Posts tagged sekrety starożytności

Jonathan Gray 50% taniej w Publio

 

Zaskakująca wiedza dotycząca starożytności teraz taniej o -50% Poznaj świat ebooków Jonathana Graya, na rynku księgarskim ukazały się następujące ebooki autorstwa znanego międzynarodowego badacza i archeologa. Należą do nich:

  • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us – opisał nie tylko starożytne tajemnice – ale również wiedzę jaką posiadali nasi przodkowie. Czy wiedza, którą posiadali była lepsza niż ta którą posiadamy teraz? Dlaczego często uważamy, że „nasi przodkowie byli tylko tępymi jaskiniowcami. Czy nie może to być po prostu przypadek egoizmu, opartego na niewiedzy?” (więcej…)

Zaginiony świat gigantów – Jonathan Gray

Zaginiony Świat Gigantów” – The Lost World of Giants – książka ta została napisana przez znanego archeologa i badacza starożytnych misteriów- Jonathana Graya w sposób rzeczowy i konkretny. Autor nie stara się za wszelką cenę wpłynąć na opinię czytelnika i nie narzuca mu aby uwierzył w coś co teoria stworzona przez Darwina kategorycznie neguje a mimo to wzbudza wielkie poruszenie. Zebrane fakty i dane mówią same za siebie, a ich wyważony ton podkreśla profesjonalizm badacza. Bez względu na to, po której stronie będzie stał czytelnik, i tak przeżyje niesamowite emocje związane z próbą odnalezienia prawdy o istnieniu Gigantów. (więcej…)

Bogactwa króla Salomona – Jonathan Gray

Wśród książek traktujących o historii są niewątpliwie takie o charakterze sensacyjnym. Do takich książek należy i ta pod tytułem „Co się stało z wieżą Babel” autorstwa Jonathana Graya. Jest to książka z całego cyklu opisujących tajemnice i zagadki starożytności. Dotychczas ukazały się: „64 sekrety starożytności”, „Sekrety umarlaków”, „Bogactwa króla Salomona” a na wydanie po polsku czekają już następne pozycje. Autor, Jonathan Gray w poszukiwaniu sensacji, zagadek i tajemnic starożytności przemierzył niemal cały świat. W trakcie tych podróży i archeologicznych badań odnajdywał wielce interesujące odkrycia, fakty i teorie a następnie opisywał je w swoich książkach. Książki Jonathana Graya stały się bestselerami na świecie a obecnie trafiły do Polski po polsku. Książka „Co się stało z wieżą Babel” opowiada oczywiście o odkryciach związanych z ową niesławną wieżą, która miała sięgnąć nieba. W Biblii historia wieży Babel to zaledwie drobny epizod składający się z kilku wersów ale ta historia ludzkiej pychy i wyzwania rzuconego Bogu jest bardzo szeroko znana. Czy biblijna relacja o historii wieży i budujących ją ludzi znajduje potwierdzenie w faktach i badaniach archeologicznych? Jonathan Gray twierdzi że tak, są znaleziska odpowiadające mniej więcej owej budowli. Gray przemierzył Bliski Wschód w poszukiwaniu śladów wieży Babel i przewertował wiele podań oraz dokumentów. Historia wieży miała miejsce w kilka czy kilkanaście pokoleń po biblijnym potopie i Jonathan Gray przedstawia także zagadnienia związane z Noem i arką, której skamielina znajduje się w pobliżu góry Ararat. Zatem czy biblijna wersja historii ludzkości znajduje potwierdzenie w innych źródłach?, tego dowiemy się już z książki. (więcej…)

Tajemnica świątyni Salomona w ebooku Jonathana Graya

W obiegu ukazał się e-book autorstwa Jonathana Graya pod tytułem „Bogactwa króla Salomona”. Jest to książka o charakterze historycznym i archeologicznym ale nie pozbawiona sensacyjnego zabarwienia bo czyż może być coś bardziej sensacyjnego i fascynującego od odkrywania niby znanej historii przeszłości od nowa, w nowym świetle i nowymi faktami. Taka właśnie jest książka Graya, podobnie zresztą jak pozostałe dzieła tego autora, które są już bestselerami na światowym rynku. Jonathan Gray nie jest tylko pisarzem ale również naukowcem, badaczem i podróżnikiem, który przemierzył niemal cały świat w poszukiwaniu śladów a przede wszystkim sekretów i nowych faktów dotyczących przeszłości całej ludzkości. W niniejszej książce noszącej oryginalny tytuł Solomon’s Fleet Mystery  Jonathan Gray zajmuje się niejako tematyką biblijną. (więcej…)

Zaskakujące „Sekrety umarlaków” Jonathana Graya

Za chwilę odkryjecie sekrety naszej przeszłości, od których dosłownie eksplodują wam umysły! Każda strona tej książki jest jak magnes. To istna uczta dla zmysłów. Oryginalna książka w języku angielskim w wersji papierowej kosztuje ponad 20 dolarów (Amazon), a ebook w języku polskim jest trzykrotnie tańszy.

Autor książki Sekrety umarlaków” (oryginał „”Dead Men’s Secrets”") Jonathan Gray ujawnia szereg różnorodnych informacji w swojej książce. Poza badaniem rozmaitych tajemniczych przedmiotów, zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem. Wysunął on interesującą teorię, że każda cywilizacja osiąga swój szczyt rozwoju a następnie chyli się ku schyłkowi przez coraz bardziej prymitywne społeczności, które zapominają o swojej dawnej chwale. Autor postrzega to zjawisko jako fatalny przejaw ludzkiej natury. Najbardziej ekscytująca część książki poświęcona jest nadal istniejącym podziemnym miastom, niektóre z nich są zaludnione, inne nie. Gray opowiada o tunelach prowadzących od kontynentu do kontynentu oraz o tych transkontynentalnych i podaje przykłady wydarzeń, które dowodzą, że tunele te są nadal w użyciu. (więcej…)

64 niewyjaśnione sekrety starożytności – Jonathana Graya

Jonathan Gray to wybitny naukowiec i badacz świata starożytności. Jego dokonania są zawarte w serii wydawanych właśnie książek, z których dowiemy się wiele o już zasłyszanych odkryciach, ale także o zupełnie nowych.   Dzięki niemu możemy mieć nowe spojrzenie na odkrycia dotyczące starożytności. W swojej książce „64 niewyjaśnione sekrety  starożytności” – 64 Secrets Still Ahead of Us autor opisał wiele ciekawostek z dziedziny archeologii, architektury, medycyny oraz prehistorii czy nawet zjawisk dotąd niewyjaśnionych a znanych już w starożytności. Wiele z tych informacji zwłaszcza dotyczące technologii nadal budzą wielki podziw dla tamtejszych konstruktorów. Bo jak można bez dzisiejszych urządzeń pomiarowych czy maszyn dokonać tak wspaniałych budowli, jak na przykład Sacsayhuaman – ruiny już „twierdzy” nieopodal Cuzco. Wskazuje to na mistrzostwo tamtejszej technologii, nie do pojęcia dla nas. (więcej…)

Go to Top