Posts tagged sensacja

Zapach bzu

Zapach bzu

„Zapach bzu” to książka, gdzie miłość przeplata się z sensacją. Książka o zwyczajnych ludziach, gdzieś na peryferiach metropolii, gdzieś w maleńkim miasteczku na Kujawach i w jeszcze mniejszej wiosce. Ale i tam są ludzie, którzy marzą, pragną, czekają, kochają i nienawidzą, są szczęśliwi i cierpią. Tam spotkać można ludzi, dla których bliscy są najważniejsi i dla ich ochrony są gotowi zabić. Dopóki nie spotkają zawodowców, chęć popełnienia zbrodni pozostaje w sferze teoretycznych rozważań. To oni, zawodowi przestępcy zniewalają ich umysły, podsuwają broń i uczą jak zabić.

Młoda nauczycielka, oddana pracy i dzieciom ma strasznie pokręcone życie. Wcześnie straciła matkę, potem przez lata całe opiekowała się ojcem – kalekim alkoholikiem, który nie miał dla niej odrobiny serca. Ona najpierw marzy o celi klasztornej, a potem o „pięknym rycerzu na białym koniu”. I zjawia się rycerz, a nawet dwóch. Zjawia się też owoc pierwszej, wielkiej miłości – Julka, prześliczny, rezolutny blondasek, w którym kochają się wszyscy.

Rozpoczyna się walka dwóch „rycerzy” na śmierć i życie. Tylko jeden może z tej walki wyjść zwycięsko. I choć książka kończy się „happy endem”, nie wszystkim taki koniec przypadnie do gustu. A co ma do tego zapach bzu? – tego Wam nie zdradzę :) .

bezkarni zbrodniarze

Bezkarni zbrodniarze

Powieść Stefanii Jagielnickiej „Bezkarni zbrodniarze” to beletrystyczna propozycja dla wytrawnych czytelników. Choć przerażająca w swoim nieludzkim przesłaniu, to jednak pozytywna w kategoriach ludzkiej solidarności, coś jak gorzka czekolada z bakaliami. Już na dzień dobry zauważyć należy, iż powieść nie daje się łatwo zakwalifikować na poziomie tematycznej odmiany gatunkowej w sposób jednorodny, lecz raczej jest formą hybrydy. Prognozuje przyszłość i opiera się na kontekstach społeczno-politycznych w połowie dwudziestego pierwszego wieku, odwołując się przy tym do prawdziwych wydarzeń dwudziestego wieku, czyli mamy zarówno polityczną fantastykę, jak i historię. Linia rozwojowa fabuły jest zdecydowanie społeczno-polityczno-obyczajowa, ale zobrazowana w psychologicznych doświadczeniach głównej bohaterki – dziewięcioletniej niemieckiej dziewczynki Grety, która cierpi na rozdwojenie osobowości, co jest piętnowane, nierozumiane i nieakceptowane w społeczeństwie. Co więcej, w utworze bez problemu można dopatrzeć się wątków sensacyjnych, jak i przygodowych, bo na nich oparta jest konstrukcja akcji. Ponieważ autorka znana jest ze swojego narodowego patriotyzmu, który nieustannie przewija się w jej literaturze, to z tego powodu proponujemy nadać tej powieści miano patriotycznej, zwłaszcza że zawiera ostrzeżenia przed katastrofalną polityką.

w sidłach hipnozy

W SIDŁACH HIPNOZY

Grupa naukowców pracująca nad tajnymi zastosowaniami hipnozy, zostaje wciągnięta w misterny plan przygotowania akcji terrorystycznej o międzynarodowej skali. Od początku nie jest do końca jasne, kto stoi za kolejnymi działaniami celowo uformowanego oddziału, składającego się z najlepiej przygotowanych agentów kilku wywiadów. Podstępnie zakodowane hipnotyczne nakazy każą tym ludziom wykonywać karkołomne zlecenia w różnych krajach, od Kolumbii aż po Tajwan. Wiadomo, że nie wszyscy wyjdą z tego żywi, ale tylko wykonywanie kolejnych zadań, pozwala na otrzymywanie lekarstw stopniowo uwalniających od koszmarów hipnotycznych poleceń. Gdy do tego okazuje się jeszcze, że akcja jest sterowana nie tylko przez CIA, zespół musi walczyć o przetrwanie z całym nieprzyjaznym otoczeniem. Czy wyjdzie z tej walki zwycięsko?

sekrety umarlaków

Sekrety umarlaków

Sekrety umarlaków” Jonathana Gray’a to fascynująca książka. Autor próbuje przekonać czytelników, że nasi praprzodkowie stworzyli cywilizację, której zaawansowania jeszcze nie udało się nam w pełni poznać, a tym bardziej dogonić.

