Posts tagged psychologia

sztuka_zycia_nowe_zycie

Sztuka Życia, Nowe Życie

Poradnik łączący ze sobą kilka kategorii z zakresu rozwoju osobistego, psychologii i duchowości.

Książka powstała po to, by ułatwić nasze życie, poprawić jego jakość, dać nam poczucie swobody i satysfakcji, nauczyć realizować nasze pragnienia, pomóc w uzyskaniu szacunku do siebie. Stanowi ona bowiem zbiór zasad, które autor spisał w oparciu o doświadczenie swojego życia, jego wzlotów i upadków. Rozkrywa ona naturę ludzkiej psychiki i zamysł samego życia.

Książka w nowej odsłonie przedstawia znaczenie i rolę naszych emocji, pragnień i myśli oraz jak świadomie lub nieświadomie używamy je, by tworzyć nasze codzienne życie. Pokazuje przyczyny nieprzychylnych sytuacji, tłumaczy jak zachować pozytywny nastrój i realizować nasze zamierzenia.

Za książką „Sztuka Życia, Nowe Życie” stoi historia człowieka, który chciał zrozumieć życie. Dziś dzieli się tym, co zmieniło jego i ma siłę zmienić życie innych ludzi. Jest to książka o budowaniu poczucia wartości człowieka w jego własnych oczach, rozpoznawaniu znaków życia i spełnianiu naszych zamierzeń. To książka o wielkiej przyjaźni człowieka do samego siebie.

 

E-book dostępny w  http://www.psychoskok.pl/produkt/sztuka-zycia-nowe-zycie/

 

odzyskane_szczescie_wolnosc_od_bagazu_z_dziecinstwa_large

Odzyskane szczęście – wolność od bagażu z dzieciństwa

Książka „Odzyskane szczęście – wolność od bagażu z dzieciństwa” autorstwa Wojciecha Gębury to interesująca i inspirująca pozycja, napisana w formie poradnika połączonego z pamiętnikiem.

Człowiek dorosły zawsze wraca myślami do okresu swojego dzieciństwa, bo to w domu rodzinnym są najważniejsze dla niego osoby i zdarzenia, które w decydujący sposób wpływają na kształtowanie charakteru.

Nasza przyszłość jest zdeterminowana przez najwcześniejsze lata życia. Borykając się z różnymi problemami, najczęściej składamy je na karb trudnych doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa.

Autor kieruje swoje porady i przemyślenia do ludzi młodych, nastolatków jak i również osób dorosłych. Czytelnik znajduje w niej porady i wskazówki, które są uniwersalne i naprawdę działają, gdyż autor wypracował je na własnych doświadczeniach. Otwarcie o nich wspomina, stąd wcześniejsze określenie , że jest to pamiętnik.

Zrozumienie oraz określenie wielu rzeczy zajęło autorowi nawet kilkanaście lat. Jest on żywym dowodem na to, że trudne doświadczenia wyniesione z dzieciństwa można pokonać i przekształcić w coś dobrego.

Autor za wszelką cenę, wspominając swoje ciężkie, niejednokrotnie bolesne przeżycia chce pokazać, że szczypta dobrych wskazówek i osób gwarantuje sukces. Mimo doświadczeń skrajnie niesprzyjających i bolesnych można osiągnąć wszystko.

Udowadnia na swoim przykładzie, że człowiek wychowany w rodzinie patologicznej ma szansę na szczęśliwe życie, musi on jednak pokonać znacznie więcej przeszkód niż pozostali.

Książka bardzo motywująca, napełniająca czytelnika nadzieją, chęcią dążenia do walki o wspaniałe, spokojne życie.

Pamiętaj, że najistotniejsze nie jest to skąd pochodzisz, ale dokąd zmierzasz”

manipulacja

Manipulacja

Julia Buzdygan, autorka powieści „Manipulacja”, zaprasza nas na wycieczkę psychologiczną i duchową po świecie fantazyjnym. Kilkoro bohaterów powieści na skutek nagle pojawiających się dziwnych okoliczności zostaje przeniesionych do alternatywnych rzeczywistości, w których przeróżne scenerie, wydarzenia i koszmarne postaci aranżowane są przez ich własne zalęknione wyobrażenia oraz dominujące reakcje lękowe. Utwór został napisany tak zwanym językiem codziennym, bez nadmiernej ornamentyki czy sztucznej podniosłości, co pozwala na łatwe i szybkie rozumienie przewijających i przenikających się fikcyjnych rzeczywistości.

