Posts tagged filozofia

my_wieloswiaty

My Wieloświaty

Na przestrzeni dziejów naukowcy wydobywali nas z mroków niewiedzy. Ocalali nas swoimi odkryciami przed piekłem naszych ludzkich zabobonów. Naukowcy walcząc w koszmarnymi przesądami i okrucieństwem „prawd objawionych” zbudowali świecką cywilizację dla wszystkich swoich bliźnich. Naukowcy zbawiali ten ludzki świat na Błękitnej Planecie nie raz i nie dwa. Bez rzeczowej nauki o materializmie świata nie moglibyśmy być w tym świecie szczęśliwi i zadowoleni z życia w nim. Mówi się, że jesteśmy częścią tego materialnego świata.

Czy tak zwana duchowość i religijność, jako części składowe naszego ludzkiego, materialnego świata, są nam nadal potrzebne, niezbędne, konieczne do pamiętania o nich a nawet hołdowania im? Tragiczna byłaby odpowiedź, że religijność i duchowość zawsze były próżną nadzieją. Czy te dwa ludzkie fenomeny wiary mogły być złudzeniami zbiorowymi ludzkości przez tysiące lat? Bezwartościowymi złudzeniami? Szkodliwymi fantazjami?

Przestrzeń historii jest naszym życiem. Jaki mamy umysł taką tworzymy rzeczywistość. Przede wszystkim rzeczywistość uczuciową. Według naszych intelektualnych systemów wartości.

Warto sięgnąć po książkę ,,My Wieloświaty”, aby podumać, wkroczyć w niezwykłą przestrzeń literatury, filozofii i duchowości i – co najważniejsze – poznać punkt widzenia autora.

 

Ebook dostępny na http://www.psychoskok.pl/produkt/my-wieloswiaty/

 

 

Miłość-do-trzech-Zuckerbrinów_okładka

Miłość do trzech zuckerbrinów

Miłość do trzech Zuckerbrinów” to kolejna, znakomita powieść topowego, uznanego i podziwianego, przekornego fantasty, satyryka i wizjonera – Pielewina. Autor zmyślnie unikając cenzury ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, niewolnictwa informacyjnego, seksu i terroryzmu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w terminie „Zuckerbring” z łatwością odnajdziemy imiona założycieli dwóch gigantów internetowego świata – Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Tytuł wskazuje, że Zuckerbrinów jest trzech, więc o kogo jeszcze może chodzić?
„Zuckerbrinów” możemy wyobrazić sobie jako potrójny, szalenie niebezpieczny wirus. Walka z przeciwnikiem zdaje się bezsensowna, ponieważ antidotum nie istnieje, a „wirus” można zgładzić tylko razem z zarażonym człowiekiem. Główny bohater powieści uwikłany w sztywne, społeczne ramy społeczne staje się pobocznym obserwatorem chorego systemu. Całkowita wolność zdaje się nieosiągalna, ale cenne spostrzeżenia i dynamiczne rozważania pozwalają wyciągnąć nieprzyjemne wnioski. Dzięki nim uświadomimy sobie jaką rolę pełni rosyjski konsument w życiu swego kraju.

 

Zobacz na http://www.psychoskok.pl/produkt/milosc-trzech-zuckerbrinow/

 

teoria przeciwieństw

Teoria przeciwieństw

Każdy w mniejszym lub większym stopniu zdaje sobie sprawę, że nasza wiedza dotycząca naszego Wszechświata jest oparta na obserwacji skutków i próbach ich interpretacji. A prawdziwą wiedzą – słusznie twierdził Arystoteles – jest znajomość przyczyn. Teoria przeciwieństw (137) jest pierwszą teorią w której określone są przyczyny i związane z nimi skutki. Zapoznając się z nią możemy m. in. „zobaczyć” foton, neutrino, poznać istotę materii i antymaterii i inne. Poznać ogólną przyczynę nieustannego ruchu w świecie małych wymiarów i świecie dużych wymiarów. Poznać układ początkowy wszystkiego i zrozumieć istotę zjawiska sprzężenia i zjawiska anihilacji, które go utworzyły a także proces powstawania z tego układu dwóch przeciwnych przestrzeni, przestrzeni antygrawitacyjnej i przestrzeni grawitacyjnej oraz materii i antymaterii i ich szczególnym związku. Czytając Teorię przeciwieństw(137) możemy nie zwrócić uwagi na fakt połączenia mechaniki klasycznej Newtona i mechaniki kwantowej gdyż jest to w niej tak normalne i oczywiste. Podobnie jak interpretacja graficzna współczynnika struktury subtelnej – ɑ (alfa) czy udzielenie odpowiedzi na wiele pytań na które poszukuje bezskutecznie od wielu lat świat nauki a które wymagała prezentowana teoria.

Go to Top