Jeśli byśmy potraktowali poważnie i uwierzyli w zebrane świadectwa wszystkich starożytnych narodów, to okazałoby się, że wcześniejsza historia ludzkości była naprawdę pasjonująca. Była to „Złota Era” niezwykle zaawansowanej cywilizacji, era gigantów posiadających przewyższającą nas inteligencję i technologię. Starożytne księgi potwierdzają, że już od dawna ludzie posiadali niezwykłe zdolności.

Co się z tym wszystkim stało? Ówcześni ludzie najprawdopodobniej doprowadzili do zagłady stworzonej przez siebie cywilizacji. Cudem jest jednak to, że pomimo niszczenia śladów i dowodów naszej przeszłości, tysiące rzeczy przetrwało.

Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej, fabularyzowanej, autor pisze o teoriach dotyczących upadku tamtego „Superświata”. Druga zawiera dowody na to, że ów świat istniał.

Polecam „Sekrety umarlaków” i zapewniam, że po lekturze będziecie innymi ludźmi niż w momencie, gdy po raz pierwszy braliście tę książkę do ręki…

druga szansa

Druga szansa

„Druga szansa” Juliusza Yulo Rafelda to kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań zapoczątkowana przez „Podwójny blef”.

Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół, wchodzi w paradę bandytom wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga czasem zdjęcia białych rękawiczek, a Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają drugą szansę.

„Znalazca” opowiada o dwóch niezależnych zdarzeniach, wpędzając kilka luźno spokrewnionych osób w poważne kłopoty, a na pomoc przychodzą Art i Tom. Opowiadanie „Ferajna” to bandyckie towarzystwo dopuszczające się szantażu, wyłudzeń i stręczycielstwa. Dwójka przyjaciół i w tym wypadku nie waha się przyjść z pomocą wielu ofiarom. Trzecia historia „Zapłacisz mi…” przedstawia pewnego cwaniaku prowadzącego nielegalne interesy, oszustwa przetargowe, porywającego dziewczyny do zagranicznych domów publicznych. Z jego ust padają też kilkakrotnie groźby pod adresem Arta.

Przygody Maślany – płatnego zabójcy

„Maślana – Czas pokoju” jest płatnym zabójcą. Ale nie jakimś tam banalnym bandytą ze spluwą za pazuchą. „Maślana” umiłował sobie broń białą, szczególnie lubi swój miecz, którym precyzyjnie odcina głowy i inne członki ciała osobom wskazanym przez zleceniodawców. „Maślana” też świetnie rzuca nożami i gwiazdkami ninja. Oczywiście, potrafi również obsłużyć broń palną, ale uważa ją za narzędzie prymitywne.

„Maślana” się ceni, ale jest naprawdę dobrym specjalistą. Zna życie półświatka, jest czujny i nie da się wykiwać. Tak było, dopóki nie zgodził się na pracę u niejakiego Wiciewskiego. Ten „przedsiębiorca” handlował narkotykami i bronią. Teraz chce się stać władcą świata, za sprawą tajemniczej substancji, która zamienia ludzi w posłuszne, bezwzględne zombie. Maślana zgadza się mu w tym pomóc, bo czeka go za to dobra wypłata. Jednak Wiciewski nie zamierza wywiązać się z obowiązków płatnika, dlatego „Maślana” staje po przeciwnej stronie barykady.

Mimo tego, że książka ocieka krwią, a z jej kart wystają ucięte głowy i ręce, można się przy niej czasami pośmiać, czasami pogrążyć w refleksji nad kondycją współczesnego świata.

