Posts tagged Pułapka

20170605_Pułapka_front-1

Pułapka

Przygodowa powieść Jolanty Marii Kalety zatytułowana „Pułapka”, w odróżnieniu od poprzednich, dzieje się współcześnie, jednak nadal pozostaje w sferze tajemnic i zagadek, w które bogaty jest Dolny Śląsk. Na poszukiwanie mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej” – schowka z czasów II wojny światowej, w którym ponoć Niemcy ukryli złoto, biżuterię, brylanty, dzieła sztuki itd. – wyruszają bracia Czarnowscy, Maks i Patryk, wraz z żonami, Edytą i Dorotą. Od lat Czarnowscy hobbystycznie zajmują się eksploracją, licząc także na rychłe wzbogacenie się. Zdobyte przez nich informacje lokują „szczelinę” w starej sztolni kobaltu w Górach Izerskich. O tym miejscu wie także Justus Schwarz, obywatel RFN, który wraz z polskim wspólnikiem, Marianem Boryczko, ruszają na poszukiwania. W Góry Izerskie wybiera się także Jacek Sulima, dziennikarz miesięcznika zajmującego się tropieniem tajemnic i zagadek z czasów II wojny światowej. Aby rozwiązać tajemnicę skrywaną przez „szczelinę jeleniogórską” bohaterowie powieści będą musieli pokonać nie tylko ekstremalne warunki pogodowe, ale także zmierzyć się z nietypowymi mieszkańcami Gór Izerskich, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Kiedy się już dowiedzą, będzie za późno i niektórym przyjdzie zapłacić wysoką cenę.

 

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/pulapka/ Otwierane w nowym oknie

Pułapka – zapiski kobiety, walczącej o godność człowieka

Autorka poleca książkę pt. Pułapka osobom, które obawiają się przyznać, że żyją z osobą nadużywającą alkoholu. Ponoć pierwszy krok należy zawsze do osoby współuzależnionej gdyż całe otoczenie będzie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu. Tylko od nas zależy czy potrafimy stoczyć bój i walczyć o swój związek.

Żona współuzależniona od męża alkoholika bez patetycznych słów kreśli obraz najtrudniejszych lat życia i zdradza przed nami sekrety, o których do tej pory nie wiedzieli nawet najbliżsi. To zaufanie, jakim autorka darzy odbiorcę i wstrząsające zapiski z prywatnego życia jej męża są najważniejszymi powodami, dla których warto sięgnąć po książkę. Najważniejszymi, ale nie jedynymi. To również zbiór wielu informacji przydatnych dla rodzin osób uzależnionych, bo to one bardzo często mimo szczerych chęci, nie potrafią wspierać swoim bliskich w trudnych dla nich chwilach. „Pułapka” to czasem dość osobiste zapiski kobiety, która do końca walczy o godność człowieka i uświadamia mam, że każdą walkę możemy wygrać, jeśli tylko bardzo tego chcemy.

Go to Top