Posts tagged starożytność

Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty

Nic bardziej nie zakłóca porządku myślowego, jak nowo napływające informacje o świecie, które w niczym nie przypominają nam dotychczasowego obrazu i oglądu życia. Informacje te mogą stać się tak nieprawdopodobne, że w świetle dzisiejszego poziomu nauki zostają one zdeklasowane i w konsekwencji – całkowicie wyparte z umysłu jako w ogóle nieistniejące. Warto jednak przystanąć na chwilę i zastanowić się, czy fakty wykraczające poza prezentowaną wiedzę o rzeczywistości stanowią jedynie wytwór wyobraźni. Nieomijanie szerokim łukiem tematu hybrydyczności zaprowadzi nas do lektury zatytułowanej „Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty”, napisanej przez Artura Srokę, który prezentuje zaskakującą i fascynującą podróż po nieopisanym przez naukowe pióro miejscu, gdzie ludzie i anioły są jednym. Istnieje szereg potwierdzeń, które utwierdzają w przekonaniu, że cywilizacja gigantów istniała na wiele przez znaną nam Mezopotamią. Z jakiego powodu w takim razie podręczniki szkolne dostarczają informacji od cywilizacji Sumerów zaczynając, nie uwzględniając nawet pojedynczego słowa o ludziach zrodzonych z połączenia aniołów i ludzi? Czy świat nie jest gotowy na zburzenie tak długo budowanej harmonii kulturowej, czy ma prawo do przysłaniania światu wiedzy, która wydaje się całkiem realna?

Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!

Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania – warto polecić każdemu, kto lubi odkrywać sekrety z naszej przeszłości. A najlepiej takie, które dosłownie ścinają z nóg! Książka pozwoli wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu. Wszystko, co wiąże się z biblijnym Potopem jest niezwykle frapujące. W 1999 roku ogłoszono, że Sahara ma około 4000 lat. Ta ocena opierała się na obliczeniu tempa, w jakim się rozrasta, przeprowadzono więc symulację odwrotną. Nasuwa się jedno pytanie. Jeśli ziemia ma miliardy lat, czy nie powinno istnieć na niej większe i starsze pustynie? Dlaczego największa pustynia na ziemi ma tylko 4000 lat? Każdemu, kto jest zaintrygowany tymi kwestiami polecam pozycję Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania. Zapraszam na naszego bloga TAJEMNICE PRZYSZŁOŚCI

Więcej sekretów umarlaków – kolejny ebook J. Gray’a

Starożytne wyprawy handlowe, starożytna opieka zdrowotna czy też więcej faktów odnośnie piramid to tylko kilka z przeszło 70 poruszonych tematów w książce Jonathana Graya Więcej sekretów umarlaków – More Dead Mans Secrets. To kontynuacja znanej już na rynku wydawniczym publikacji Graya Sekrety umarlaków. Autor odkrywa wiele zagadkowych, tajemniczych informacji dotyczących nauki i techniki cywilizacji ludów starożytności. Dostarcza cennych informacji na temat cywilizacji Hebrajskiej czy też informacji o tym co starożytni Egipcjanie robili w Australii? (więcej…)

Jonathan Gray 50% taniej w Publio

 

Zaskakująca wiedza dotycząca starożytności teraz taniej o -50% Poznaj świat ebooków Jonathana Graya, na rynku księgarskim ukazały się następujące ebooki autorstwa znanego międzynarodowego badacza i archeologa. Należą do nich:

  • 64 niewyjaśnione sekrety starożytności – 64 Secrets Still Ahead of Us – opisał nie tylko starożytne tajemnice – ale również wiedzę jaką posiadali nasi przodkowie. Czy wiedza, którą posiadali była lepsza niż ta którą posiadamy teraz? Dlaczego często uważamy, że „nasi przodkowie byli tylko tępymi jaskiniowcami. Czy nie może to być po prostu przypadek egoizmu, opartego na niewiedzy?” (więcej…)
bilgamesz_wladca_unug

