Posts tagged jak wydać ebooka

Ebook vel. wydanie papierowe

W istocie te dwa formaty są  podobne i oba pozwalają nam na to samo – czytać książki. Tekst jest ważną rzeczą, ale nie najistotniejszą. Wiadomo, że czytanie sumeryjskich legend na glinianych tabliczkach może spowodować, że czuje  się je bardziej „autentyczne”, ale wcale nie  zwiększa zrozumienia tematu. W zależności od rodzaju materiału po prostu chcesz czytać. Przyjrzyjmy się jednak korzyściom jakie daje tradycyjna książka a jakie niesie nowa forma książki – ebook, coraz bardziej popularna. (więcej…)

E-booki czyli o przyszłości książek

W Internecie  coraz częściej pojawiają się strony, które sprzedają jedynie książki e formie  (np. ksiegarnia123.pl).  Księgarnia zajmuje się jedynie sprzedażą książek w formacie PDF i epub . Gros  oficyn nie jest jeszcze gotowa na podjęcie takiego kroku dlatego też decydują się na udostępnienie użytkownikom obszernych fragmentów książek . Taka sytuacja z uwagi na coraz większe zainteresowanie ebookiem doprowadzi do zmian jakie wiele wydawców będzie musiało podjąć, gdyż bardzo mocno rozwija się technologia pozwalająca wygodnie korzystać z tej formy książki.

Książki elektroniczne pomimo iż są nową i wciąż rozwijającą się formą publikacji w wielu względach przypominają te standardowe, papierowe wydania.  Tak samo jak tradycyjne są opatrzone w tytuł, autora, spis treści oraz tak charakterystyczną dla książki odpowiednią numerację ISBN. Zasadnicza różnica między nimi polega natomiast w formie i funkcjonalności. Cyfrowa forma książki ma swoje zalety i ostatnio jest coraz bardziej poszukiwaną na rynku. (więcej…)

Jak promować ebooka?

Jeśli chodzi o promowanie ebooka, mamy dobre i złe wieści. Zła wiadomość jest taka, że choć Internet daje dostęp do globalnej publiczności to sektor wydawniczy jest trudna do zdobycia. Potrzeba nie lada wysiłku, aby wypromować to co stworzyliśmy. Dobra wiadomość jest taka, że gdy ebook się nie wypromuje się tak jak tego oczekiwaliśmy, to zazwyczaj nie jest sprawa samej zawartości ebooka, ale raczej słabego obiegu e-książki online. Jednak na wszystko jest sposób – także w tej dziedzinie nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli już wydałeś ebooka teraz postaraj się uzyskać poprawną ekspozycję. Postaraj się w uzyskaniu wymarzonego efektu kierować się następującymi zasadami. (więcej…)

Promocja Ebooków

Marketing to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o ebooki. Ze względu na fakt, że ludzie, którzy czytają książki, wiedzą techniczna marketingu internetowego jest szczególnie ważna. Dobrze zaprojektowana reklama internetowa autora, dokładnie zrobiony biuletyn internetowy są ważne dla każdej kampanii reklamującej książki w formie tradycyjnej, ale są także niezbędne dla kampanii książki elektronicznej.

Jeśli sieć Web nie usłyszy o Twojej książce, to jej promocja będzie poważnie osłabiona. Promocja internetowa jest niezbędna dla autorów którzy sami publikują swoje ebooki. Promocja książki może być kosztownym przedsięwzięciem, a ważne jest, aby autorzy w pełni zrozumieli jak funkcjonują narzędzia promocyjne i działanie rynku mediów. Powinni być zapoznani z nimi i powinni wiedzieć czym i jaką rolę odgrywają tutaj  czaty, e księgarnie oraz co to i na czym polega marketing i reklama internetowa. (więcej…)

Czy e booka może wydać każdy?

Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem w różnego rodzaju felietonach, rzetelnych artykułach a nawet mniej znaczących kwestiach osób umieszczających swoje  opinie na forach -  że ebooka może wydać każdy.   Aby odpowiedzieć sobie na to czy tak rzeczywiście jest trzeba poznać pojęcie ebooka, który jest niczym innym jak książką, tyle, że zapisaną w formie elektronicznej.

Aby taką książkę wydać należałoby ją wcześniej napisać. I tutaj rodzi się pytanie, czy osoba chcąca to zrobić posiada jakiś pisarski dryg, pojęcie czy zamiłowanie do pisania. Jeśli ktoś przejawia u siebie takie zdolności to już połowa sukcesu.  Druga połowa to napisać książkę, którą ktoś chciały przeczytać. Jednak wracając do ebooka i do tego jak on wygląda, musimy uzmysłowić sobie iż prawdziwa książka elektroniczna powinna być  przygotowana przez wydawnictwo. Oczywiście nie ma problemu jeśli postaramy się przygotować ebooka samodzielnie, jednak nie mamy pewności czy będzie on wykonany profesjonalnie i na pewno nie będzie on tą profesjonalną książką cyfrową.

(więcej…)

Czym jest elektroniczna książka?

Od jakiegoś czasu na rynku polskim zaczęły się pojawiać książki zapisane w formie elektronicznej tzw. e-booki . Szczególnie duże zainteresowanie tą formą książki jest wśród młodzieży  co nie znaczy, że tylko oni stanowią główne źródło odbioru odbioru. E-booki rozwijają się jeszcze stosunkowo wolno. Choć zainteresowanie książkami elektronicznymi w latach 2008-2010 znacznie wzrosło, dzięki czemu powiększyła się oferta wydawnictw polskich – zobacz jak wydać e-booka

 

Także w sprzedaży pojawiły się już urządzenia dedykowane do czytania książek, dzięki którym korzystanie z e-booka stało się dużo prostsze. Książki elektroniczne, a właściwie urządzenia i oprogramowanie do ich pobierania i odtwarzania, mają szereg zalet, a także pewne wady – znaczenie tych ostatnich maleje jednak z każdym rokiem, dzięki bardzo szybkiemu postępowi technicznemu i malejącym kosztom. (więcej…)

Go to Top