Posts tagged psychoskok wydawnictwo

Powieść o pisarzu i jego Muzie – ebook

Czy życie każdego pisarza skazane jest na samotność? Czy miłość to tabu, o którym mogą tylko pomarzyć? „Nie mogą także ograniczać pisarza kobiety. Podobno dobry pisarz, aby dobrze pisać musi być samotny, ponieważ jego maszyneria twórcza działa wtedy najlepiej. Pragnienie czegoś, czego się nie ma, wyzwala twórcze siły, aby to mieć. I ja w zasadzie tego się trzymałem, bowiem kobieta to stworzenie, które bardzo przeszkadza w pracy twórczej.” Pisze Tomasz Zackiewicz w swojej książce „Linusia, mój rajski ptak czyli rzecz o pisarzu i jego muzie”. Dopóki bohater książki-autor nie spotkał na swojej drodze odpowiedniej kobiety uważał, ze stały związek nie jest dla niego. (więcej…)

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnika dla chorych

Reumatyzm to ogólne określenie wielu schorzeń. Choroby reumatyczne wymagają stałego i systematycznego leczenia. W różnorodny sposób przebiegają one u poszczególnych osób. Każdy człowiek inaczej odczuwa chorobę i inaczej z nią walczy a także inaczej reaguje na terapię. Niektóre dolegliwości trwają latami przybierając bardzo uciążliwą do normalnego funkcjonowania formę, inne pojawiają się tylko na kilka miesięcy w roku. Reumatycy najczęściej jednak skarżą się na „łamanie w kościach”, „rwanie w stawach” – czyli jednym słowem na okropny ból. (więcej…)

Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku – ebook

Każda wojna niesie wraz z sobą wiele zniszczeń, przekreślając wiele ludzkich planów i zamierzeń. Jest bezlitosna, gdyż nie patrzy na wiek i przynależność społeczną – na nic nie zwraca uwagi, kiedy tylko napotka na swojej drodze. Nic się wtedy nie liczy, nic nie ma znaczenia – zapomnieniu ulega to kim człowiek jest, jaką funkcję społeczną pełni. Podobnie było w przypadku bohatera książki Piotra Wiernika „Zapomniany żołnierz. Rzecz o Stanisławie Juraszku”

Biografia Stanisława Juraszka to opowieść o żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Autor chciał przybliżyć losy zapomnianego żołnierza, aby podkreślić, że oddaje hołd wielu bezimiennym ofiarom II wojny światowej. Sam autor jest pasjonatem historii, dlatego też w bardzo interesujący sposób opisał wiele interesujących epizodów z życia bohatera wojennego jakim niewątpliwie był Stanisław Juraszek. (więcej…)

Rozwój osobisty. Medytacje terapeutyczne – ebook

„W książce tej autor proponuje przegląd kluczowych zagadnień i zjawisk codziennie nam towarzyszących, które wymagają od nas jakiejś odpowiedzi lub reakcji. Rozważania i medytacje mają charakter spekulatywny i stanowią propozycję oraz zaproszenie do dyskusji. Czytelnik nie musi, a nawet nie powinien, zgadzać się w całej rozciągłości z prezentowanymi tezami i wyjaśnieniami, gdyż należy budować własny system przekonań. Refleksje zawarte w tej książce to spojrzenie na ludzkie życie w ujęciu psychologicznym, pedagogicznym i kulturowym, a w pewnej mierze także ekonomicznym.

Liczba rozdziałów (24) symbolicznie oddaje ilość godzin w ciągu doby, odzwierciedlając nieustającą kontynuację. Podobnie jest z rozwojem osobistym; trwa on także nieustannie, nawet bez naszego świadomego i aktywnego zaangażowania. Nie oznacza to wszakże, że personalna zmiana jest wyłącznie pozytywna. Gdy człowiek doraźnie i profilaktycznie nie rozwiązuje swoich bieżących i wcześniejszych problemów, nie podejmuje wyzwań i wysiłku, wówczas jakość jego życia ulega stopniowemu pogorszeniu i regresowi.” (więcej…)