Bilgamesz władca Unug

 

Bilgamesz władca Unug” to współcześnie napisana powieść historyczna, która sięga do odległej przeszłości, bowiem gdzieś do początków literatury a nawet początków cywilizacji. Wyjaśnienia domaga się imię tytułowego bohatera, którego znamy powszechniej pod nazwą Gilgamesz. Epos o Gilgameszu to prawdopodobnie najstarszy tak istotny i obszerny utwór literacki na świecie a znany pod tą nazwą „Gilgamesz” z języka akadyjskiego. Pierwotnie sumeryjski bohater zwał się właśnie Bilgamesz. Sam pierwotny epos jest bardzo zmitologizowany, chociaż utwór z pewnością jest oparty na wydarzeniach historycznych. Tylko okres panowania Bilgamesza wynosi w nim 126 lat co jest oczywistą niemożliwością. W powieści „Bilgamesz władca Unug” mamy opowieść opartą na prawdopodobnych faktach historycznych, do których dodano warstwę fabularną bardziej prawdopodobną. Powieść zaczyna się kiedy po stepie otaczającym miasto Unug porusza się grupa pasterzy ze swoim stadem. Zmierzają oni na targ w mieście aby dobrze sprzedać swój przychówek. Przywódca grupy, stary Garud zarządza postój na nocleg. Jego syn zwie się Bilgamesz i jest to przystojny, dobrze zbudowany młodzieniec. Bilgamesz ma charakter odważny i buntowniczy, jak opisuje go ojciec. W powieści jest dużo bogów i demonów ówczesnego świata sumeryjskiego. Pasterze są bogobojni i boją się demonów pustyni, które panują według wierzeń nad dzikimi stepami oraz pustyniami. Tytułowy Bilgamesz na początku jest zwykłym pasterzem i nic nie wydaje się zapowiadać jego niezwykle ważnej pozycji w mieście Unug. Tak zaczyna się historia powieściowego Bilgamesza.

Bogactwa króla Salomona – Jonathan Gray

Wśród książek traktujących o historii są niewątpliwie takie o charakterze sensacyjnym. Do takich książek należy i ta pod tytułem „Co się stało z wieżą Babel” autorstwa Jonathana Graya. Jest to książka z całego cyklu opisujących tajemnice i zagadki starożytności. Dotychczas ukazały się: „64 sekrety starożytności”, „Sekrety umarlaków”, „Bogactwa króla Salomona” a na wydanie po polsku czekają już następne pozycje. Autor, Jonathan Gray w poszukiwaniu sensacji, zagadek i tajemnic starożytności przemierzył niemal cały świat. W trakcie tych podróży i archeologicznych badań odnajdywał wielce interesujące odkrycia, fakty i teorie a następnie opisywał je w swoich książkach. Książki Jonathana Graya stały się bestselerami na świecie a obecnie trafiły do Polski po polsku. Książka „Co się stało z wieżą Babel” opowiada oczywiście o odkryciach związanych z ową niesławną wieżą, która miała sięgnąć nieba. W Biblii historia wieży Babel to zaledwie drobny epizod składający się z kilku wersów ale ta historia ludzkiej pychy i wyzwania rzuconego Bogu jest bardzo szeroko znana. Czy biblijna relacja o historii wieży i budujących ją ludzi znajduje potwierdzenie w faktach i badaniach archeologicznych? Jonathan Gray twierdzi że tak, są znaleziska odpowiadające mniej więcej owej budowli. Gray przemierzył Bliski Wschód w poszukiwaniu śladów wieży Babel i przewertował wiele podań oraz dokumentów. Historia wieży miała miejsce w kilka czy kilkanaście pokoleń po biblijnym potopie i Jonathan Gray przedstawia także zagadnienia związane z Noem i arką, której skamielina znajduje się w pobliżu góry Ararat. Zatem czy biblijna wersja historii ludzkości znajduje potwierdzenie w innych źródłach?, tego dowiemy się już z książki. (więcej…)

Go to Top