucia w zasadzie nie odczuwają. „Prawdziwa miłość SERCEM uniemożliwia zaistnieniu tego uczucia w was.” tak przedstawia to autor. Książka jest dostępna jako podręcznik papierowy – selkar.pl (więcej…)

Go to Top