Posts tagged rynek ebooka

Sposoby czytania e-książek

e-książki można czytać na dedykowanym urządzeniu sprzętowym („eBook Reader”) lub za pomocą oprogramowania w telefonie, na ekranie  komputera czy laptopa czy na urządzeniu typu Tablet. Nasze indywidualne potrzeby pomogą nam zdecydować, który czytnik  jest dla nas najlepszy. Jedną z głównych różnic są koszty czytników książek elektronicznych, podczas gdy niektóre  aplikacje są darmowe i można je pobrać na dowolne urządzenie. Do tych najbardziej pożądanych cech czytników czy aplikacji do czytania ebooka jest bez wątpliwości  duży druk, kolor i kontrast a także możliwość powiększenia tekstu. Czytnik  książek i aplikacje pozwalają zwiększyć rozmiar tekstu treści eBooka, ale nie jego menu lub innych informacji wyświetlanych na ekranie. (więcej…)

Jak promować ebooka?

Jeśli chodzi o promowanie ebooka, mamy dobre i złe wieści. Zła wiadomość jest taka, że choć Internet daje dostęp do globalnej publiczności to sektor wydawniczy jest trudna do zdobycia. Potrzeba nie lada wysiłku, aby wypromować to co stworzyliśmy. Dobra wiadomość jest taka, że gdy ebook się nie wypromuje się tak jak tego oczekiwaliśmy, to zazwyczaj nie jest sprawa samej zawartości ebooka, ale raczej słabego obiegu e-książki online. Jednak na wszystko jest sposób – także w tej dziedzinie nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli już wydałeś ebooka teraz postaraj się uzyskać poprawną ekspozycję. Postaraj się w uzyskaniu wymarzonego efektu kierować się następującymi zasadami. (więcej…)

Promocja Ebooków

Marketing to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o ebooki. Ze względu na fakt, że ludzie, którzy czytają książki, wiedzą techniczna marketingu internetowego jest szczególnie ważna. Dobrze zaprojektowana reklama internetowa autora, dokładnie zrobiony biuletyn internetowy są ważne dla każdej kampanii reklamującej książki w formie tradycyjnej, ale są także niezbędne dla kampanii książki elektronicznej.

Jeśli sieć Web nie usłyszy o Twojej książce, to jej promocja będzie poważnie osłabiona. Promocja internetowa jest niezbędna dla autorów którzy sami publikują swoje ebooki. Promocja książki może być kosztownym przedsięwzięciem, a ważne jest, aby autorzy w pełni zrozumieli jak funkcjonują narzędzia promocyjne i działanie rynku mediów. Powinni być zapoznani z nimi i powinni wiedzieć czym i jaką rolę odgrywają tutaj  czaty, e księgarnie oraz co to i na czym polega marketing i reklama internetowa. (więcej…)

Czym jest elektroniczna książka?

Od jakiegoś czasu na rynku polskim zaczęły się pojawiać książki zapisane w formie elektronicznej tzw. e-booki . Szczególnie duże zainteresowanie tą formą książki jest wśród młodzieży  co nie znaczy, że tylko oni stanowią główne źródło odbioru odbioru. E-booki rozwijają się jeszcze stosunkowo wolno. Choć zainteresowanie książkami elektronicznymi w latach 2008-2010 znacznie wzrosło, dzięki czemu powiększyła się oferta wydawnictw polskich – zobacz jak wydać e-booka

 

Także w sprzedaży pojawiły się już urządzenia dedykowane do czytania książek, dzięki którym korzystanie z e-booka stało się dużo prostsze. Książki elektroniczne, a właściwie urządzenia i oprogramowanie do ich pobierania i odtwarzania, mają szereg zalet, a także pewne wady – znaczenie tych ostatnich maleje jednak z każdym rokiem, dzięki bardzo szybkiemu postępowi technicznemu i malejącym kosztom. (więcej…)

Go to Top