Posts tagged powieść o miłości

Serce i magia – powieść o miłości Ireny Chołuj

Motywem przewodnim książki pt. Serce i magia jest misja Natana (syna wiedźmy Wichory i wodnika) i ratowanie świata przed zbliżająca się zagładą z kosmosu, z powodu zbyt wielkiej erupcji słonecznej i rozpadających się planet. Na pierwszy plan wysuwają się czołowe postacie, trzy siostry czarownice. Ich bliskie relacje i związane z tym perypetie są wzruszające i zabawne. Złośliwe a zarazem pełne wigoru i empatii czarownice wzbudzają sympatię i ciekawość.

W książce nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, wzruszających scen miłości oraz bardzo nieprzewidywalnych wątków, które rozbudzają naszą ciekawość. Irena Chołuj w nieco odmienny sposób w stosunku do tych, które znamy, ukazuje nam znane poniekąd postacie bajkowe. To książka dla każdego, kto w codziennej gonitwie pragnie choćby na chwilę oderwać się i przenieść do innego świata, baśniowego świata, który jest na wyciągnięcie ręki. Ciekawa fabuła, pełna zwrotów akcji zaskakuje i wciąga czytelnika a humorystyczne teksty sprawiają, że bohaterowie zyskują sympatię pomimo licznych wad. Jest to niewątpliwie książka, do której się wraca i wspomina z wielkim sentymentem.

Ile jest w stanie znieść człowiek – powieść oparta na faktach

„Kim są bohaterowie mojej książki i dlaczego właśnie ich historię chciałam tutaj przedstawić? Długo zastanawiałam się nad koncepcją! Setki pomysłów przelatywało wówczas przez moją głowę. Częstokroć zadawałam sobie pytania: na jakim wątku ich życia powinnam się skupić? Miałam ogromny mętlik. I pewnego dnia rozwiązanie przyszło samo! Postanowiłam zobrazować historię miłości dwojga ludzi. Chciałam pokazać uczucie, które daje potężną siłę. Które jest jak prowiant na całą dalszą życiową wędrówkę – nawet już bez niej, bez Magdy. Chciałam opowiedzieć o miłości, która pozwala wierzyć i walczyć nawet, gdy choroba postępuje w zawrotnym tempie.

Rafał – wartościowy mężczyzna – jest z nią do końca, nawet wtedy, gdy nie ma już motywacji do życia, nie pozwala jej się poddać. Szuka, dryfuje po Internecie jak żeglarz w pogoni za informacjami, które dadzą cień nadziei, że uda się pokonać nowotwór. Nawet gdy ona umiera, nie wierzy. Do dziś nie jest pogodzony z jej odejściem. Mężczyzna, który kocha swoją żonę nawet po śmierci. Ojciec, który opiekuje się we wspaniały sposób ich dziećmi i każdego dnia na nowo szkicuje obraz Magdy, aby nigdy o niej nie zapomniały. Jak ma funkcjonować sama połówka, która tęskni i kocha ogromnie?
Podjęłam tutaj próbę naszkicowania obrazu życia dwojga ludzi, którzy byli dla siebie wszystkim: kochankami, bratnimi duszami, najlepszymi doradcami, powiernikami swoich tajemnic. Ich miłość pozwalała pokonywać rozmaite życiowe trudności. Miłość, która była jak lampa naftowa oświetlająca drogę w najbardziej zatrważającym, ciemnym tunelu życia. (więcej…)

A co z prawdą?

Na rynku księgarskim pojawiła się niedawno najnowsza książka Ewy Witkiewicz pt. „A co z prawdą?” Stanowi ona drugi tom powieści pt. „Ze szczęściem w ciuciubabkę”. Pisarka kreśli w niej dalsze losy bezdzietnej kobiety (Emmy), która w świecie kłamstw i tajemnic szuka prawdziwej miłości.

Szczęście do tej pory jakoś ją omijało, dlatego bohaterka postanawia mu pomóc i wziąć sprawy we własne ręce. W tym celu udaje się m.in. do Afryki, gdzie pełni rolę pośredniczki w adopcji afrykańskich dzieci. W niedługim czasie jej ulubieńcem staje się Bendżi – najstarszy z dzieci przeznaczonych do adopcji, który znajduje miejsce w jej sercu. Tam też poznaje Daniego, który pozwolił jej dostrzec potęgę miłości i jednocześnie ubóstwo w sposobie jej wyrażania. Nie trwa to jednak długo, ponieważ jej ukochany umiera niebawem na malarię. Emmę pogrąża głęboki smutek i żal z powodu utraty osoby, którą kochała i z którą była w końcu szczęśliwa. Jest to dla niej tym bardziej przeżycie traumatyczne, ponieważ okazuje się, że jest w ciąży. Czy kobieta odnajdzie szczęście, które utraciła przy boku innego mężczyzny? Czy ojcem dziecka, które ma się urodzić jest na pewno Dani? Co zrobi Emma w okolicznościach, w których się znalazła? By odpowiedzieć sobie na te i inne pytania, zapraszam do lektury.
(więcej…)