Dla naświetlenia talentu autorki, która w formie beletrystycznej przybliża czytelnikowi zakamarki ludzkich dusz, przyjrzyjmy się krótkiemu fragmentowi książki: „Tony, Cecilia i Suzanne to były złe duchy, koszmary, potwory… Odeszli na zawsze, pokonaliście ich. Ale to nie koniec. Każda osoba, która zmarła w domu, bądź w mieście, jest przeklęta. Właściwie to ich dusze. Każda z tych dusz błąka się po świecie, szukając pomocy, sposobu, by móc spokojnie odejść. Są niebezpieczne, nie panują nad sobą. Każdy kolejny dzień udręki robi z nich przerażające potwory.”

dlaczego_nie_ty_large

Dlaczego nie TY

„Dlaczego nie TY?” Andrzeja Kifonidisa jest poradnikiem motywacyjnym, który koncentruje się wokół zasad mentalnych, stosowanie których pomaga i ułatwia sprawne działanie. Sugestie te są szeroko znane w psychologii biznesu, gdyż należą do sfery behawioralnej aktywnego twórcy pracy, czyli pracownika, także w sensie samozatrudnienia. Autor omawia te zasady i sugestie posiłkując się własnym doświadczeniem zaczerpniętym z życia prywatnego i obszaru zawodowego, ale wspomnieć w tym miejscu należy, iż znaczna porcja inspiracji pochodzi z profesjonalnych źródeł, a mianowicie z ust i umysłów szeroko znanych na świecie mówców i pisarzy motywacyjnych, jak na przykład Jim Rohn. Autor także i na tym polu może podzielić się swoim doświadczeniem, jako że w wielu takich spotkaniach uczestniczył osobiście.

Obecnie, po latach samorealizacji i zdyscyplinowanego funkcjonowania zgodnego z opisywanym w tej książce modelem twórczego i ekspansywnego działania, autor pokazuje w jaki sposób pracuje na tych zasadach, pełniąc funkcję dyrektora w dużym przedsiębiorstwie, od pracownika szeregowego, po dyrektora zarządzającego.

magia podświadomości

Magia podświadomości

Jak być szczęśliwym? Jak zmienić swoje życie? Jak realizować swoje marzenia i osiągać zamierzone cele? Jaki jest sekret podtrzymywania miłości?

Wielu z nas zadaje sobie te pytania i w wielu miejscach szuka na nie odpowiedzi. Książka „Magia podświadomości” Jacquelline Lanser staje się jeszcze jednym z takich miejsc.

Książka ma przekonać czytelnika, że za pomocą umiejętności komunikowania się ze swoją podświadomością, innymi wymiarami w sobie, możemy zmieniać nasze życie na lepsze, szczęśliwsze, dostatniejsze, zdrowsze… Aby jednak taką umiejętność osiągnąć, potrzebna jest systematyczna, metodyczna praca, a wcześniej wiara, że to się musi udać.

Ludzie, którzy interesują się sprawami Ducha i naukami Wschodu, zgodnie mówią, że należy zacząć od uporządkowania swojego wnętrza. Trzeba zrobić porządek w naszym umyśle. Musimy osiągnąć stan bierny. Jest to taki stan, kiedy doprowadzimy nasz umysł do tego, żeby o niczym nie myśleć. Zapada pustka w umyśle, żadna myśl nie może nam się wiercić w głowie. Nie jest to łatwa sprawa. Należy przeprowadzić kilka ćwiczeń. Na początek ćwiczenia te mają trwać pięć minut, potem stopniowo wydłużamy czas ich trwania do piętnastu minut dziennie i wreszcie do trzydziestu minut – pisze Jacquelline Lanser.

huna

Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie

Książka Wojciecha Filabera jest próbą prezentacji i wytłumaczenia współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej czym są Huna i Ho’oponopono. No właśnie, czym są? Huna to starożytna, hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia umożliwiająca człowiekowi umocnienie, stabilizację, osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa. Dzięki takiemu sposobowi myślenia, praktykując Hunę, człowiek jest w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę i właściwy sposób byciapiszeWojciech Filaber na początku swojej publikacji. Natomiast Ho’oponopono to starożytna nauka, która zakłada, że każda osoba z natury jest kompletna i poprawnie funkcjonująca, że każdy od urodzenia wyposażony jest w wewnętrzną energię, siłę, jak również wewnętrzne światło niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w życiu. Celem Ho’oponopono jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stan ciała, ducha i umysłu oraz zintegrować te trzy komponenty człowieczeństwa.

Wojciech Filaber przybliżając nam te starożytne nauki, przekonuje Czytelnika, że każdy człowiek jest kreatorem swojego bytu i jest odpowiedzialny za swoje życiowe doświadczenia. Co więcej, każda osoba jest indywidualnym twórcą wszelkich stanów, które wewnątrz wytwarza i sama jest odpowiedzialna za kondycję swojego umysłu. Każdy może zatem dokonać wyboru: albo pozostać w nieprawdziwym stanie umysłu, albo stać się w pełni odpowiedzialnym za własne doświadczenia i pokierować procesami zachodzącymi w jego wnętrzu.

W książce Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie Wojciecha Filabera brakuje mi tylko czegoś w rodzaju poradnika, dzięki któremu poznaną wiedzę można by zamienić w praktykę. Ale może się czepiam. 

male_cycki

Małe cycki, chudy portfel, czyli w czym problem?