Rozwój osobisty kluczem do sukcesu

Propozycja literatury psychologiczno – motywacyjnej dostępnej w księgarniach jest niezwykle szeroka. Jednak większość książek ma albo charakter naukowy, mało czytelny i niezrozumiały dla zwykłego Kowalskiego, albo też opisuje zjawiska fragmentarycznie, koncentrując się na wąskiej perspektywie. Możemy odnaleźć szereg poradników, które uczą i pouczają nas jak się zmotywować, odnieść sukces, zostać mistrzem komunikacji, być dobrym rodzicem, bogacić się, uprawiając myślenie pozytywne, stać się superhandlowcem lub sprzedawcą, zakodować podświadomość i wiele innych. Poradniki te w dużym stopniu traktują ludzkie dążenia przedmiotowo, separując konkretne określone umiejętności i cechy od reszty osobowości. Wiele z nich w swojej perswazji każe nam naiwnie wierzyć, że życie jest proste i za pomocą kilku mentalnych sztuczek i nowych zachowań możemy je odmienić diametralnie, szybko i bez bólu. Jeśli w to wierzysz Drogi Czytelniku, to proszę – szprycuj się do woli tą infantylną wiarą w swoje potężne predyspozycje. Tylko później nie miej do nikogo pretensji, że straciłeś czas i realne możliwości rozwoju osobistego. Książka dostępna jako ebook i jako tradycyjna wersja papierowa – selkar.pl (więcej…)

Luśka na planecie Dziecko, czyli niePoradnik świadomego rodzica

Ciąża zmienia życie rodziców, w szczególności gdy jest to wydarzenie raczej nie planowane. Wiele młodych ludzi wpada w panikę, nie wie jak się zachować, co zrobić i jak powiedzieć o tym najbliższym – w końcu nie jest to takie proste. Wiele kobiet, szczególnie młodych często zastanawia się jak sobie da radę w nowej roli nie mając pojęcia z czym co i jak? Czy jest na to rada aby młody szykujący się do roli rodzica człowiek nie pogubił się, kiedy już stanie w obliczu tego zadania?

Całkiem niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka Pauliny Holtz – „Luśka na Planecie Dziecko, czyli niePoradnik świadomego rodzica”, która stała się dla mnie młodej kobiety dość pomocna. Nie jest to poradnik jakich wiele można znaleźć, ale książka mająca pomóc mi młodej mamie przejść przez te obce jeszcze miesiące ciąży, nie wspominając chwili samego porodu. Porusza ona bardzo istotne problemy, bynajmniej dla mnie – ginekolog, który poprowadzi ciążę, ewentualnie szkoła rodzenia – potrzebna czy nie oraz samo przyjście dziecka, czyli ciąża. Pozwoliła mi ona nie zwariować w całym tym zgiełku porad rodziców, przyjaciół chcących każdy służyć radą i pomocą. A tak naprawdę nieświadomych, że powodują oni w mojej głowie mętlik.

(więcej…)

Promocja Ebooków

Marketing to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o ebooki. Ze względu na fakt, że ludzie, którzy czytają książki, wiedzą techniczna marketingu internetowego jest szczególnie ważna. Dobrze zaprojektowana reklama internetowa autora, dokładnie zrobiony biuletyn internetowy są ważne dla każdej kampanii reklamującej książki w formie tradycyjnej, ale są także niezbędne dla kampanii książki elektronicznej.

Jeśli sieć Web nie usłyszy o Twojej książce, to jej promocja będzie poważnie osłabiona. Promocja internetowa jest niezbędna dla autorów którzy sami publikują swoje ebooki. Promocja książki może być kosztownym przedsięwzięciem, a ważne jest, aby autorzy w pełni zrozumieli jak funkcjonują narzędzia promocyjne i działanie rynku mediów. Powinni być zapoznani z nimi i powinni wiedzieć czym i jaką rolę odgrywają tutaj  czaty, e księgarnie oraz co to i na czym polega marketing i reklama internetowa. (więcej…)

jak interpretować

Ebook o analizie rysunków dziecięcych – H. Wosz-Tatara

Dowiedz się jak niepowtarzalny i fascynujący jest analiza rysunku  dziecka. E-książka Tatary Wosz „Jak interpretować  rysunki dziecka” poświęcona jest jednemu  tematowi  obejmując  szeroki zakres tematów przegubowych w rysunkach dzieci.

 

Wiedza w e-książce Wosz Tatary opiera się na badaniach psychologicznych i towarzyszących jej szerokiej gamie kolorowych rysunków oraz  objaśnień do zilustrowania materiału dydaktycznego. W ebooku  ukazuje  przypadki dzieci, przed którymi stoi wiele problemów i wyzwań z jakimi borykają się w swoim „małym świecie”. E-książka zawiera praktyczne i skuteczne narzędzia do radzenia sobie z trudnościami dzieci.

(więcej…)

Go to Top