Posts tagged książki elektroniczne

Tydzień RABATÓW z Wydawnictwem Psychoskok

Zaczynamy tydzień RABATÓW z Wydawnictwem Psychoskok. W tym czasie 69 ciekawych ebooków… obniża cenę o 40%! http://ebookpoint.pl/page/5373./promocja/164Drogi Czytelniku! Mamy dla Ciebie nie lada gratkę, wspólnie z Wydawnictwem Psychoskok przygotowaliśmy TYDZIEŃ RABATÓW. W tym czasie 69 ciekawych ebooków… kupisz 40% TANIEJ! Promocja trwa od 28.03.2013 — 03.04.2013 roku.

Zapraszamy na zakupy!

redakcja ebookpoint.pl

Ebook vel. wydanie papierowe

W istocie te dwa formaty są  podobne i oba pozwalają nam na to samo – czytać książki. Tekst jest ważną rzeczą, ale nie najistotniejszą. Wiadomo, że czytanie sumeryjskich legend na glinianych tabliczkach może spowodować, że czuje  się je bardziej „autentyczne”, ale wcale nie  zwiększa zrozumienia tematu. W zależności od rodzaju materiału po prostu chcesz czytać. Przyjrzyjmy się jednak korzyściom jakie daje tradycyjna książka a jakie niesie nowa forma książki – ebook, coraz bardziej popularna. (więcej…)

E-booki czyli o przyszłości książek

W Internecie  coraz częściej pojawiają się strony, które sprzedają jedynie książki e formie  (np. ksiegarnia123.pl).  Księgarnia zajmuje się jedynie sprzedażą książek w formacie PDF i epub . Gros  oficyn nie jest jeszcze gotowa na podjęcie takiego kroku dlatego też decydują się na udostępnienie użytkownikom obszernych fragmentów książek . Taka sytuacja z uwagi na coraz większe zainteresowanie ebookiem doprowadzi do zmian jakie wiele wydawców będzie musiało podjąć, gdyż bardzo mocno rozwija się technologia pozwalająca wygodnie korzystać z tej formy książki.

Książki elektroniczne pomimo iż są nową i wciąż rozwijającą się formą publikacji w wielu względach przypominają te standardowe, papierowe wydania.  Tak samo jak tradycyjne są opatrzone w tytuł, autora, spis treści oraz tak charakterystyczną dla książki odpowiednią numerację ISBN. Zasadnicza różnica między nimi polega natomiast w formie i funkcjonalności. Cyfrowa forma książki ma swoje zalety i ostatnio jest coraz bardziej poszukiwaną na rynku. (więcej…)

Zalety czytania ebooków

Wiele osób lubi czytać książki i wielu wiąże się z tradycyjną jej formą, nie wiedząc nawet jakie korzyści niesie z sobą książka w formie Chciałabym przedstawić niektóre tylko z zalet czytania ebooków. A jest ich pewnie znacznie więcej. Zapewne już niedługo coraz więcej osób przekona się do książek elektronicznych poznając jej szeroki wachlarz zalet.

Na wstępie zaznaczyć należy że ebooki są przyjazne dla środowiska. Do ich powstania nie jest potrzebne wycinanie drzew.  Produkowane są bez energii zużywanej przez prasy drukarskie. Dostarczane bez pojazdów którymi mają trafić na miejsce (do księgarń czy domu klienta). Można zamówić je przez Internet i również otrzymać na e-mail.

Następną sprawą godną uwagi jest to, że wiele tradycyjnych książek zostało zniszczonych z powodu wojny, powodzi, pożarów czy też zwykłego wandalizmu. Egzemplarze  drukowane  wymagają dużo miejsca do przechowywania, dlatego ich kopiowanie jest ograniczone. W ten sposób zaginęło wiele dzieł literackich. Ebooki nie dotyczy którekolwiek z powyższych, dlatego też to właśnie ta forma książki zapewni przetrwanie wielu dziełom  literackim w przyszłości. (więcej…)

Najtańsze ebooki w sieci, także darmowe

Coraz popularniejsze stają się wydania książek w postaci elektronicznej w formie ebooka. Zalety są bezdyskusyjne: niski koszt wydania, wyraźnie niższa cena dla czytelnika, szeroka dostępność i możliwość odczytu, błyskawiczny czas dostawy (od kilku sekund do kilku minut), możliwość przechowywania książki na różnorodnych urządzeniach (komputer, czytnik, pendrive, CD/DVD) i wiele innych. Coraz więcej wydawnictw tradycyjnych pogłębia swoją ofertę o publikacje elektroniczne.

 

Zapraszamy do przeglądu propozycji jednej z większych księgarni książek elektronicznych, w ofercie której znaleźć można nie tylko tanie (prawdopodobnie najtańsze), ale także darmowe ebooki.

 

KSIĘGARNIA

 

Książki w formie ebooka obejmują wszystkie dziedziny i formy wydawnicze, w tym literatura naukowa, popularno-naukowa, beletrystyka, książki dla dzieci, literatura faktu i reportaże, poradniki, encyklopedie itp.

 • prawo
 • praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja
 • psychologia
 • ekonomia, biznes, finanse
 • obyczajowe
 • dokument, literatura faktu, reportaże
 • kryminał, sensacja, thriller
 • lektury szkolne, opracowania lektur
 • dla dzieci i młodzieży
 • romans
 • poradniki
 • nauka języków obcych
 • komputery i informatyka
 • zdrowie, medycyna
 • dla dorosłych, erotyka
 • klasyka literatury
 • darmowe e-booki
 • fantastyka
Go to Top