Posts tagged ebooki psychoskok

Punkt – opowieść o dwóch światach: dzieciństwie i dorosłości

Już po przeczytaniu pierwszych słów odnosi się wrażenie, iż Punkt bohater książki Przemysława Liziniewicza od początku swojego żywota skazany jest na klęskę. Chociażby dlatego, iż tuż po urodzeniu przez kilka lat tzw. dzieciństwa przerzucany był z jednego miejsca w drugie niekiedy na odległość kilkuset kilometrów, pod opiekę raz jednej osoby, potem drugiej. Niestety konsekwencje takiej sytuacji dla dziecka były opłakane zresztą już psychologowie wychodzą z założenia, że to ogromny dyskomfort dla psychiki rozwijającego się człowieka, tym bardziej, że pozbawia się owego dziecka obojga rodziców:

„Miał sześć tygodni, kiedy został odstawiony od piersi, zawinięty w kocyk (było zimno – panowała temperatura przekraczająca – 15° i wiał wiatr), po czym zawieziony do babci. Z tamtych dni i wieczorów nie przypomina sobie niczego. W każdym razie w obrębie tego, co zapamiętał, nie zostało utrwalone nic, o czym mógłby powiedzieć, że z pewnością wydarzyło się naprawdę. Ale wiedział, z zasłyszanych relacji, że strasznie krzyczał. Początkowo sądzono, iż rozwiązania problemu owych jego, sygnalizowanych za pomocą dobywania z siebie głosu, dolegliwości należy upatrywać w gwałtownej zmianie przyzwyczajeń i rozstaniu z matką. Z czasem odkryto inną przyczynę, która okazała się bardziej przyziemna. Po prostu cierpiał od bólu, spowodowanego przepukliną jądrową”.

A jednak coś zmusza by czytać dalej. I wspomniana klęska, strona po stronie staje się rzeczywistością zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się kobieta – Maryla. Bo czy klęską dla mężczyzny nie jest nieodwzajemniona miłość, która tak czule pielęgnowana czasem wyimaginowana staje się tylko jego niespełnionym pragnieniem…?

Harnaś – beztroskie życie Majcherka Talika

Harnaś to niewątpliwie interesująca powieść oparta na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w drugiej połowie XVII wieku. Autor doskonale zobrazował warunki bytowe ówczesnych mieszkańców góralskiej wsi, którzy byli wykorzystywani przez dzierżawców dworów i ich sługusów. Powieść przedstawia krótkie, beztroskie życie Majcherka Talika w zbójnickim towarzystwie zakończone gwałtowną śmiercią z rąk kata.

Bronisław Sroka opracował „Słownik gwary gilowickiej”, którego fragmenty zamieszczone są na końcu książki. Jest również autorem licznych publikacji prasowych zamieszczanych w regionalnym dwutygodniku „Nad Sołą i Koszarawą, a także broszurowego opracowania szkód wojennych, jakie poniosły Gilowice w czasie ostatniej wojny w latach 1939 – 1945.  Od 16 lat pełni funkcję prezesa „Towarzystwa Miłośników Gilowic”. (więcej…)

One – opowieść o trzech pokoleniach kobiet

„One” to opowieść o trzech pokoleniach kobiet, kobiet o różnych priorytetach i osobowościach, które dzieli zbyt wiele przemilczanych spraw. W rodzinie trzeba ze sobą rozmawiać, milczenie czasem bardziej szkodzi niż pomaga, a tajemnice prędzej, czy później wychodzą na światło dzienne. Znaną prawdą jest to, że w rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. Im mocniejszą będzie się miało rodzinę tym więcej będzie się mogło osiągnąć. Otóż człowiek przede wszystkim powinien zdawać sobie sprawę z tego ile zawdzięcza swoim ukochanym rodzicom. Rodzina już od najmłodszych lat otacza nas miłością, zrozumieniem, tym wszystkim czego człowiek potrzebuje do życia. Dzisiaj bowiem przede wszystkim liczy się to żeby potrafić kochać. W dzisiejszym świecie trzeba jednak pamiętać, że choćby nie wiem co trzeba też walczyć o rodzinę ponieważ posiadanie szczęśliwej rodziny wcale nie jest takie proste. W rodzinie, bowiem też zdarzają się konflikty, zatarcia i nieporozumienia, ale to nie znaczy aby pozbywać się ludzi, którzy na skutek wypadku nagle okazują się niepotrzebni? Przekonała się o tym Marta, najstarsza bohaterka powieści Piotra Sikorskiego pt. „One”. Ale czy los nie potrafi być przewrotny? Może to Monika i Adam będą potrzebowali pomocy Marty? Czy im pomoże? Czy uniesie się honorem i postąpi tak brutalnie jak Oni usuwając ją z domu i przenosząc ją do domu opieki, gdzie zdana jest na opiekę obcych ludzi. Czy jednak to właśnie miłość zwycięży i zjednoczy rodzinę?
(więcej…)

Powołany do życia – ebook o miłości

Miłość ma w sobie wielką moc, ale czy tak wielką, aby odczarować zaklętego w drzewo kochanka? Do czego zdolna jest dziewczyna, której nie udaje się mimo magicznych sztuczek przywołać istotę z innego wymiaru, dzięki, której zaznała miłość doskonałą?

Magiczny klimat powieści, dyskretny urok i subtelność w portretowaniu szczegółów psychiki kobiety, która kocha tak bardzo, że gotowa jest odejść z tego świata to na pewno najważniejsze zalety książki napisanej przez Sylwię Niemczyk, ale czy jedyne? (więcej…)

Zaskakujące „Sekrety umarlaków” Jonathana Graya

Za chwilę odkryjecie sekrety naszej przeszłości, od których dosłownie eksplodują wam umysły! Każda strona tej książki jest jak magnes. To istna uczta dla zmysłów. Oryginalna książka w języku angielskim w wersji papierowej kosztuje ponad 20 dolarów (Amazon), a ebook w języku polskim jest trzykrotnie tańszy.

Autor książki Sekrety umarlaków” (oryginał „”Dead Men’s Secrets”") Jonathan Gray ujawnia szereg różnorodnych informacji w swojej książce. Poza badaniem rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem. Wysunął on interesującą teorię, że każda cywilizacja osiąga swój szczyt rozwoju a następnie chyli się ku schyłkowi przez coraz bardziej prymitywne społeczności, które zapominają o swojej dawnej chwale. Autor postrzega to zjawisko jako fatalny przejaw ludzkiej natury. Najbardziej ekscytująca część książki poświęcona jest nadal istniejącym podziemnym miastom, niektóre z nich są zaludnione, inne nie. Gray opowiada o tunelach prowadzących od kontynentu do kontynentu oraz o tych transkontynentalnych i podaje przykłady wydarzeń, które dowodzą, że tunele te są nadal w użyciu. (więcej…)

Ebook vel. wydanie papierowe

W istocie te dwa formaty są  podobne i oba pozwalają nam na to samo – czytać książki. Tekst jest ważną rzeczą, ale nie najistotniejszą. Wiadomo, że czytanie sumeryjskich legend na glinianych tabliczkach może spowodować, że czuje  się je bardziej „autentyczne”, ale wcale nie  zwiększa zrozumienia tematu. W zależności od rodzaju materiału po prostu chcesz czytać. Przyjrzyjmy się jednak korzyściom jakie daje tradycyjna książka a jakie niesie nowa forma książki – ebook, coraz bardziej popularna. (więcej…)

Go to Top