Posts tagged ebook psychoskok

A co z prawdą?

Na rynku księgarskim pojawiła się niedawno najnowsza książka Ewy Witkiewicz pt. „A co z prawdą?” Stanowi ona drugi tom powieści pt. „Ze szczęściem w ciuciubabkę”. Pisarka kreśli w niej dalsze losy bezdzietnej kobiety (Emmy), która w świecie kłamstw i tajemnic szuka prawdziwej miłości.

Szczęście do tej pory jakoś ją omijało, dlatego bohaterka postanawia mu pomóc i wziąć sprawy we własne ręce. W tym celu udaje się m.in. do Afryki, gdzie pełni rolę pośredniczki w adopcji afrykańskich dzieci. W niedługim czasie jej ulubieńcem staje się Bendżi – najstarszy z dzieci przeznaczonych do adopcji, który znajduje miejsce w jej sercu. Tam też poznaje Daniego, który pozwolił jej dostrzec potęgę miłości i jednocześnie ubóstwo w sposobie jej wyrażania. Nie trwa to jednak długo, ponieważ jej ukochany umiera niebawem na malarię. Emmę pogrąża głęboki smutek i żal z powodu utraty osoby, którą kochała i z którą była w końcu szczęśliwa. Jest to dla niej tym bardziej przeżycie traumatyczne, ponieważ okazuje się, że jest w ciąży. Czy kobieta odnajdzie szczęście, które utraciła przy boku innego mężczyzny? Czy ojcem dziecka, które ma się urodzić jest na pewno Dani? Co zrobi Emma w okolicznościach, w których się znalazła? By odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, zapraszam do lektury.
(więcej…)

Dotrę do Ciebie – powieść dla młodzieży

Ann Justine Reveur to pseudonim młodej dziewczyny, która odznacza się niezwykłą tajemniczością. Pasją tej niewątpliwie interesującej osóbki to muzyka oraz słowo pisane. Zresztą sama Ann Justine Reveur za swoją powinność czytelniczą uważa dzielenie się swoim talentem pisarskim. Choć ta młoda licealistka dopiero debiutuje to z pewnością niedługo o niej usłyszycie, bo jakże można zmarnować jej talent.

Po rozwodzie rodziców Annabel przeprowadza się wraz z matką do babci, którą nie zawsze darzy sympatią ale poznaje kogoś kto nie daje jej spokoju, ów tajemniczy Simon skrywający swoją twarz w kapturze. Czy uda jej się dotrzeć do jego tak skrzętnie skrywanych tajemnic? Czy uda jej się uwolnić Simona od demonów przeszłości? (więcej…)

W pogoni za demonem – K. Markowska-Żal

Akcja książki „W pogoni za demonem” dzieje się na pograniczu dwóch odmiennych sobie światów. Rozpoczyna się w mitycznym mieście, który można by porównać ze starożytną Persją, następnie przenosi się w miejsce skrajnie odmienne klimatycznie i kulturowo. Głównymi bohaterami powieści Katarzyny Markowskiej-Żal są Zoobar, Meshala, Sunaro oraz częściowo Nahir. Dwaj pierwsi to: Zoobar jeden z najlepszych dowódców armii ancharyjskiego króla Kyriakura oraz Meshala jego faworyt, który również okazuje się dzielnym i równie odważnym w walce. Udaje mu się podczas ćwiczeń pokonać samego Zoobara. Niespodziewanie Meshala znika, a za jego zniknięcie król obwinia Zoobara. Pozbawia go wszystkich tytułów i skazuje na banicję. Zdenerwowany Zoobar postanawia doprowadzić Meshala przed oblicze króla, by w ten sposób móc oczyścić się z zarzutów i ponownie wejść w łaski króla. Czy uda się mu dogonić tajemniczego cudzoziemca Meshalę? Dlaczego zdecydował się on na ucieczkę? (więcej…)

Przemiana. Opowiadanie zapisane w pamięci

Jakie tajemnice kryje w sobie Studnia Wtajemniczenia, dlaczego Aokigahara (Las Samobójców) owiany został złą sławą i jaki jest powód, że Cmentarz w Highgate często wymieniany jest pośród najbardziej nawiedzonych miejsc w Europie? Rozpocznij podróż po świecie pełnym magii. Poznaj miejsca pełne tajemnic które istnieją naprawdę i bohaterów na których przeszłość odcisnęła swoje piętno. A wszystko to w książce Agnieszki Mus – „Przemiana – opowiadanie zapisane w pamięci”. To książka dla miłośników realnego i magicznego świata które wzajemnie się ze sobą splatają. Odkryj tajemnice jakie czasem zwykły śmiertelnik omija wielkim kołem. Jeśli nie straszne Ci są tajemne rytuały, zaklęcia oraz zwierzęta które są symbolami Indian Ameryki Północnej i magiczne stwory których raczej żaden śmiertelnik nie chciałby spotkać na swojej drodze, to ta książka jest dla Ciebie.
(więcej…)

Super dieta 26 – stwórz swoje marzenia – ebook

Człowiek XXI wieku całkowicie pozbawił się naturalnych składników pożywienia, zastępując je nic niewartym „śmieciowym” wysokoprzetworzonym pokarmem pełnym kalorii i składników z tablicy Mendelejewa. W zdrowym jadłospisie powinny znaleźć się produkty wolne od konserwantów, bogatym w warzywa, owoce zwłaszcza świeże. Jak  zrównoważyć te wszystkie błędy, jakie każdy z nas popełnia w sposobie odżywiania? Kluczem do idealnej diety powinny być: różnorodność i urozmaicenie. Ale jak tego dokonać, w sposób prosty, a jednocześnie zgodny ze zdrowiem? Czy istnieje jakaś odpowiednia dieta, która sprawi, że nasze problemy z nadwagą, ale i ze zdrowym trybem życia zostaną w jakiś sposób rozwiązane?

