Posts tagged jak wydać książkę

E-booki czyli o przyszłości książek

W Internecie  coraz częściej pojawiają się strony, które sprzedają jedynie książki e formie  (np. ksiegarnia123.pl).  Księgarnia zajmuje się jedynie sprzedażą książek w formacie PDF i epub . Gros  oficyn nie jest jeszcze gotowa na podjęcie takiego kroku dlatego też decydują się na udostępnienie użytkownikom obszernych fragmentów książek . Taka sytuacja z uwagi na coraz większe zainteresowanie ebookiem doprowadzi do zmian jakie wiele wydawców będzie musiało podjąć, gdyż bardzo mocno rozwija się technologia pozwalająca wygodnie korzystać z tej formy książki.

Książki elektroniczne pomimo iż są nową i wciąż rozwijającą się formą publikacji w wielu względach przypominają te standardowe, papierowe wydania.  Tak samo jak tradycyjne są opatrzone w tytuł, autora, spis treści oraz tak charakterystyczną dla książki odpowiednią numerację ISBN. Zasadnicza różnica między nimi polega natomiast w formie i funkcjonalności. Cyfrowa forma książki ma swoje zalety i ostatnio jest coraz bardziej poszukiwaną na rynku. (więcej…)

Promocja Ebooków

Marketing to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o ebooki. Ze względu na fakt, że ludzie, którzy czytają książki, wiedzą techniczna marketingu internetowego jest szczególnie ważna. Dobrze zaprojektowana reklama internetowa autora, dokładnie zrobiony biuletyn internetowy są ważne dla każdej kampanii reklamującej książki w formie tradycyjnej, ale są także niezbędne dla kampanii książki elektronicznej.

Jeśli sieć Web nie usłyszy o Twojej książce, to jej promocja będzie poważnie osłabiona. Promocja internetowa jest niezbędna dla autorów którzy sami publikują swoje ebooki. Promocja książki może być kosztownym przedsięwzięciem, a ważne jest, aby autorzy w pełni zrozumieli jak funkcjonują narzędzia promocyjne i działanie rynku mediów. Powinni być zapoznani z nimi i powinni wiedzieć czym i jaką rolę odgrywają tutaj  czaty, e księgarnie oraz co to i na czym polega marketing i reklama internetowa. (więcej…)

Czym jest elektroniczna książka?

Od jakiegoś czasu na rynku polskim zaczęły się pojawiać książki zapisane w formie elektronicznej tzw. e-booki . Szczególnie duże zainteresowanie tą formą książki jest wśród młodzieży  co nie znaczy, że tylko oni stanowią główne źródło odbioru odbioru. E-booki rozwijają się jeszcze stosunkowo wolno. Choć zainteresowanie książkami elektronicznymi w latach 2008-2010 znacznie wzrosło, dzięki czemu powiększyła się oferta wydawnictw polskich – zobacz jak wydać e-booka

 

Także w sprzedaży pojawiły się już urządzenia dedykowane do czytania książek, dzięki którym korzystanie z e-booka stało się dużo prostsze. Książki elektroniczne, a właściwie urządzenia i oprogramowanie do ich pobierania i odtwarzania, mają szereg zalet, a także pewne wady – znaczenie tych ostatnich maleje jednak z każdym rokiem, dzięki bardzo szybkiemu postępowi technicznemu i malejącym kosztom. (więcej…)

Go to Top