Maślana – Czas pokoju”, wydawnictwo „Psychoskok”

sztuka_wywiadu

Sztuka wywiadu

„Sztuka wywiadu” Karola Jamki to opowieść sensacyjna z tłem szpiegowskim. Głównym bohaterem jest 25-letni mężczyzna, który przyjeżdża z prowincji do stolicy w poszukiwaniu pracy. Zbieg okoliczności powoduje, że chłopak wpada w sam środek afery szpiegowskiej. Książka przedstawia nam ciągłą rywalizację polskich służb między sobą, ale i z obcymi spec-służbami. Bohater powieści przeżywa wiele różnych perypetii, które służą między innymi ukazaniu metod prac tajnych służb. Mężczyzna odkrywa w sobie również zdolności nadprzyrodzone, ale czy pomogą czy zaszkodzą mu one w sytuacji, w której się znalazł?

Fabuła opowiadania osadzona jest w konkretnych okolicznościach, co ma za zadanie wciągnięcie czytelnika w opisywane wątki. Druga część opowiadania zbiega się w czasie z wydarzeniami na Ukrainie w 2014 roku.

Dwuczęściowa powieść Janowskiego – Sandy

Nad wschodnie wybrzeże USA dociera huragan Sandy. Wbrew powszechnym oczekiwaniom, nie uderza zwyczajowo na Florydę, lecz niespodziewanie kieruje się w stronę Nowego Jorku, pustosząc najniżej położone tereny. Wezbrana woda zalewa nawet Wall Street, światowe centrum finansowe. Wyrządza ogromne szkody liczone w miliardach dolarów. Czy to przypadek? Niekoniecznie. Pewne poszlaki wskazują na ingerencję człowieka i ludzką chciwość. (więcej…)

Łosoś norwesko-chiński

Dla Prusa chlebem powszednim jest seks i beztroska. Deserem, chcąc nie chcąc, obligatoryjne, wszechobecne i nadzwyczaj absurdalne pytanie o relację z „tym” Prusem, który ostatecznie wcale się tak nie nazywał. Nie jest to jednakże jedyna niemożliwa rzecz przewijająca się przez losy Macieja. Relatywny spokój hedonisty zaburzyło bowiem, nomen omen, Ruchanko. A dokładniej – Ruchanko Dolne i jego luksusowy hotel, w którym to mężczyzna miał szukać ukojenia i siły do napisania książki podsumowującej cztery dekady jego życia. Jedna przypadkowa, wręcz oślepiająco piękna kobieta, jedno niespodziewane i niedokończone działanie pod kołdrą i życie Macieja w ciągu kilku minut obróciła się o dobre sto pięćdziesiąt stopni. Hotel przepadł, a wraz z nim spokój i szansa na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb. Jego miejsce zajęły pościgi, trupy i ucieczki, ale tak to już jest, gdy męski instynkt zdobywcy da się omotać tajnej agentce, której po cudnych piętach drepczą wściekli Norwegowie, nazbyt ciekawscy Niemcy, wywiad własny, wieśniacy z przepotężnym bimbrem i Bogurodzicą na ustach oraz smoki z białego proszku. Zachęcam do przeczytania książki Łosoś norwesko-chiński

Podpory nieba – powieść Kopeckiego

Początek akcji powieści Podpory nieba” Tomasza Kopeckiego ma miejsce w ostatnim dniu Wielkiej Wojny, nad frontem zachodnim, gdzie dochodzi do powietrznego pojedynku pomiędzy dwoma głównymi bohaterami. Dalsza akcja rozgrywa się w Ameryce, w środowisku ludzi skażonych wojenną przeszłością. Drogi głównych bohaterów krzyżują się w jednym z powietrznych cyrków, gdzie dochodzi do wyrównania wojennych porachunków. Zasadniczym elementem powieści jest wątek sensacyjny, w który wmieszani są wszyscy bohaterowie. Wydarzenia rozgrywają się w okresie prohibicji, stymulującej rozwój światka gangsterskiego i kształtującej styl życia na granicy prawa. Wszystkie z postaci, zarówno te pierwszo- jak i drugoplanowe, zmuszone są dokonać wyborów, decydujących o finalnym przebiegu zdarzeń.

Tomasz Kopecki (1963r.) ukończył w Rzeszowie studia o profilu lotniczym. Zawodowo zajmuje się pracą naukowo – dydaktyczną. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Rzeszowskiej. Szczególne miejsce w jego zainteresowaniach zajmuje lotnictwo. Zadebiutował literacko w roku 2007, powieścią „Psy i rycerze”. Jest również autorem dwu powieści z gatunku science-fiction: „Mediapolis” (2009) oraz „Świat bez granic (2011).

Go to Top