Posts tagged rozwój ebooka

Dlaczego wolimy czytać ebooki?

Wiele osób lubi czytać i to sprawia im radość, potrafi cieszyć. To otwiera człowieka na świat i poszerza horyzonty. Z książek wiele się człowiek dowiaduje, czytanie wzbogaca język i wyobraźnię, to naturalny sposób relaksu. Ostatnio pojawiło się coś, co rewolucjonizuje czytanie: Kobo – szybko rozwijająca się usługa w e-czytaniu. Kobo to sklep internetowy, który umożliwia zakup e-książek i daje możliwość przeczytać ją na dowolnym urządzeniu do wyboru.

Nie jest to nowość, jeżeli chodzi o mieszkających w Stanach Zjednoczonych i niektórych innych krajach. Amazon robi to już od 2007 roku wraz z wydaniem Kindle. Apple również wszedł na miejsce w 2010 roku z eBokkami. Aby przeczytać e-książki, można korzystać z aplikacji Kobo na iPod Touch. (więcej…)

E-booki czyli o przyszłości książek

W Internecie  coraz częściej pojawiają się strony, które sprzedają jedynie książki e formie  (np. ksiegarnia123.pl).  Księgarnia zajmuje się jedynie sprzedażą książek w formacie PDF i epub . Gros  oficyn nie jest jeszcze gotowa na podjęcie takiego kroku dlatego też decydują się na udostępnienie użytkownikom obszernych fragmentów książek . Taka sytuacja z uwagi na coraz większe zainteresowanie ebookiem doprowadzi do zmian jakie wiele wydawców będzie musiało podjąć, gdyż bardzo mocno rozwija się technologia pozwalająca wygodnie korzystać z tej formy książki.

Książki elektroniczne pomimo iż są nową i wciąż rozwijającą się formą publikacji w wielu względach przypominają te standardowe, papierowe wydania.  Tak samo jak tradycyjne są opatrzone w tytuł, autora, spis treści oraz tak charakterystyczną dla książki odpowiednią numerację ISBN. Zasadnicza różnica między nimi polega natomiast w formie i funkcjonalności. Cyfrowa forma książki ma swoje zalety i ostatnio jest coraz bardziej poszukiwaną na rynku. (więcej…)

Promocja Ebooków

Marketing to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o ebooki. Ze względu na fakt, że ludzie, którzy czytają książki, wiedzą techniczna marketingu internetowego jest szczególnie ważna. Dobrze zaprojektowana reklama internetowa autora, dokładnie zrobiony biuletyn internetowy są ważne dla każdej kampanii reklamującej książki w formie tradycyjnej, ale są także niezbędne dla kampanii książki elektronicznej.

Jeśli sieć Web nie usłyszy o Twojej książce, to jej promocja będzie poważnie osłabiona. Promocja internetowa jest niezbędna dla autorów którzy sami publikują swoje ebooki. Promocja książki może być kosztownym przedsięwzięciem, a ważne jest, aby autorzy w pełni zrozumieli jak funkcjonują narzędzia promocyjne i działanie rynku mediów. Powinni być zapoznani z nimi i powinni wiedzieć czym i jaką rolę odgrywają tutaj  czaty, e księgarnie oraz co to i na czym polega marketing i reklama internetowa. (więcej…)

Z życia ebooków

Pierwsze myślenie o stworzeniu tej formy książki zapoczątkował Michael Hart w 1970-tych. Narodziny epoki ebooka rozpoczął on kopią Deklaracji Niepodległości. W ten sposób powstał Project Gutenberg. Obecnie istnieje już ponad  20.000 darmowych tekstów i ponad 100.000 dostępnych e-książek. Każdego  miesiąca pobieranych jest około 3.000.000 darmowych ebooków oraz innych tego  publikacji  elektronicznych– to niewątpliwie imponujące liczby w historii ebooków. Kiedy ta forma publikacji zadebiutowała w sieci można było ją łatwo udostępniać i przechowywać. Zainteresowało to wielu i szybko zrodził się pomysł oraz chęć rozpowszechnienia tego „zjawiska” na większą skalę.

Początkowo ebooki  objęły specjalne obszary i miały być dokumentami, które mają być użytkowane przez osoby w tej dziedzinie. Temat wahał się od podręczników technicznych do technik wytwarzania. Wkrótce pojawiły się ebooki przeznaczone tylko dla dorosłych. Uczyniło go to jeszcze bardziej uniwersalnym i powszechnie osiągalnym. (więcej…)

e-wolucja w czytaniu

E-książki odgrywają coraz ważniejszą rolę w świecie książek i cieszą się coraz większą popularnością. E-booki to nic innego jak cyfrowe lub elektroniczne wersje książek papierowych.  Tekst zamiast drukowany na papierze w formie książki jest sformatowany w cyfrowym pliku i odczytuje się go za pomocą specjalnego czytnik e-book, komputera lub innego urządzenia elektronicznego.

Specjalistyczne oprogramowanie pozwalają, że  e-booki są dostępne w szerokiej gamie urządzeń, w tym  PDA i telefonów komórkowych. Dostępne w wielu formatach, począwszy od prostych plików PDF do formatów z rozbudowana funkcjonalnością. Chociaż podstawowe formaty po prostu pozwalają czytać tekst na ekranie to te bardziej rozbudowane mogą być wyposażone w funkcje takie jak zdolność do opisywania tekstu lub możliwość dodawania zakładek, co  daje większą elastyczność dla czytelnika. (więcej…)

Go to Top