Zamysłem tej książki są przekonania oraz próba przybliżenia Czytelnikowi ich siły rażenia na nasze życie. Ludzka świadomość (i podświadomość), w zasadzie w całej rozciągłości, to magazyn nazbieranych i wyprodukowanych przekonań, począwszy od gustów kulinarnych lub stosunku do owadów, kończąc na niezliczonych aspektach własnej osobowości, cech charakteru, moralności, … Opinie i oceny dotyczące innych ludzi, wnioski z doświadczeń emocjonalnych i społecznych, upodobania, preferencje, … – to wszystko razem stanowi zbiór milionów przekonań, które tworzą dla naszego umysłu swoisty komputerowy program działania. Różnimy się TYLKO i AŻ przekonaniami.

Przekonania, jakie posiadamy, opisują wszystko – rzeczywistość wewnętrzną – swoją psychikę i duchowość oraz zewnętrzną – innych ludzi, przedmioty, obiekty, wydarzenia, tradycje, rutynowe czynności, itp. Każdy człowiek, zakładając oczywiście pewien poziom intelektualnej, emocjonalnej i społecznej dojrzałości, zgromadził znaczną ilość informacji, z których ogrom stanowią jego osobiste przekonania. Można je nazwać inaczej sposobem myślenia danej osoby. I to czyni nas odmiennymi – każda osoba ma swój specyficzny sposób myślenia oparty na indywidualnej kompozycji przekonań. To czyni także świat relacji emocjonalnych i społecznych niezwykle barwnym, perfekcyjnie kolorowym, zawierającym wszystkie odcienie uczuć i postaw, zarówno złowrogą czerń, jak i niewinną biel, optymistyczną zieleń i krwawą czerwień. To przekonania i przeświadczenia sprawiają, że kochamy, zazdrościmy, wspieramy, walczymy, ufamy, upokarzamy, ratujemy, wykorzystujemy, niszczymy, zabijamy, …

Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga

Wszyscy ludzie mają sny, jednak nie wszyscy je pamiętają. Pamiętamy tylko te sny w trakcie trwania których obudziliśmy się. Często wpływają one bardzo intensywnie na nasze emocje – budzimy się zapłakani lub śmiejemy się przez sen. Dlatego też naukowcy, lekarze oraz terapeuci zwracają uwagę, jak bardzo możliwym jest, że sny mają ogromny wpływ na nasze życie. (więcej…)

przyczyny_powstania_konfliktow_zbrojnych

Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych

 

Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych w XX wieku to wydaje się ciekawe zagadnienie i nim zajmuje się publikacja oparta na pracy wybitnego psychologa Carla G. Junga, który jest autorem wypracowania na ten temat pod tytułem „Wotan”. Z reguły za przyczyny wybuchu wojen uznaje się takie czynniki jak polityczna sprzeczność interesów czy ogólnie polityka a w tej pracy mamy do czynienia z próbą wytłumaczenia konfliktu zbrojnego z pomocą mechanizmów psychologicznych. Co tak naprawdę powodowało politykami i popierającymi ich narodami w ich wyborach zmierzających do wojny. Łatwo powiedzieć iż u podstaw wybuchu konfliktu zbrojnego stała wola jakiegoś polityka lub grupy polityków ale co tak naprawdę nim lub nimi powodowało. Z tym problemem zmierzył się Carl Gustav Jung odwołując się do swojej teorii zbiorowej nieświadomości i archetypów. Przywódcy polityczni decydujący o zasadniczych sprawach dla narodu i państwa ulegają powszechnym w społeczeństwach nastrojom i poglądom a sami stanowiąc część społeczeństwa czy narodu nie są wszak wolni od kultury i świadomości swego narodu. Jung wskazuje iż całe narody dysponują czymś takim jak zbiorowa nieświadomość, pewne głęboko zakorzenione wzorce zachowań czy funkcjonowania oraz ukształtowane w przeszłości, często przed wieloma pokoleniami, archetypy. Owe archetypy według Junga mają swe źródła wśród ludzi pierwotnych przed tysiącami lat kiedy to agresja była nieodzownym składnikiem środowiska życia człowieka, który musiał polować i walczyć o przetrwanie we wrogim otoczeniu. Właśnie w tej atawistycznej agresji tkwić mogły przyczyny konfliktów zbrojnych w XX wieku.

Kreatywna plastykostymulacja – poradnik Joanny Wajdenfeld

Plastykostymulacja to w pewnym sensie pod kategoria plastykoterapii a ta z kolei jest częścią szerzej pojętej terapii sztuką. Tytuł tej publikacji w całości brzmi „Kreatywna plastykostymulacja w świetle twórczego funkcjonowania mózgu” a jej autorka jest Joanna Wajdenfeld. Autorka jest szczególnie predestynowana do napisania takiej książki z uwagi na to że jest jednocześnie psychologiem i artystą plastykiem. Autorka w praktyce zajmuje się terapią zajęciową poprzez sztuki plastyczne. Z tych dwóch faktów wynika że zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej autorka jest przygotowana do zajęcia się takim tematem jak w tej książce. Za argument przemawiający za tą publikacja najlepiej posłuży recenzja naukowa wydana przez doktor Joannę Marię Kwaśniewską. (więcej…)

Go to Top