Posts tagged trudna miłość

Mijanie czasu opowieść o miłości, oddaniu, przywiązaniu

Ktoś kiedyś porównał przyjaźń między mężczyzną a kobietą do swoistego aktu masochizmu, który prędzej czy później musi znaleźć swój finał w łóżku. No dobrze, ale czy ktokolwiek powiedział, że przyjaciele nie mogą się w sobie zakochać? Przecież mówi się, że najtrwalsze związki wyrosły właśnie na podwalinie przyjaźni. Nawet największa namiętność i zauroczenie nie dotrzymają wiosny, jeśli związek będzie opierał się tylko i wyłącznie na seksie. Ale jeśli do tego wszystkiego dojdzie przyjaźń, istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że znajomość zakończy się na ślubnym kobiercu. Małżeństwo nie zawsze musi być trwałe, nawet jeśli jest bardzo szczęśliwe. Czasem wystarczy moment, jedno spotkanie by niczego już nie być pewnym. Słyszy się, że pierwsza prawdziwa miłość jest ostatnią… Czy to prawda… Ona musi wybrać między mężem, a tym drugim.

 

Opowieść o miłości, oddaniu, przywiązaniu, przeszłości i teraźniejszości. O nie dokończonych sprawach, niedomówieniach… Mijanie czasu to książka pisana lekko a jednocześnie ciekawie. Przy tej książce można się odprężyć, ale nie nudzić.

 

Druk – http://autorzy365.pl/ksiazka/233/mijanie-czasu

ebook – http://www.ebooki123.pl/mijanie-czasu_p259

 


Dotrę do Ciebie – powieść dla młodzieży

Ann Justine Reveur to pseudonim młodej dziewczyny, która odznacza się niezwykłą tajemniczością. Pasją tej niewątpliwie interesującej osóbki to muzyka oraz słowo pisane. Zresztą sama Ann Justine Reveur za swoją powinność czytelniczą uważa dzielenie się swoim talentem pisarskim. Choć ta młoda licealistka dopiero debiutuje to z pewnością niedługo o niej usłyszycie, bo jakże można zmarnować jej talent.

Po rozwodzie rodziców Annabel przeprowadza się wraz z matką do babci, którą nie zawsze darzy sympatią ale poznaje kogoś kto nie daje jej spokoju, ów tajemniczy Simon skrywający swoją twarz w kapturze. Czy uda jej się dotrzeć do jego tak skrzętnie skrywanych tajemnic? Czy uda jej się uwolnić Simona od demonów przeszłości? (więcej…)

milosc_kliniczna

Miłość kliniczna

Właśnie się ukazała nowa powieść o charakterze obyczajowym i miłosnym pod tytułem „Miłość kliniczna”. Jest to historia młodej dziewczyny , która poznając co to jest miłość w różnych jej odcieniach dojrzewa emocjonalnie i staje się młodą kobietą. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni dwóch lat ale powieść nie jest chronologicznie uporządkowana. Są w niej liczne wspomnienia – opowieści i retrospekcje, z których dowiadujemy się coraz to nowych wydarzeń kształtujących osobowość głównej bohaterki. W pierwszym rozdziale nieco poznajemy główną bohaterkę. Dowiadujemy się z jej relacji o tym że miała się urodzić chłopcem oraz o tym że nie lubi ona psów i fryzjerów. Potem zagłębiamy się w świat naszej bohaterki coraz bardziej. W dalszej części powieści poznajemy dalsze losy bohaterki. Na początku poznaje ona swoja pierwszą szkolną miłość. Chłopak jednak nie dotrzymuje naszej bohaterce wierności uczuciowej. On i jej najlepsza przyjaciółka mają się ku sobie. Nasza bohaterka zrywa kontakt z obojgiem. W swym nieszczęściu trafia w nocy na blog gdzie nieszczęśliwi ludzie pisują w samotności. Na jej wpis reaguje nieznany internauta podpisujący się jako super bohater. Z tego wydarzenia rodzi się w naszej bohaterce prawdziwa i silna miłość romantyczna. Ten nowy chłopak nosi miano Fernando. Nasza bohaterka poznaje też jego przyjaciela Pawła. Świat naszej bohaterki staje się wspaniały. To jednak nie trwa długo Fernando niespodziewanie znika i nie można go nigdzie odnaleźć. Romantyczna miłość przeradza się w uzależnienie i toksyczną miłość. Ciekawe jest zakończenie książki, które nie wiadomo jakie jest, szczęśliwe czy też nie.

10 rund – powieść o miłości

Andrzej Szmidla autor powieści „10 rund” opisał losy młodych ludzi, których problemy zostały ukazane na tle wydarzeń w kraju, w którym trwają walki o władzę i pieniądze. W tym całym chaosie dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi walczy o swoje marzenia i realizację planów. Walczy o lepsze jutro dla siebie. Czy walka okaże się dobrze rozegrana, czy jest szansa na wygraną, która  sprawi, że zamierzone cele zostaną w końcu osiągnięte. (więcej…)

Szkoła Średnia – powieść z wątkiem homoseksualnym

„Oto opowieść o miłości, którą nie wszyscy czytający będą w stanie zrozumieć. Ci którzy nie potrafią zobaczyć cudu miłości pokazanego w tej powieści, nigdy naprawdę nie kochali.” – to fragment z książki „Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat” opowiadający o losach trzech par, których łączy jedno – prawdziwa miłość. To także problemy dzisiejszej młodzieży, waśnie z nauczycielami i rodzicami oraz bunt wobec utartych stereotypów i zasad ogólnie przyjętych za normę. (więcej…)

Go to Top