Vis-a-vis Twojego okna – opowieść z happy endem

Vis-à-vis twojego okna” to książka opisująca życie dwojga bohaterów, Magdy i Adama – mieszkańców Warszawy w ważnych momentach ich życia. „Po przejściach”, jakie zgotowało im życie, nareszcie mogli wieść żywot spokojny i ustabilizowany w blokowisku na warszawskiej Woli, gdzie bloki stoją tak blisko, że można zaglądać do mieszkania sąsiadów. Ma to swoje wady, ale i zalety, bo dzięki temu dwoje dojrzałych ludzi może przeżyć nową, gorącą, choć nie pozbawioną trudności miłość. To także opowieść o przyjaźni, poświęceniu, marzeniach i konsekwencji nieprzemyślanych decyzji. A wszystko to na tle normalnego życia wielkiego miasta, w którym znajduje swoje miejsce na ziemi i pani stomatolog i prawnik i piękna aktorka i … bezdomny pijaczek – filozof, dla którego głównym zajęciem każdego dnia jest zdobycie butelki taniego wina. (więcej…)

milosc_kliniczna

Miłość kliniczna

Właśnie się ukazała nowa powieść o charakterze obyczajowym i miłosnym pod tytułem „Miłość kliniczna”. Jest to historia młodej dziewczyny , która poznając co to jest miłość w różnych jej odcieniach dojrzewa emocjonalnie i staje się młodą kobietą. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni dwóch lat ale powieść nie jest chronologicznie uporządkowana. Są w niej liczne wspomnienia – opowieści i retrospekcje, z których dowiadujemy się coraz to nowych wydarzeń kształtujących osobowość głównej bohaterki. W pierwszym rozdziale nieco poznajemy główną bohaterkę. Dowiadujemy się z jej relacji o tym że miała się urodzić chłopcem oraz o tym że nie lubi ona psów i fryzjerów. Potem zagłębiamy się w świat naszej bohaterki coraz bardziej. W dalszej części powieści poznajemy dalsze losy bohaterki. Na początku poznaje ona swoja pierwszą szkolną miłość. Chłopak jednak nie dotrzymuje naszej bohaterce wierności uczuciowej. On i jej najlepsza przyjaciółka mają się ku sobie. Nasza bohaterka zrywa kontakt z obojgiem. W swym nieszczęściu trafia w nocy na blog gdzie nieszczęśliwi ludzie pisują w samotności. Na jej wpis reaguje nieznany internauta podpisujący się jako super bohater. Z tego wydarzenia rodzi się w naszej bohaterce prawdziwa i silna miłość romantyczna. Ten nowy chłopak nosi miano Fernando. Nasza bohaterka poznaje też jego przyjaciela Pawła. Świat naszej bohaterki staje się wspaniały. To jednak nie trwa długo Fernando niespodziewanie znika i nie można go nigdzie odnaleźć. Romantyczna miłość przeradza się w uzależnienie i toksyczną miłość. Ciekawe jest zakończenie książki, które nie wiadomo jakie jest, szczęśliwe czy też nie.

Ze szczęściem w ciuciubabkę – powieść o miłości

Ebook Evy Sion i Ewy Witkiewicz „Ze szczęściem w ciuciubabkę” ukazał się całkiem niedawno na rynku wydawniczym i jest to powieść o mężatce Emmie, która przechodzi kryzys w swoim małżeństwie. Książkę z francuskiego przetłumaczyła Ewa Witkiewicz. Jest to bardzo ciekawie opisana historia pewnej kobiety, która niekoniecznie w małżeństwie odnajduje to o czym marzy każda kobieta: spokój, szczęście a przede wszystkim uczucie prawdziwej miłości. W tej sytuacji Emma czuje się zagubiona. Jej życiowy partner Pascal nie spełnia się jako mąż, przyjaciel ani jako kochanek. Kobieta szuka szczęścia w objęciach innych mężczyzn. Jednak czy to prawdziwe uczucie, czy tylko chwilowa ucieczka od rutyny jaka dopadła ich związek już dawno. Czy kobieta próbuje z tym jakoś walczyć? Czy ucieczka to jedyne wyjście z sytuacji. (więcej…)

10 rund – powieść o miłości

Andrzej Szmidla autor powieści „10 rund” opisał losy młodych ludzi, których problemy zostały ukazane na tle wydarzeń w kraju, w którym trwają walki o władzę i pieniądze. W tym całym chaosie dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi walczy o swoje marzenia i realizację planów. Walczy o lepsze jutro dla siebie. Czy walka okaże się dobrze rozegrana, czy jest szansa na wygraną, która  sprawi, że zamierzone cele zostaną w końcu osiągnięte. (więcej…)

Powieść o pisarzu i jego Muzie – ebook

Czy życie każdego pisarza skazane jest na samotność? Czy miłość to tabu, o którym mogą tylko pomarzyć? „Nie mogą także ograniczać pisarza kobiety. Podobno dobry pisarz, aby dobrze pisać musi być samotny, ponieważ jego maszyneria twórcza działa wtedy najlepiej. Pragnienie czegoś, czego się nie ma, wyzwala twórcze siły, aby to mieć. I ja w zasadzie tego się trzymałem, bowiem kobieta to stworzenie, które bardzo przeszkadza w pracy twórczej.” Pisze Tomasz Zackiewicz w swojej książce „Linusia, mój rajski ptak czyli rzecz o pisarzu i jego muzie”. Dopóki bohater książki-autor nie spotkał na swojej drodze odpowiedniej kobiety uważał, ze stały związek nie jest dla niego. (więcej…)

Go to Top