Niedawno na rynku pojawił się poradnik na temat diety, wydany w formie ebooka – którą może stosować każda osoba, która pragnie przeprowadzić rewolucję żywieniową w swoim życiu. Jest to „Super dieta 26” i polega na wprowadzeniu odpowiednich produktów odżywczych według przedstawionych odpowiednio występujących grup żywieniowych. Każdy z nas do którejś (z trzech występujących) z nich należy. W klasyfikacji pomoże nam zawarta w książce ankieta z pytaniami. Po dokładnym ich przeanalizowaniu, możemy dowiedzieć się do której z nich należymy. Wtedy to możemy postępować według wymienionych w ebooku zasad dotyczących nowej super diety. Na czym ona polega, przeczytać możemy w ebooku. Powiem tylko, że nie jest ona skomplikowana. Najważniejsze zasady jakie są bardzo istotne podczas odchudzania to przede wszystkim świadome podjęcie o tym decyzji oraz konsekwencja, która chyba najbardziej będzie potrzebna. (więcej…)

„Naszyjnik z łez” Sylwii Niemczyk – opowieść o miłości

Książka Sylwii Niemczyk „Naszyjnik z łez” to powieść pełna magii i erotyzmu. Maja główna bohaterka książki, zostaje białą szamanką która podróżuje po świecie zgłębiając tajniki szamanizmu – już od najmłodszych lat umie czytać w ludzkich myślach, a teraz jako młoda kobieta potrafi rzucać klątwy i uroki , leczyć nieuleczalne choroby. Przebywa w Meksyku, gdzie została szamanką. Niebawem jej siostra stanie na ślubnym kobiercu, więc kobieta boryka się z myślą, czy wrócić do rodzinnego domu, aby móc uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Wraz z powrotem do domu powracają traumatyczne wspomnienia minionych lat. Czy zdoła przezwyciężyć ból jaki wciąż tkwi w jej sercu? Wraz z jej pojawieniem się w Poznaniu ma miejsce całe pasmo nieszczęść, które niespodziewanie spadają na rodzinę Mai. Jak przeżyje ślub siostry? Jaką prawdę  skrywa pamiętnik Pauli i kto stoi za serią licznych morderstw jakich w powieści niemało? (więcej…)

Insygnia nocy – powieść kryminalna

„Insygnia nocy” Tomasza Szulżyckiego to opowieść kryminalna, w którą została wplątana historia o Ormuzdzie i Arymanie – gdzie Aryman to bóg ciemności a Ormuzd jest jego przeciwieństwem i antagonistą. „Insygnia Nocy stanowią trzy przedmioty: pierścień, sztylet i naszyjnik.” – czytamy w powieści. Akcja dzieje się we współczesności, trzy dni przed Bożym Narodzeniem w miejscowości Caladon. Głównymi bohaterami są młody bezdomny Quincy, jego miłość Jane oraz komisarz O’Reary, który prowadzi śledztwo dziwnych morderstw. W powieści jest także postać budząca grozę niejaki Ragan Jumain. Co zburzyło świąteczną atmosferę ciepła w spokojnym dotąd mieście? Jak przebiega śledztwo nad tajemniczymi morderstwami i kto odpowiedzialny jest za cały ten chaos możemy przekonać się sięgając po lekturę książki „Insygnia nocy” To bardzo ciekawie napisana powieść kryminalna, poruszająca zagadkowe i bardzo tajemnicze zjawiska. Polecam książkę Tomasza Szulżyckiego, która już ukazała się na rynku wydawniczym i jest dostępna w sprzedaży w formie elektronicznej – jako ebook oraz w tradycyjnej formie książkowej – selkar.pl

Lucyfer. Moja historia – powieść V. Gische

„Akcja powieści dzieje się w nieokreślonym bliżej współczesnym mieście, w nieokreślonej bliżej teraźniejszości. Kanwa opierająca się na swoistym wywiadzie koncentruje się przede wszystkim na retrospekcjach. Te ostatnie zaś zaprowadzają czytelnika nie tylko do czasów Starożytnego Egiptu, ale także do innych okresów historycznych, przedstawiając owe czasy z dużą skrupulatnością i dbałością o historyczne szczegóły.” – pisze autorka książki „Lucyfer – Moja historia” Viktoria Gische. Oparta jest o zasłyszaną przez pisarkę legendę, którą osadziła w realiach współczesnego świata. Legenda ta, mówi o tym w jaki sposób anioł Lucyfer popada w niełaskę swojego Ojca i za karę zostaje skazany na wieczne ciemności. (więcej…)

Go to Top